Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#484759
kyr80 έγραψε:3mm η στολή. Κρύωσα επειδή περνούσε νερό στο στήθος. Στα πόδια γιατί δεν είχα καλτσάκια. Και από τα χέρια, γιατί σε κάθε χεριά έμπαζε.

Μέχρι στιγμής καμιά παρενέργεια..

Μεθαύριο πάω να παραγγείλω στα μέτρα μου. Και με aqua stop για να μην περνάει στο στήθος και χέρια. Πείραμα πετυχημένο.


Tι μάρκα η στολή;


Geo f1 έγραψε:Και στην παλαιοκαστριτσα τον Αυγουστο μπηκα για 3 λεπτα....!!!!

.


Προ ετών, που είχα πάει διακοπές στην Κέρκυρα, φτάσαμε στη Παλαιοκαστρίτσα. Έχω το κακό συνήθειο να βουτάω τρέχοντας, αρκεί να βλέπω στο νερό. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα πως θα πεθάνω από καρδιά. Κολύμπησα έντονα για 2 λεπτά και όλα μπόμπα.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#484766 Cressi η στολή. Αλλά δανεική από συνεργάτη που κάνει scuba σε τουρίστες-πελάτες. Μου είπε να δοκιμάσω πριν αγοράσω. Ήταν αρκετά χρησιμοποιημένη για αυτό έμπαζε.
Τέσπα είπαμε. Πείραμα πέτυχε. :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#484770
Dodger έγραψε:
kyr80 έγραψε:3mm η στολή. Κρύωσα επειδή περνούσε νερό στο στήθος. Στα πόδια γιατί δεν είχα καλτσάκια. Και από τα χέρια, γιατί σε κάθε χεριά έμπαζε.

Μέχρι στιγμής καμιά παρενέργεια..

Μεθαύριο πάω να παραγγείλω στα μέτρα μου. Και με aqua stop για να μην περνάει στο στήθος και χέρια. Πείραμα πετυχημένο.


Tι μάρκα η στολή;


Geo f1 έγραψε:Και στην παλαιοκαστριτσα τον Αυγουστο μπηκα για 3 λεπτα....!!!!

.


Προ ετών, που είχα πάει διακοπές στην Κέρκυρα, φτάσαμε στη Παλαιοκαστρίτσα. Έχω το κακό συνήθειο να βουτάω τρέχοντας, αρκεί να βλέπω στο νερό. Ήταν η πρώτη φορά στη ζωή μου που ένιωσα πως θα πεθάνω από καρδιά. Κολύμπησα έντονα για 2 λεπτά και όλα μπόμπα.
Στην Παλιοκαστριτσα, λίγο πριν για την ακριβεια, είναι μια μικρή παραλία, κάτι βράχια δηλαδή , όπου βρίσκεται κι ένα μπαράκι το La grotta (γαμάτο μέρος btw)
Αν στην κύρια παραλία σου φάνηκε κρύο, που να βουτήξεις εκεί. Την πρώτη φορά που το δοκίμασα με βγάλαν σηκωτό. Τις επόμενες (εκατοντάδες) φορές, ήμουνα προετοιμασμενος
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#485203 Πόσο γκαντέμης είμαι ρε π€&στη μου...
Γυρνώντας από τη δουλειά βλέπω το μπατσικό με την κάμερα κ περνώ με 40χαω. Μίλαγα στο τηλέφωνο αλλά το είχα συνδεδεμένο με το στέρεο. Δλδ ούτε φώτα ούτε κινητό στο χέρι...
καθώς περνώ κ ενώ ήμουν σίγουρος ότι όλα καλά, χτυπά η κάμερα...

Εκείνη τη στιγμή έριξα καντίλια κ δεν είδα αν ήταν πίσω κανένας. Νομίζω πως δεν ήταν κάποιος γιατί συνήθως κοιτώ τακτικά καθρέπτες.

Τώρα διαβάζω ότι καμιά φορά χτυπούν δειγματοληπτικά μπας κ πετύχουν κανέναν με κινητό στο χέρι ή χωρίς ζώνη...

Αει στο δ&@ολο...

Περιμένω να δω αν θα έρθει κάτι κ τί.

< >
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#485217
KiloMeater έγραψε:Γιατί να σου έρθει κάτι; Αφού δεν ασχολησουν με το κινητό, μόνο μίλαγες μέσω ηχείων κτλ

Μακάρι.
Μου έκανε εντύπωση που τράβηξαν φωτογραφία...


< >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#485309 Ρε παιδια χειμρινη κολυμβηση θελει να ξεκινησει σιγα σιγα απο το καλοκαιρι και οχι αποτομα μεσα στον χειμωνα.

Στην παλαιοκατριστα ειχα κανει μπανιο και μας ειχ;ν προειδοπειησει απο το ξενοδοχειο οτι φερνει παγωμενα νερα απο πηγες.
Ειναι παγωμενη ο δερμα γινεται σαν μπαλα του μπασκετ απο το κρυο αλλα ειναι πεντακαθαρη και το νερο καπως γλυφο
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#485322 θα ήθελα να έχω το κουράγιο να μπω στο νερό τώρα για έξτρα πανσκληροσύνη

έχω το skill της χοντρής πέτσας, ίσως άντεχα κάποια ικανοποιητικά λεπτά :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#485329
You have therefore been approved to claim a total sum of 2,000,000.00
Pounds (Two Million GBP) in cash.


The total sum owed to you by the 3 banks mentioned above was sum up to the tune of US$15,500,000.00 (Fifteen Million Five Hundred Thousand United States Dollars


We havedeposited the check of your fund (7.500,000,00USD) through Money Gram
after our finally meeting regarding your fund,All you will do is to contact
Money Gram director Mr Daniels Mike


:metalo:
Ετσι ξυπνας ενα πρωι και δεν ξερεις τι να εισπραξεις πρωτα!!!
Πως να μη μου αρεσει ρε παιδια!!!
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#485720 Δεν μου άρεσε καθόλου η απόφαση από ένα διοικητικό δικαστήριο που βγήκε σήμερα, για μια παράβαση του 2006...
Φάγαμε το 5χίλιαρο+, για κάτι που διαφημίζει το υπουργείο τουρισμού για να προσελκύσει τουρίστες... Αστα διάλα.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#485721 Μου αρέσει ότι ξεμπέρδεψα και με την τελευταία σε μία σειρά εργασιών που μου μάμησε τα πρέκια.
Δεν μου αρέσει ότι έχω άλλο ένα "εξάμηνο" + dissertation, αλλά μέχρι τότε ΣΑΚ ΜΑ ΚΟΚ, δεμενοιάζειτίποτα.

[ρομαντικούλης :s_roses ]Μου αρέσει που σήμερα περπάτησα στα παλιά λημέρια, πρώτη φορά μετά από χρόνια, καθότι είχε αντικατασταθεί με ελ λογική οδήγησης, "φέρε ράμπα να το βάλω μες στο μαγαζί μπζηλέ". Πρέπει να έριξα τουλάχιστον δίωρο, ψιλοέπαθα πλάκα και με την απόσταση που κάλυψα, με τις αναμνήσεις που έχουν αραχνιάσει στο σκληρό δίσκο και με το ότι τα χοντρόμπουτά μου δεν διαμαρτύρονται κατόπιν εορτής (ευτυχώς θα συμπλήρωνα). Πάνω απ'όλα όμως, καθάρισε το μυαλό (το ποιό;), μπήκαν πραγματάκια σε σειρά που έπρεπε να μπουν. Πολύ το χάρηκα.[/ρομαντικούλης :s_roses ]
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#485723
kyr80 έγραψε:Δεν μου άρεσε καθόλου η απόφαση από ένα διοικητικό δικαστήριο που βγήκε σήμερα, για μια παράβαση του 2006...
Φάγαμε το 5χίλιαρο+, για κάτι που διαφημίζει το υπουργείο τουρισμού για να προσελκύσει τουρίστες... Αστα διάλα.

σε πειράζει να πεις τι περίπου αφορούσε η υπόθεση; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#485724 Ξύλινες παλέτες στον αιγιαλό. Σε χώρο που είχα μισθώσει μέσω της Κτηματικής Υπηρεσίας από την Δημοτική αρχή.
Στο ποινικό δικαστήριο(που έχει ακροατήριο) είχα παρουσιάσει το φυλλάδιο της Νομαρχίας(τότε) Χαλκιδικής, που έδειχνε ακριβώς τέτοιες κατασκευές.
Δηλαδή για τα 123τ.μ. τότε είχα πληρώσει 2200€ ενοίκιο στο Δήμο, 1000€ πρόστιμο στην κτηματική, 3 μήνες φυλακή(με αναστολή) στο ποινικό, και 5100 στο Λιμεναρχείο(αυτό τελείωσε σήμερα). Βάλε δικηγόρους και παράβολα, και το περάσαμε το 10ρικό.....

Η Novartis να κερδάει και το Αιγάλεω.... Και οι υπόλοιποι να πάνε να γ@μηθούν :x