Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By melos86
#474375
elteo έγραψε:Να τα βάλουν στο δικό τους για να αναπληρώσουν αυτά που ίσως τους πήρε κάποιος άλλος??! :lol: Δεν είναι και τόσο φτηνά όσο νομίζεις.

Εχει λογικα απαλλαγη! Βλεπεις τι σε συμφερει και αποφασιζεις... Αν κανουν 200 ευρω ας πουμε εννοειται κανεις δηλωση!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#475762 Αν δεν συμφωνήσει η ασφάλεια με το συνεργείο στο κόστος μιας ζημιάς πως μπορώ να κινηθώ μετά?

Ο πραγματογνώμονας που ήρθε είναι από τη δικιά μου ασφάλεια. Αυτό συμβαίνει λόγω φιλικού διακανονισμού? Δεν θα έπρεπε να έρθει και από του άλλου που φταίει?
Άβαταρ μέλους
By xenos
#475792 Και εμένα (πρόσφατα με μηχανάκι κ εγώ) είχαν έρθει μόνο από την δική μου ασφάλεια. Μικρή ζημιά βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#475795
NickTG έγραψε:Αν δεν συμφωνήσει η ασφάλεια με το συνεργείο στο κόστος μιας ζημιάς πως μπορώ να κινηθώ μετά?

Ο πραγματογνώμονας που ήρθε είναι από τη δικιά μου ασφάλεια. Αυτό συμβαίνει λόγω φιλικού διακανονισμού? Δεν θα έπρεπε να έρθει και από του άλλου που φταίει?

Δεν εχω ακουσει ποτε να μην συμφωνει συνολικα ο πραγματογνωμονας με το συνεργειο.
Συνηθως διαφωνει σε καποια ανταλλακτικα οπου σου λεει βρες μεταχειρα ( σε παλια οχηματα αυτο ) αλλα στο τελος τα βρισκουν.

Λογικο να ερθει απο την δικη σου μονο αφου αυτη θα σε αποζημιωσει λογω φιλικου
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#475818 Ναι αλλά μετά δεν θα τα πάρει από τους άλλους?
Γενικά η ζημιά είναι σχετικά μεγάλη σε σχέση με την αξία της μηχανής γιατί είναι ακριβά τα πλαστικά και δεν υπάρχουν και μεταχειρισμένα.
Επίσης έχει πάρει και το τελικό που μόνο του έχει 400€.
Απλά το έπαιζε λίγο δύσκολος λέγοντας ότι έχω πέσει πάλι και θέλω να είμαι προετοιμασμένος. Ελπίζω να μην χρειαστεί βέβαια.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#475836 Δεν ξερω αν τα παιρνει η αν τα βρισκουν μεταξυ τους απο αλλες περιπτωσεις.

Αυτο που ξερω ειναι οτι τα συνεργεια εχουν τροπους να ανεβασουν το κοστος για να καλυφθουν τετοιες παραξενιες του πραγματογνωμονα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#475866 Αντε να δούμε.
Έχω μείνει χωρίς μηχανή και μου έχουν σπάσει τα νεύρα! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#476390 Ο κουμπαρος μου εκανε την κινηση. Ας ελπισουμε να μην εχουμε τπτ δραματα. Μιλαμε για 400€ φθηνοτερα απο τη Groupama. :lipsealed:Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#476391
Deleted User 1 έγραψε:Ο κουμπαρος μου εκανε την κινηση. Ας ελπισουμε να μην εχουμε τπτ δραματα. Μιλαμε για 400€ φθηνοτερα απο τη Groupama. :lipsealed:Εικόνα

< >

Μην ανησυχείς. Όλα πάνε καλά...

https://www.google.gr/amp/m.news247.gr/ ... 1.amp.html



< >
Άβαταρ μέλους
By babakos
#477246 Ολα καλά θα πάνε μην αγχώνεστε. Ανάλογο συμβόλαιο έκανα και εγώ στην HD μειώνοντας τα ετήσια ασφάλιστρα μου ποσοστιαία κατά ~ 40%

Εξαλλου εχουμε 340 μέρες μέχρι να τελειώσει ο χρόνος, αν σκεφτόμαστε από τώρα μήπως φαληρίσει, θα πάθουμε ζημιά από το άγχος πριν να λήξει το συμβόλαιο

On the other hand δεν μπορείς να μην αναρωτιέσαι τι από τα δύο ισχύει

1) Too good to be true. Where is the catch ?
2) Μας έγδερναν οι προηγούμενοι ?
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#477256 Λίγο μου φέρνει αναμνήσεις από commercial value. Αυξήσεις μετοχικού κεφαλαίου, εξαγορά μικρότερων εταιρειών, πάντα με τον έλεγχο της επιτροπής κεφάλαιαγοράς κλπ. Όταν θα αρχίσει να βρωμάει (και αν) θα πέφτει κ η ανάλογη μουρμούρα στην πιάτσα. Δεν θέλω να μπω στον πειρασμό να δω πόσο θα γλυτώναμε σε μεικτή που έχω... Μια χρονιά να βγάλεις χωρίς απώλειες με α παίζεις εκ τοτ ασφαλούς.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Eliaskat
#478613 Θα δοκιμασω και εγω την hd. Αν θελει κανεις να περασω κανενα κωδικό για συσταση ας μου πει , την δευτερα θα την κανω , διαφορα με την παλια 50 το εξαμηνο + οτι θα εχω και οδικη
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#478634
Eliaskat έγραψε:Θα δοκιμασω και εγω την hd. Αν θελει κανεις να περασω κανενα κωδικό για συσταση ας μου πει , την δευτερα θα την κανω , διαφορα με την παλια 50 το εξαμηνο + οτι θα εχω και οδικη

Σου έστειλα. Αν θες τον χρησιμοποιείς. :)

< >