Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#473636
pik. έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:
pik. έγραψε:να ζητησω συγνωμη;Τι να καμω; :(

Nα διπλώσεις το χάρτη να μας πεις που πέφτει η Κέρκυρα :rtfm: :s_yes

πως διπλωνω στο google maps? :omg:

:lol:


Ένα τσεκούρι σίγουρα θα κόψει την οθόνη στη μέση... :innocent: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#473642
Red Garland έγραψε:Και μιλάμε για λογαριασμό που ποστάρει ολημερίς κώλους


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#473656 Αυτό ντριφτερ λέγεται κωλος η εναλλακτικά ατομιδιο της κωλαρας.

Την κωλοσφιξουρα btw την έχει ο εν λόγω κωλος που έσπευσε να την πει στους συμμαθητές του στο νηπιαγωγείο.
Εγώ απλά κάνω πλάκα σε κάτι δακρυροουσες χήρες που δεν θέλουν να νιώσουν για τι μάρκα κωλαρα μιλάμε.

:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#474576 Τώρα πήρα χαμπάρι τις δηλώσεις του Ζουράρι! :yahoo: :inlove:
http://www.efsyn.gr/arthro/oi-hydaiotit ... -paraitisi
«Βουντού, βουντού, βουντού και μια καρφίτσα μαύρη, στο κατώτερο τμήμα του στεατοπυγικού μου υποσυστήματος καθίσανε 10.000 γαύροι...»
:s_shout :s_shout :s_rofl

Νομίζω πως ούτε ο Τζίμης Πανούσης (εκοιμήθει :s_cry ) ποτέ δεν θα προέβλεπε κάτι τέτοιο!

Ζούμε επικές στιγμές! :s_biggrin
Μπορεί να μην έχουμε λεφτά, αλλά τουλάχιστον γελάμε πολύ! :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By markvag
#474594
Επιστολή παραίτησης Ζουράρι έγραψε:Ερίδματε (σσ καλοδομημένε) πρωθυπουργέ και σύντροφε
υποβάλλω σήμερα 14.1.2018 την από την θέση του υφυπουργού επί της παιδείας παραίτησίν μου, η οποία διευκολύνει, ως εικός την κυβερνητική αλληλεγγύη και, συνάμφω, το πολιτικό μου αυτεξούσιον.
Μετά της προσηκούσης τιμής, Κώστας Γ. Ζουράρις


:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout

Πόσο ηλίθιος πια αυτός ο άνθρωπος;;; Πόσο;;;; :s_shout :s_shout

Βάζω στοίχημα πως η αυθεντική επιστολή ήταν και σε πολυτονικό... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dstou
#474695 Έβαλα Τράγκα σήμερις, μετά από σημαντικά ηβέντς, διαπραγματεύσεις και ξεκατινιάσματα αυτό κάνω και δεν έχω χάσει ποτές. Κάθε 10 λεπτά έβαζε ατάκες του Ζουράρι να κατουριέσαι από το γέλωτα.
Είναι απίστευτο τι φρούτα κυκλοφορούν και τους ψηφίζει ο ελ. Γιατί ο Ζουράρις δε φταίει σε τίποτις, αυτοί που τόνε ψηφίσανε και τόνε βάλανε σε θέση υφυπουργάρας φταίνε. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#474700 Δεν με προβληματίζει τόσο το ότι βλέπουμε στην κυβέρνηση ρεμπεσκεδοειδή επιπέδου zurlari ή polaki αλλά το ότι ο όποιος επόμενος δεν θα διστάσει να βάλει υπουργό τον όποιο τραμπάκουλα του φέρνει ψήφους με το υπερατού επιχείρημα 'ΝΕ ΤΙ; Και οι άλλοι είχαν zurlari, polaki. Να βάλω κι εγώ τον καθυστερημένο μου'.

Κατηφόρα παίδες.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#474741 Ναι, ενώ παλιότερα είχαμε τις ανυπέρβλητες μορφές της πολιτικής διανόησης που ακούνε στο όνομα Κουλούρης, Λιάπης, κτλ... :lol:

Από τότε που υπάρχουν κυβερνήσεις, οι κυβερνώντες φροντίζουν αυτούς που τους βοηθάνε να αποκτήσουν και να διατηρήσουν την εξουσία. Κάποτε ήταν ο ούγκανος με το μεγαλύτερο ρόπαλο, μετά ο ούγκανος με τον μεγαλύτερο στρατό (τους λέγανε και αριστοκράτες), έχουν περάσει διάφορες μορφές αυτοί οι τύποι διαχρονικά, σήμερα είναι ο ούγκανος που θα φέρει τα περισσότερα ψηφαλάκια. Με οποιονδήποτε τρόπο, είτε επειδή έχει 17.000 βαφτιστήρια, είτε επειδή έχει κολλητό τον Χ εκδότη ή τον Ψ επιχειρηματία, κτλ, κτλ... Σε αυτό (και σε πολλά άλλα βέβαια) η τωρινή κυβέρνηση δεν πρωτοτύπησε καθόλου...

Και, για να προλάβω, ακριβώς το ίδιο γίνονταν ΚΑΙ στα κομμουνιστικά καθεστώτα, με άλλα ονόματα... :)

Τα υπόλοιπα είναι για να χαίρονται οι μαλάκες που ψηφίζουν. :)


edit: Για να έχεις λοιπόν την κατηφόρα, θα πρέπει να υπήρχε ένα ανώτερο επίπεδο από το οποίο κατεβαίνεις... πράγμα που δεν συνέβαινε. Εκτός αν για κάποιο λόγο θεωρείς πως ο Κουλούρης πχ ήταν καλύτερος από τον Πολάκη... :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#474745 Προσωπικά θα έβγαζα και τους δυο που λες (που χτύπησαν level ανιωθίλας expert μόλις σταμάτησαν να είναι βουλευτές --> Τυχαίο; Δεν νομίζω) και θα έβαζα Βύρωνα Πολύδωρα που ΙΜΟ παίζει στα ίσα Γιάνι σε επίπεδο αρλούμπας.

Δεν ψάχνει κανείς ούτε τους τέλειους ούτε τους άριστους®.
Απλά ένα στοιχειώδες επίπεδο ως σεβασμό απέναντι στη θέση τους.

Η κρίση αποτέλεσε αφορμή για να μπει στη Βουλή κάθε είδους καρακατσουλιό, παρασάνταλο, σαρδανάπαλο, τσοπαναραίοι without glitses κλπ

Κερασάκι φυσικά τα χρυσαύγουλα που πατάνε ακριβώς στο επιχείρημα σου
Ναι, ενώ παλιότερα είχαμε τις ανυπέρβλητες μορφές της πολιτικής διανόησης

και θεωρούν απόλυτα φυσιολογικό να ξηγιέται κάποιος στη Βουλή όπως στη θύρα 7.
ΝΕ ΤΙ;

Κώδικας: Επιλογή όλωνΤουλάχιστον ο Κασιδιάρης δεν έχει φάει τις μίζες του Άκη.
Τα μπινελίκια σας πείραξαν;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#474777
EDDIE_147 έγραψε:Απλά ένα στοιχειώδες επίπεδο ως σεβασμό απέναντι στη θέση τους.


Ξαναλέω, οι πολιτικοί θα συμπεριφέρονται δημοσίως όπως θέλουν οι ψηφοφόροι τους. Βλέπε παλιότερα Ψωμιάδη, τον νομάρχη της καρδιάς μας, που έβγαινε για πλάκα με τρελά νούμερα και ένας από τους λόγους ήταν πως ήταν λαηκό πεδί και πως τα καραγκιοζιλίκια του είχαν μεγάλη απήχηση σε συγκεκριμένη (και μεγάλη) μερίδα ψηφοφόρων (τα άπειρα ρουσφέτια του έπιαναν και αρκετούς από τους υπόλοιπους). Και εφόσον το όποιο καραγκιοζιλίκι πιάνει, θα έχουν τις θεσάρες τους. :rtfm: Γιατί αυτός ήταν, είναι και θα παραμείνει ο τρόπος που κατακτάς και διατηρείς την εξουσία. :rtfm:

Άσχετο αν αρέσει στον Έντυ ή τον Μάρκο, αυτό συνέβαινε πάντα και θα συνεχίσει να συμβαίνει. :s_yes Δεν βλέπω που έχουν χειροτερεύσει τα πράγματα ή πως θα βελτιωθούν στο μέλλον. :s_dunno

EDDIE_147 έγραψε:Η κρίση αποτέλεσε αφορμή για να μπει στη Βουλή κάθε είδους καρακατσουλιό, παρασάνταλο, σαρδανάπαλο, τσοπαναραίοι without glitses κλπ



:s_rofl Τώρα μας κάνεις πλάκα έτσι;;; Δηλαδή τώρα είναι η πρώτη φορά που βλέπουμε αθλητές, ηθοποιούς, τραγουδιάρηδες, κτλ στη βουλή;;; :lol: Ή γενικά διάφορους άσχετους και γελοίους τύπους (πέρα από το υπερ-ατού Ψωμιάδη, υπήρχε και ο Παπαθεμελής - και οι δύο από τα μέρη μου, τυχαίο;;; :lol: ). Ούτε καν για τα φασιστοειδή δεν είναι η πρώτη τους φορά στη βουλή (δεν αναφέρομαι στα χρυσά αυγά προφανώς).
Άβαταρ μέλους
By markvag
#474806
224v έγραψε:σωστα ολα αυτα απλα επιβεβαιωνεται οτι ο λαος εδω λειτουργει σαν να ειμαστε 30 χρονια πισω απο την υπολοιπη ΕΕ και ΗΠΑ


Τι σε κάνει να πιστεύεις πως δεν περιλαμβάνω και αυτούς στα παραπάνω;;; :lol: