Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#464261 Για να μην κλεψω τη δοξα του Νασου (λεμε τωρα...πορσε πηρε!!), πραγματοποιω και την προθεση του Μπουσου να υπαρξει και Νο3 τοπικ για τα ρημαδο πριμιουμ γουρουνακια...

Εδω και αρκετα χρονια σκεφτομουν/ψαχνομουν να αλλαξω αυτοκινητο, και παντα σκεφτομουν οτι δεν αξιζει τον κοπο μιας και το κακομοιρο το S40 δεν μου δινει καμια αφορμη....πλεον η αφορμη δοθηκε..
Εικόνα

Τα SUV για χρονια τα εβριζα, και να που εφτασα να κοιταω μονο τετοια, κυριως γιατι βαρεθηκα αυτο... (στο γκαραζ μου παρακαλω, αδειο και μονο διαγωνια)
Εικόνα
Εικόνα

Επισης πολυ σημαντικο, εφτασε τα 200Κ χιλιομετρα...το χαρηκα, του ηπια το αιμα, το χρυσοπληρωσα στο ελληνικο κρατος...καποια στιγμη πρεπει να παμε και παρακατω...

Μετα λοιπον απο αρκετο ψαξιμο τους τελευταιους 6μηνες κατεληξα σε XC60 (ω τι εκπληξη!) και την GLC...Δεν φανταζομαι να εκπλαγει κανεις, αλλα τελικα εκλεισα το Volvo κυριως για τους εξης λογους:
- Εχει τους μεγαλυτερους εσωτερικους χωρους
- Δειχνει πιο συγχρονο εσωτερικα
- Ειναι περισσοτερο αυτοκινητο στο δρομο (τουλαχιστον σε σχεση με την Comfort GLC)
- Και το πιο σημαντικο, παιρνουν ανταλλαγη το δικο μου...

Σχετικα με το μοτερ, για εμενα υπηρχε μονο η επιλογη υβριδικου ή πετρελαιου. Θεωρω οτι η βενζινη δεν ταιριαζει τοσο στον χαρακτηρα αυτων των αυτοκινητων, τουλαχιστον οπως τον εχω εγω στο μυαλο μου, ως ενα ευχαριστο οδηγικα, αλλα πρωτιστως οικογενειακο χιλιομετροφαγο. Το υβριδικο δυστυχως θεωρω οτι εχει αρκετα μειοντεκτηματα ακομα, ειδικα για τα ελληνικα δεδομενα, αλλα και τεραστια αναμονη (σημερινες παραγγελιες παιρνουν παραδοση απο Μαιο και μετα!)....D5 R-Design λοιπον με Polestar, ακριβως οπως στην παρακατω φωτογραφια..

Εικόνα
(ενταξει αριστεροτιμονο :lol: )

Μεσα στην επομενη εβδομαδα θα ξερω παραγωγη/παραδοση, αν και αρχικα μιλαμε για 3.5 μηνες...
Απο εξοπλισμο περαν του βασικου θα εχει:

- Sensus Premium Sound Bowers & WIlkins
- Χειριστηρια αλλαγης ταχυτητων
- Ηλεκτρικο καθισμα οδηγου/συνοδηγου με μνημες
- Ζαντες 21" (εχουν ιδιο πλευρικο με τις 17" του S40)
- Συναγερμο
- Φιμε
- Bursting Blue
- Intellisafe Pro (αυτα τα μπιμπλικια)
- Light Pack III (Full adaptive Led και κρυφο εσωτερικο φωτισμο, αντιθαμβωτικους καθρεπτες)
- Business Connect Pro (Navi, Smartphone Integration και πιο σημαντικο Volvo On Call)
- Xenium Pack + Visual Park Assist (Πανοραμικη, 4ζωνικο κλιματισμο, καμερα 360)
- Versatility Pack III (ηλεκτρικη πορτα, keyless entry, διαχωριστικο διχτυ καμπινας)
- Winter Pack (θερμαινομενα εμπρος καθισματα και συστημα πλυσιματος παρμπριζ)

Αυτα..τωρα αναμονη :)
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#464262 :superman:

Καλορίζικο. Φουλ στον εξοπλισμό, όπως πρέπει. Υπομονή τώρα.
Τελευταία επεξεργασία από pierce21 και 15 Δεκ 2017, 13:09, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#464263
Zeus έγραψε:Απο εξοπλισμο περαν του βασικου θα εχει:

- Sensus Premium Sound Bowers & WIlkins
- Χειριστηρια αλλαγης ταχυτητων
- Ηλεκτρικο καθισμα οδηγου/συνοδηγου με μνημες
- Ζαντες 21" (εχουν ιδιο πλευρικο με τις 17" του S40)
- Συναγερμο
- Φιμε
- Bursting Blue
- Intellisafe Pro (αυτα τα μπιμπλικια)
- Light Pack III (Full adaptive Led και κρυφο εσωτερικο φωτισμο, αντιθαμβωτικους καθρεπτες)
- Business Connect Pro (Navi, Smartphone Integration και πιο σημαντικο Volvo On Call)
- Xenium Pack + Visual Park Assist (Πανοραμικη, 4ζωνικο κλιματισμο, καμερα 360)
- Versatility Pack III (ηλεκτρικη πορτα, keyless entry, διαχωριστικο διχτυ καμπινας)
- Winter Pack (θερμαινομενα εμπρος καθισματα και συστημα πλυσιματος παρμπριζ)

Αυτα..τωρα αναμονη :)

Εικόνα

To αυτοκίνητο γενικά δε με τρελαίνει αλλά το config είναι για πολλά respect! Καλως να ορίσει! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#464266 Κωνσταντινε ( Zeus ) καλοριζικο, καλοταξιδο! Με το καλο να το παραλλαβεις! :thumbsup:

Ειναι Κουκλι το ατιμο, ειδικα σε αυτο το μπλε! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#464269 Ευχαριστω πολυ...Να προσθεσω οτι θα εχει το απαραιτητο για μενα Polestar και επεκταση εγγυησης (συνολο 5 χρονια)...σημαντικο για τοσα ηλεκτρονικα που εχει πανω..
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#464270 Ισχύει το 8-10% έκπτωσης επί της τελικής τιμής όπως μου είχαν πει στο Σαρακάκη?
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#464271 Αερας αλλαγης στο forum!!
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#464273
Deleted User 1 έγραψε:To αυτοκίνητο γενικά δε με τρελαίνει αλλά το config είναι για πολλά respect! Καλως να ορίσει! :s_thumbsup

Δεν ειναι πριμιουμ αλλιως :rtfm:
Ειχα και το δερματινο ταμπλο, αλλα το εβγαλα, γιατι δεν ειναι δερματινο, και ειναι μονο το ταμπλο ενω στα 90 ειναι και το πανω τμημα στις πορτες...ηθελαν και 2Κ :thumbsdown:
Αμφιταλαντεομαι ακομα για το HUD, και στεναχωριεμαι που δεν θα εχω τα αεριζομενα καθισματα (μονο με δερμα και συνολο 6Κ επιπλεον)..ελπιζω το parking climate με το remote start του Volvo On Call να τα αντισταθμισουν το καλοκαιρι με τις ζεστες.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#464275 Πολύ ωραίο, το ultimate οικογενειακό τολμώ να πω με αυτά τα εξτρα :metalo:
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#464276 Γαμάτο χρώμα, καλή αναμονή!
(Ζηλεύω φουλ)
Τελευταία επεξεργασία από rocsta και 15 Δεκ 2017, 13:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#464277
Deleted User 1 έγραψε:Ισχύει το 8-10% έκπτωσης επί της τελικής τιμής όπως μου είχαν πει στο Σαρακάκη?

Ναι...προφανως το κανουν ολοι οι αντιπροσωποι (το εκλεισα με Βελμαρ), αλλα και ο ανταγωνισμος.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#464278
MEGAS έγραψε:μ@@ναρος το blue.
με το καλο!

Προλαβαινεις να αλλαξεις ξερεις! :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#464279
rocsta έγραψε:Γαμάτο χρώμα, καλή αναμονή!
(Ζηλεύω φουλ)

Ναι ρε...ειναι απιστευτο! Απλα σκατα αλλαγη κανω τελικα....παλι Volvo, παλι μπλε :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By MEGAS
#464280 το HUD δεν θα στο συνιστουσα καθως αν φορας polarized γυαλια δεν το βλεπεις..!
θα μου πεις ,φορας αλλου τυπου γυαλια και ολα οκ. :iconcool: