Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463793
Dimitris_P έγραψε:Εσύ γιατί αλλάζεις avatar κάθε τρεις και λίγο και μας μπερδεύεις; :x :lol:



:lol:
Αυτο παλιο ειναι ρε συ ,απο την εποχη που ημουν mod.
Αναλογα με την διαθεση τα βαζω,το εβλεπε σημερα ο μικρος κ το θυμηθηκα..


Geof1..... :s_roses
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#463832 Κοίτα, έδω να σου κοντινει τα μανίκια στο σακάκι θέλει 25€ minimum. Οκ σε κάνα δυο που είχανε μεγάλη απόκλιση τα πήγα παλιότερα. Έχω αλλά 3 που είναι οριακά να θέλουν λίγο adjustment, συν ένα παντελόνι.
Άμα είναι να μου βγει 20€ Ελλάδα ενώ έδω θέλω ένα 100ρικο, και δεν είναι και καμία ανάγκη να πεις, γιατί όχι;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#463833 Απ οτι βλεπω εδω

http://www.elian.gr/index.php/timokatalogos

θα σου παει κανα 30αρι ομως :hmmm: +33% πανω απο την εκτιμηση σου.

Αλλα αυτα ειναι παντα με τα επισημα παραστατικα, δεν νομιζω να τα χρειαζεσαι :s_wink ειμαι σιγουρος οτι μπορει να γινει ΠΟΛΥΥΥΥ καλυτερη τιμη. :iconcool:

Βεβαια αν θελεις αποδειξη μια αλλη λυση ειναι να αυξησεις το τοναζ για να πετυχεις καλυτερη τιμη. :iconcool: Ισως να συμφερει καλυτερα κιολας και να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο (γιορτες ειναι, θα βγουν παγανια τα αρπακτικα του ΣΔΟΕ). Για κανε ενα τσεκ στην γκαρνταρομπα σας, που ξερεις...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#463852 Έστειλα να ρωτήσουμε σε ενα ραφταδικο στη γειτονιά Ελλάδα και μας είπε 15€ το κόντεμα μανίκια... που τις βρίσκεις αυτές τις τιμές....
Άβαταρ μέλους
By g8777
#463864
KiloMeater έγραψε:Έστειλα να ρωτήσουμε σε ενα ραφταδικο στη γειτονιά Ελλάδα και μας είπε 15€ το κόντεμα μανίκια... που τις βρίσκεις αυτές τις τιμές....


Ε ενταξει, τι νομιζει οτι θα κανει; ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.

Εγω καλα τι θυμομουν οτι ειναι κανα 5ευρο. Δεν ξερω, μηπως να κοιταξετε και στην ευρυτερη περιοχη της Αθηνας τι γινεται; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#463868 Τα μανίκια έχουν και φόδρα και πρέπει να είναι δυσκολότερη δουλειά από τα παντελόνια γι αυτό η διαφορά στις τιμές.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463905
g8777 έγραψε:
KiloMeater έγραψε:Έστειλα να ρωτήσουμε σε ενα ραφταδικο στη γειτονιά Ελλάδα και μας είπε 15€ το κόντεμα μανίκια... που τις βρίσκεις αυτές τις τιμές....


Ε ενταξει, τι νομιζει οτι θα κανει; ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.

Εγω καλα τι θυμομουν οτι ειναι κανα 5ευρο. Δεν ξερω, μηπως να κοιταξετε και στην ευρυτερη περιοχη της Αθηνας τι γινεται; :hmmm:





Αν πάντως κάνουμε μία έρευνα αγοράς , καταλήγουμε ότι τον Kilo τον συμφέρει καλύτερα να ψωνίζει από τοπικά μαγαζιά της Βιέννης , τα οποία θα του κάνουν και τις μεταποιήσεις δωρεάν , παρά από e shop όπου ναι μεν σε δελεάζει η φτηνότερη τιμή αλλά αν τα βάλεις κάτω είναι '' μία η άλλη''..... :hmmm: Τώρα Χριστουγεννιάτικα , το μισό C5 θα γεμίσει κουστούμια έτοιμα για τον ράφτη..τι κέρδισε? :(
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#463922 Καλά άμα κατέβαινα μετο αμάξι Ελλάδα δεν θα υπήρχε θεμα, θα τα κατέβαζα και οτι κάτσει
Αεροπλάνο βαλιτσουλα this time.... 9 days and counting :-)
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#463936 Δεν ειναι τοσο απλη δουλεια το σωστο κοντυμα των μανικιων ενος σακακιου.
Το «κοντυμα» γινεται με ειδικο τροπο και δεν γυριζεται απλώς. (αν ριξετε μια ματια πως ειναι ραμενο εσωτερικα θα καταλαβετε!)
Επισης πρεπει να ανοιξει αντιστοιχα προς τα πανω το σχισιμο στο πλαϊ
Πρεπει να μεταφερθουν τα κουμπια προς τα πανω αντιστοιχα! (Αν εχει και ψευδοκουμποτρυπες πρεπει να ξηλωθουν και να φτιαχτουν στις νεες θεσεις αντιστοιχα! )
Πρεπει να ξηλωθει να κοπει και να επαναραφτει ωστε να κοντυνει και η φοδρα γιατι αλλιως φουφουλιαζει και φαινεται ασχημα!
Άβαταρ μέλους
By DAP
#468167 Σε οποιο γκαραζ εχει θεσεις......Συνηθως στου Φιξ εχει......
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#468277 Βρήκα στην Ασκληπιού.Φίλος που είχαμε κανονίσει να βρεθούμε το έβαλε στην ίδια οδό στο δρόμο όμως και φύγαμε με τα πόδια αφού όλος ο δρόμος είχε παρκαρισμένα.Όταν γυρίσαμε είδα την πινακίδα που έδειχνε ότι απαγορεύεται το παρκάρισμα και τα παίρνει ο γερανός στην αρχή της οδού κάτι που δε γνώριζε κανείς μας.Εγώ τουλάχιστον μπαίνω σπάνια στην Αθήνα και ακόμη πιο σπάνια με αυτοκίνητο.