Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#460757 Τιμήστε τον όσοι τον γνωρίσατε από κοντά γιατί εμείς τον μάθαμε από τη δουλειά του, από τα λίγα δείγματα που μας έδωσε, φαντάζομαι ότι σε άλλες συνθήκες θα είχε δώσει περισσότερα, και μη σταθείται / σταθούμε στο πως και το γιατί, ας κάνουμε μια στάση στον άνθρωπο που είμαι σίγουρος ότι η απουσία του κάνει φτωχότερους όσους τον γνώρισαν.

Καλό παράδεισο Κωνσταντίνε.

ΥΓ. Όταν έφτιαξα τα φρένα στο Volvo του άλλου Κωνσταντίνου μας μου είπε, θα πάω στα Τρίκαλα στον Κωνσταντίνο να τα δοκιμάσουμε, σε εκτιμούσε πολύ.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#460761 Ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του..
Δεν τον θυμάμαι, αλλά βλέπω ότι είναι πολύ αγαπητός..

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#460979 Σοκ στη Χίο: Απόπειρα αυτοκτονίας από 9χρονο


ο 9χρονο αγοράκι από την Συρία, που έχει βρεθεί ασυνόδευτο στην Ελλάδα και φιλοξενείται στον χώρο, επιχείρησε να απαγχονιστεί στις 10 παρά 20 τη νύχτα της Παρασκευής, φτιάχνοντας αυτοσχέδιο βρόγχο με το μανίκι μιας μπλούζας του και κρεμώντας τον από ένα ξύλινο δοκάρι! Ευτυχώς, οι αστυνομικοί το αντιλήφθηκαν να αιωρείται και κατάφεραν να το ξεκρεμάσουν πριν συμβεί το μοιραίο.



9 χρονων. Ηδη παραιτημενο απο τη ζωη. Μονο του , ουτε μανα, ουτε πατερας,ουτε αδερφια-λογικα δεν θα τα ξαναδει. Μονο του, εδω και ποσο καιρο μεταξυ αγνωστων, σε σταυλισμο. Που να αντεξει αυτη η ψυχη , ποτε να προλαβει να ατσαλωθει απεναντι στα κτηνωδη ενστικτα; Τι εμεινε; Η υπερβαση λοιπον. :s_yes Η σωτηρια μεσω της παραδοσης της σαρκας εκει που ανηκει, στο χωμα. Για να ελευθερωθει η ψυχη, να ζεσταθει ξανα.

Dimsaba βλεπεις οτι το "ιεροτατο δωρο" της ζωης του το πηραν και το πεταξαν στα σκατα οι υπολοιποι, οι "υπευθυνοι". Οχι πολυ παλιοτερα dimsaba καποιοι εκπροσωποι μιας "ανωτερης δυναμης" θα πεταγαν στο χαντακι το κορμακι του. Ουτε την τελευταια αξιοπρεπεια δεν θα του χαριζαν. Εκει, σαν σκυλι. Ας ζησει λοιπον . Αν ειναι τυχερο του απομενουν καμια 60αρια χρονια ακομα να περιφερει το κουφαρι του αναμεσα στο κοινωνικο συνολο.



Η Φυση θα προχωρησει και χωρις τον sapiens οταν ερθει η ωρα του. :)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#461005
gianik έγραψε:Δεν τον θυμάμαι, αλλά βλέπω ότι είναι πολύ αγαπητός..


Έτσι φεύγουν οι ωραίοι άνθρωποι. :oops:

Ο Στέλιος είπε κάτι πολύ σωστό: Ο καλός καλό δεν έχει... :(

Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#461042
g8777 έγραψε:Σοκ στη Χίο: Απόπειρα αυτοκτονίας από 9χρονο


ο 9χρονο αγοράκι από την Συρία, που έχει βρεθεί ασυνόδευτο στην Ελλάδα και φιλοξενείται στον χώρο, επιχείρησε να απαγχονιστεί στις 10 παρά 20 τη νύχτα της Παρασκευής, φτιάχνοντας αυτοσχέδιο βρόγχο με το μανίκι μιας μπλούζας του και κρεμώντας τον από ένα ξύλινο δοκάρι! Ευτυχώς, οι αστυνομικοί το αντιλήφθηκαν να αιωρείται και κατάφεραν να το ξεκρεμάσουν πριν συμβεί το μοιραίο.



9 χρονων. Ηδη παραιτημενο απο τη ζωη. Μονο του , ουτε μανα, ουτε πατερας,ουτε αδερφια-λογικα δεν θα τα ξαναδει. Μονο του, εδω και ποσο καιρο μεταξυ αγνωστων, σε σταυλισμο. Που να αντεξει αυτη η ψυχη , ποτε να προλαβει να ατσαλωθει απεναντι στα κτηνωδη ενστικτα; Τι εμεινε; Η υπερβαση λοιπον. :s_yes Η σωτηρια μεσω της παραδοσης της σαρκας εκει που ανηκει, στο χωμα. Για να ελευθερωθει η ψυχη, να ζεσταθει ξανα.

Dimsaba βλεπεις οτι το "ιεροτατο δωρο" της ζωης του το πηραν και το πεταξαν στα σκατα οι υπολοιποι, οι "υπευθυνοι". Οχι πολυ παλιοτερα dimsaba καποιοι εκπροσωποι μιας "ανωτερης δυναμης" θα πεταγαν στο χαντακι το κορμακι του. Ουτε την τελευταια αξιοπρεπεια δεν θα του χαριζαν. Εκει, σαν σκυλι. Ας ζησει λοιπον . Αν ειναι τυχερο του απομενουν καμια 60αρια χρονια ακομα να περιφερει το κουφαρι του αναμεσα στο κοινωνικο συνολο.



Η Φυση θα προχωρησει και χωρις τον sapiens οταν ερθει η ωρα του. :)


Μπράβο ρε g για αυτά τα δυνατά λόγια, καλή σου εβδομάδα.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#463564
REALZEUS έγραψε:Δεν ήξερα που να το βάλω, οπότε το ρίχνω εδώ. RIP Κωνσταντίνε: https://www.youtube.com/watch?time_cont ... oLDxF2rAaE

Νομίζω ότι πρέπει να μπει και το άρθρο του Μιχάλη Σταυρόπουλου. http://www.4troxoi.gr/epikairotita/ella ... inos-video
Προσωπικά δεν τον ήξερα τον Κωνσταντίνο, τον θυμάμαι όμως από το φόρουμ και σίγουρα θυμάμαι και τον διαγωνισμό σχεδιασμού που κέρδισε, άλλωστε το έχω ακόμη αυτό το τεύχος.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#467871 Το έτερον ενάμισι ειναι σε καλά χέρια.

Ο χοντρός αδυνατίζει.

Μεταμορφώνεται.

Εγώ, με τι βόλτα? Μου λείπει;

Υπέρμετρα...

Έπρεπε να τον δωσω?

Ποτέ δε θα μάθω. Ασ' το να πάει

Μετά τι;

Ένα αρκούδι;

Θέλω.. Ρε λες?

Μπάστα καπετάνιο γιατί οι "Ιδανικές" θα σηκωσουν πολλή σκονη και θα μάθει ο κόσμος το Μπάρο, το Βάλια Μάρε, το Μπισσερτσάου, την Πέτρα Τόσκα, τη Μουγκουρίδα το Κοτζάμ Ορμάν και πατήματα δύσβατα.

Φούστη χάρε, σάλτα και γαμής'
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#468155 Είπες ότι δεν έχεις λεφτά για άλλο και μάλλον το δέσιμό σου με τον τιράντα είναι αρκετά ειδικό όπως του Geo αλλά ίσως κάτι τέτοιο https://www.car.gr/11524743-ford-fiesta-s-2018 με κάποια κομμάτια του τιράντα να κάλυπτε κάπως το κενό :s_smile
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#468307 Δεν είναι το οτι θέλω να οδηγησω ένα ST, ή τον τιράντα ή ένα νέο ST. Aπλά μου λείπει το αμάξι ΜΟΥ. Γκρινιαζω κ εχω περίοδο γιατί αυτό που μου βρίσκεται τώρα είναι άνιωθο εντελώς, δε μου κάνει κλικ να το βολτάρω (και αν περιμένω να χαλάσει σώθηκα) και δε βλέπω οικονομικά φως για αγορά νέου. Ήδη στο 3ημερο που πέρασε, έκανα μια βόλτα ως το χωριό και ζαλίστηκα. Κ δε μου ήρθε καθόλου όρεξη να πάω οπουδήποτε με κανενός αμάξι. Ποιος; εγώ..

Έχω θέμα :sleep:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#468331
JimClark έγραψε:Δεν είναι το οτι θέλω να οδηγησω ένα ST, ή τον τιράντα ή ένα νέο ST. Aπλά μου λείπει το αμάξι ΜΟΥ. Γκρινιαζω κ εχω περίοδο γιατί αυτό που μου βρίσκεται τώρα είναι άνιωθο εντελώς, δε μου κάνει κλικ να το βολτάρω (και αν περιμένω να χαλάσει σώθηκα) και δε βλέπω οικονομικά φως για αγορά νέου. Ήδη στο 3ημερο που πέρασε, έκανα μια βόλτα ως το χωριό και ζαλίστηκα. Κ δε μου ήρθε καθόλου όρεξη να πάω οπουδήποτε με κανενός αμάξι. Ποιος; εγώ..

Έχω θέμα :sleep:


Eγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα, αν δεν τσουλάει το αμάξι μου για κάποια αιτία μου φταίνε όλα, νιώθω σαν ανάπηρος, σαν να μου έκοψαν τα πόδια, και μόνο η σκέψη ότι δεν μπορώ να μετακινηθώ με το δικό μου αισθάνομαι σαν σε φυλακή, νιώθω μισός.

Κουράγιο και υπομονή και σου εύχομαι να καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#468599
JimClark έγραψε:Έχω θέμα :sleep:


:( έτσι ήμουν 3 εβδομάδες που είχα το αμάξι στο φανοποιειο. Τη μέρα που το πήρα έκανα τη διαδρομή Ελευσίνα-Λουτρακι-λιμνη Βουλιαγμένης-Σχινο-Ψάθα-Βίλια-Ελευσίνα για να ξελαμπικάρω.