Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#463448
Zorz έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Βέβαια, αν το παιδί είναι εμολιασμενο, φαίνεται εμμέσως και από τον ΑΜΚΑ. Δεν είναι απαραίτητο να δει κάποιος το βιβλιάριο.

Κι εδώ έρχεται ο/η αγαπητός/ή παιδίατρος που υπογράφει ψευδές πιστοποιητικό ότι τάχα το παιδί εμβολιάστηκε...
:ninja:


Και που πρέπει να του πάρουν την άδεια για να βάλουν και οι υπόλοιποι μυαλό. :x
Άβαταρ μέλους
By markvag
#463517
xenos έγραψε:
Zorz έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Βέβαια, αν το παιδί είναι εμολιασμενο, φαίνεται εμμέσως και από τον ΑΜΚΑ. Δεν είναι απαραίτητο να δει κάποιος το βιβλιάριο.

Κι εδώ έρχεται ο/η αγαπητός/ή παιδίατρος που υπογράφει ψευδές πιστοποιητικό ότι τάχα το παιδί εμβολιάστηκε...
:ninja:


Και που πρέπει να του πάρουν την άδεια για να βάλουν και οι υπόλοιποι μυαλό. :x


Και να τον παραδόσουν σε κανέναν Αμπντούλ δια τα περαιτέρω! :s_mad
Άβαταρ μέλους
By 224v
#463537 Εισαγγελέας δεν ασχολείται με τέτοια θέματα?? Πως κινητοποιείται σε τέτοια περίπτωση?. Το να της πάρουν την άδεια και να βάλλουν και τη φάτσα της στην τηλεόραση ειναι το λιγότερο για την "λατρεμένη" τους, και κάτι ανάλογο για τους γονείς.....
Άβαταρ μέλους
By markvag
#463648
224v έγραψε:Εισαγγελέας δεν ασχολείται με τέτοια θέματα?? Πως κινητοποιείται σε τέτοια περίπτωση?. Το να της πάρουν την άδεια και να βάλλουν και τη φάτσα της στην τηλεόραση ειναι το λιγότερο για την "λατρεμένη" τους, και κάτι ανάλογο για τους γονείς.....


Εγώ συνεχίζω να αναρωτιέμαι πως γράφονται αυτά τα παιδιά στα σχολεία. Τη στιγμή που είναι υποχρεωτικό να επιδειχθεί βιβλιάριο με όλα τα προβλεπόμενα εμβόλια.

Δεν είναι δουλειά του εκπαιδευτικού να γίνει αστυνομικός, απλά μόλις δει τέτοιο βιβλιάριο, ενημέρωση των αρμόδιων υπηρεσιών να επιληφθούν. :rtfm:

Και που και που κανένας δειγματοληπτικός έλεγχος δεν βλάπτει...


Για τους "γιατρούς" που είναι αντίθετοι στα εμβόλια και δεν τα κάνουν (σε εισαγωγικά γιατί αυτοί δεν είναι γιατροί, είναι τσαρλατάνοι), δεν έχω λόγια. ΜΟΝΟ πούτσα και ξύλο τους αξίζει. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#463654 Γιατροί συμπληρώνουν το βιβλιάριο.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#463655 παιδιά κυκλοφορούν πολλές ιώσεις στα λαιμά αυτή τη περίοδο; τι παίζει όλοι γύρω μου είναι χάλια :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463666 Ναι γίνεται ένας χαμός....
Όλοι βηχουν κ πολλοί λίγοι από αυτούς βάζουν το ξερό τους μπροστά στο στόμα τους... Έχω προσβάλλει ήδη 2-3 φετος

.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#463667
drdino έγραψε:Γιατροί συμπληρώνουν το βιβλιάριο.

Ακριβώς.
Υπάρχουν λαμόγια που βάζουν σφραγιδούλα και υπογραφή σα να έχει κάνει το εμβόλιο.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#463670
Asimov έγραψε:
drdino έγραψε:Γιατροί συμπληρώνουν το βιβλιάριο.

Ακριβώς.
Υπάρχουν λαμόγια που βάζουν σφραγιδούλα και υπογραφή σα να έχει κάνει το εμβόλιο.
Και για να είναι καλυμμένοι από παντού, τα γράφουν, τα παίρνουν από το φαρμακείο και απλά τα πετάνε στα σκουπίδια αφού κολλήσουν το αυτοκόλλητο στο βιβλιάριο....

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#463676
belgarion έγραψε:
Asimov έγραψε:
drdino έγραψε:Γιατροί συμπληρώνουν το βιβλιάριο.

Ακριβώς.
Υπάρχουν λαμόγια που βάζουν σφραγιδούλα και υπογραφή σα να έχει κάνει το εμβόλιο.
Και για να είναι καλυμμένοι από παντού, τα γράφουν, τα παίρνουν από το φαρμακείο και απλά τα πετάνε στα σκουπίδια αφού κολλήσουν το αυτοκόλλητο στο βιβλιάριο....

Ναι, το έχω ακούσει κι αυτό :help:
Μου το είπε η ίδια που θεώρησε πολύ καλή ιδέα και ανακούφιση το να πάνε παππάδες για μετάληψη, πως διάολο το λένε, στο νοσοκομείο που νοσηλεύονται καρκινοπαθείς στο τελικό στάδιο.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#463677
gianik έγραψε:Ναι γίνεται ένας χαμός....
Όλοι βηχουν κ πολλοί λίγοι από αυτούς βάζουν το ξερό τους μπροστά στο στόμα τους... Έχω προσβάλλει ήδη 2-3 φετος

.

μακριά από μας αυτό μου έλειπε τώρα να αρρωστήσω κιόλας :omg:

και το κακό είναι ότι έχω έρθει σε επαφή, έχω πιει νερά από μπουκάλια ατόμων που μετά από μερικές μέρες αρρώστησαν ή είμαι με άτομα που οι κοπέλες τους είναι κρεβατωμένες

στη δουλειά μία ήταν κρεβατωμένη την περασμένη εβδομάδα.. (και τα άκουγε κιόλας που τόλμησε να αρρωστήσει :roll: )

αν τη γλιτώσω δηλαδή θα είναι θαύμα

είχα βέβαια περάσει μια ίωση πριν από 1.5 μήνα, αλλά καμιά σχέση με πυρετούς λαιμούς και τέτοια, απλά ένιωσα αδυναμία ένα πσκ την έβγαλα σπιτικά με 10ωρους ύπνους και από δευτέρα ήμουν περδίκι
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 13 Δεκ 2017, 11:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463678 Να πλένεις τα χέρια συχνά, αεριζε το γραφείο συχνά, κάνε sex συχνά, πίνε πορτοκαλάδα συχνά..

.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#463681 τώρα έχουν σκάσει και τα πορτοκάλια από το χωριό που είναι η εποχή τους :superman: (και έχω infinite supply) οπότε ναι θα φτιάχνω κάθε μέρα γιατί στίβω όποτε θυμάμαι και όχι τίποτε άλλο είναι τόσα πολλά που αν τα αφήσω θα χαλάσουν και θα πάνε για πέταμα (δίνουμε και τσάντες σε άλλους δηλαδή και πάλι δεν τελειώνουν και στο χωρίο αν δεν κατεβαίνουμε να τα πουλάμε τακτικά σε χοντρεμπόρους -για ψίχουλα βεβαίως- πέφτουν και σαπίζουν)

όταν σκάει πολύς κόσμος ναι αερίζω, τώρα με τα χέρια και αυτά είναι ένα θέμα γιατί ακουμπάω συνεχώς βρωμόχαρτα από τον κάθε τυχάρπαστο.. ακουμπάω λεφτά.. οπότε δεν έχει νόημα.. οι πιο γυναικες κυκλοφορούν με αντισηπτικά και εγώ έχω δηλαδή πάνω στο γραφείο, αλλά αυτά με την πολλή χρήση μπορεί να σου ξεράνουν το δέρμα και να κάνεις πληγές και δεν ψήνομαι..

όταν σκάσει κάποιος πολύ βρωμίκλος πλένομαι σίγουρα, ή όταν παίρνω τιμολόγια από μέρη που έχει ποντίκια πλένομαι οπωσδήποτε :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#463693
QsisVTS έγραψε:τώρα έχουν σκάσει και τα πορτοκάλια από το χωριό που είναι η εποχή τους :superman: (και έχω infinite supply) οπότε ναι θα φτιάχνω κάθε μέρα γιατί στίβω όποτε θυμάμαι και όχι τίποτε άλλο είναι τόσα πολλά που αν τα αφήσω θα χαλάσουν και θα πάνε για πέταμα (δίνουμε και τσάντες σε άλλους δηλαδή και πάλι δεν τελειώνουν και στο χωρίο αν δεν κατεβαίνουμε να τα πουλάμε τακτικά σε χοντρεμπόρους -για ψίχουλα βεβαίως- πέφτουν και σαπίζουν)

όταν σκάει πολύς κόσμος ναι αερίζω, τώρα με τα χέρια και αυτά είναι ένα θέμα γιατί ακουμπάω συνεχώς βρωμόχαρτα από τον κάθε τυχάρπαστο.. ακουμπάω λεφτά.. οπότε δεν έχει νόημα.. οι πιο γυναικες κυκλοφορούν με αντισηπτικά και εγώ έχω δηλαδή πάνω στο γραφείο, αλλά αυτά με την πολλή χρήση μπορεί να σου ξεράνουν το δέρμα και να κάνεις πληγές και δεν ψήνομαι..

όταν σκάσει κάποιος πολύ βρωμίκλος πλένομαι σίγουρα, ή όταν παίρνω τιμολόγια από μέρη που έχει ποντίκια πλένομαι οπωσδήποτε :lol:



Μόνο για το θέμα του σεξ δεν μας είπες τι θα κάνεις... :shifty:

Εύχομαι τα καλύτερα :twisted: :shifty: :svivhaha: