Γενικά αυτοκινητιστικά θέματα
Άβαταρ μέλους
By edmond
#463053 Εικόνα
Άλλη φορά που θα βλέπετε κανα μπάρμπα με 1(ένα) σκύλο πάνω σε σκούτερ, μην σας φανεί περίεργο...γατάκια.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#463087 Οποτε εχω δει σκυλο σε σκουτερ κ.λ.π. παντα βγαζω ενα χαμογελο με τον τροπο που στεκονται και με το ποσο πειθαρχημενα δειχνουν, βασικα νομιζω τους αρεσει... οταν βλεπεις τα αφεντικα τους με κρανη κ.λ.π. και τα ζωα που εχουν μαζυ τους εχουν σωστη συμπεριφορα... μακαρι να φερονται ετσι και με τα παιδια τους.....
Άβαταρ μέλους
By mirage
#463092 Ε; Τα αφεντικα με κράνη τα σκυλια χωρις χύμα, μακαρι να φερονται ετσι και στα παιδιά τους; Σε εχασα ομολογώ.

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#463215 [quote="mirage"]Ε; Τα αφεντικα με κράνη τα σκυλια χωρις χύμα, μακαρι να φερονται ετσι και στα παιδιά τους; Σε εχασα ομολογώ.

< >[/quote

θα επρεπε να φορανε κρανη και τα σκυλια ?? εννοεις??? ισως αλλα σιγουρα ολοι εχουμε δει να εχουν τα παιδια τους χωρις κρανη, αλλα και χωρις ζωνη σε αυτοκινητα....
Άβαταρ μέλους
By elteo
#463222
mirage έγραψε:Ε; Τα αφεντικα με κράνη τα σκυλια χωρις χύμα, μακαρι να φερονται ετσι και στα παιδιά τους; Σε εχασα ομολογώ.

< >


Το δικό σου δεν χωράει σε σκούτερ. :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#463236
224v έγραψε:
mirage έγραψε:Ε; Τα αφεντικα με κράνη τα σκυλια χωρις χύμα, μακαρι να φερονται ετσι και στα παιδιά τους; Σε εχασα ομολογώ.

< >[/quote

θα επρεπε να φορανε κρανη και τα σκυλια ?? εννοεις??? ισως αλλα σιγουρα ολοι εχουμε δει να εχουν τα παιδια τους χωρις κρανη, αλλα και χωρις ζωνη σε αυτοκινητα....
Δεν εννοω τπτ. Προσπαθώ να καταλάβω εσυ τι εννοεις, οποτε σε παρακαλώ απάντησε μου...

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#463526 Διάβασε την τελευταία πρόταση δεν μπορώ να κάνω κάτι περισσότερο... Βλέπουμε γύρω μας τι κάνουν γονείς με τα παιδιά τους σε δίτροχα, οχήματα οπότε το συμπέρασμα βγαίνει αβίαστα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#463610 Ε δεν βγαίνει. Κανε μια Α προσπαθεια... Εγω πως εγραψα 15 ποστ για tear down. Τελικα σκυλια πάνω σε σκουτερ ναι ή οχι; Απλη ερώτηση...

< >
Άβαταρ μέλους
By 224v
#463616
mirage έγραψε:Ε δεν βγαίνει. Κανε μια Α προσπαθεια... Εγω πως εγραψα 15 ποστ για tear down. Τελικα σκυλια πάνω σε σκουτερ ναι ή οχι; Απλη ερώτηση...

< >


οπως ειπα στο πρωτο οταν τα βλεπω χαμογελω αρα??? φυσικα και ναι.....
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#463617 Eχω δει κι εγω σκυλι σε σκουτερ!
Το εφερνε καποιος σε παρκο για να παιξει!
Το σκυλι ειχε μαθει και εμενε ακινητο και αυτος οδηγουσε πολυ προσεκτικα και δεν πηγαινε σε πολυσυχναστους δρομους!
Υπο αυτες τις συνθηκες δεν μου φανηκε οτι κινδυνευε περισσοτερο του αναβατη!
Εν αντιθεσει με την μεταφορα με αυτοκινητο που το σκυλι, ακομα κι αν ειναι δεμενο, σε ατυχημα, κινδυνευει σαφως περισσοτερο απο τους επιβαινοντες.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#463636 Εξαρτάται με τι ειναι δεμένο. Και φυσικα και κινδυνεύει το ζωο πανώ σε σκούτερ ειτε ειναι σε πολυσύχναστο δρόμο ειτε όχι.


< >
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#463718
mirage έγραψε:Εξαρτάται με τι ειναι δεμένο.


Με οτι και να ειναι δεμενο!
Οι ζωνες ασφαλειας δεν εχουν φτιαχτει για να προστατευουν σκυλο.
Ακομα και με τα πιο "εξελιγμενα" συστηματα δεσιματος σκυλου στο αυτοκινητο που εχω βρει ψαχνοντας, το τελικο δεσιμο γινεται σε ενα μονο σημειο εκει που κουμπωνει η ζωνη.
Ουτε εχουν γινει μελετες! Υποθεσεις κανουν για την οποια αποτελεσματικοτητα τους.
Απλως τον δενεις με οτι καλυτερο πιστευεις οτι ισως τον προστατευει περισσοτερο και κανεις το σταυρο σου να μην συμβει ατυχημα.
Ισως με box μεταφορας να ειναι ασφαλεστερο, χωρις να ειναι και αυτο βεβαιο, αλλα δεν ειναι παντα βολικο.