Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By xenos
#461819 Εδώ όλοι οι ταρίφες (προφανώς και ορισμένοι μη) βγάζουν τα dpf. Τι να λέμε μετά...; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By iceman
#461930 Δεν μπορείς πια σε πάνω από 4ετιας ταξί να σταθείς από πίσω. Μπόχα, καπνα αηδία. Και τους άφησαν να κρατήσουν περισσότερο κιολας αυτά τα χρεπια.
Γενικά αποδείχθηκαν τα πετρέλαια ακατάλληλα για έυρεια χρήση εντός αστικού ιστού.
Έχει επιβαρυνθεί παρα πολύ με ρύπους η ατμόσφαιρα και το καταλαβαινεις εύκολα πια.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#461936
xenos έγραψε:Εδώ όλοι οι ταρίφες (προφανώς και ορισμένοι μη) βγάζουν τα dpf. Τι να λέμε μετά...; :hmmm:


Και άλλοι βγάζουν καταλύτες σε βενζινοκίνητα για 3 μουλάρια παραπάνω... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#461992 Γεγονός, απλά επειδή κυκλοφορώ κάθε μέρα στο κέντρο της Αθήνας με μηχανάκι, δεν μπορείς να σταθείς πίσω από ταξι. Πνίγεσαι. :help:

Αν έκαναν καμία κατάσχεση σε τέτοιες περιπτώσεις, ίσως κάποιοι το σκέφτονταν 2 φορές.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#462064
xenos έγραψε:Γεγονός, απλά επειδή κυκλοφορώ κάθε μέρα στο κέντρο της Αθήνας με μηχανάκι, δεν μπορείς να σταθείς πίσω από ταξι. Πνίγεσαι. :help:

Αν έκαναν καμία κατάσχεση σε τέτοιες περιπτώσεις, ίσως κάποιοι το σκέφτονταν 2 φορές.


Όχι κατάσχεση, σωστά ΚΤΕΟ και χοντρά πρόστιμα, αλλά το ξέρω πως αυτό είναι too much για την Ελλάδα... :tomato:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#462113
markvag έγραψε:
xenos έγραψε:Γεγονός, απλά επειδή κυκλοφορώ κάθε μέρα στο κέντρο της Αθήνας με μηχανάκι, δεν μπορείς να σταθείς πίσω από ταξι. Πνίγεσαι. :help:

Αν έκαναν καμία κατάσχεση σε τέτοιες περιπτώσεις, ίσως κάποιοι το σκέφτονταν 2 φορές.


Όχι κατάσχεση, σωστά ΚΤΕΟ και χοντρά πρόστιμα, αλλά το ξέρω πως αυτό είναι too much για την Ελλάδα... :tomato:


Το βρισκω πολυ απλο να οδηγησει η τροχαια μερικα ταξι ετσι τυχαια απο αυτα που καθονται στις πιατσες και να τους κανει ελεγχο καυσαεριων.... να τους τα κλεισει σε μαντρα για περαιτερω ελεγχο!!!! και να βαλει προστιμα για να τα παρουν πισω σε αξια τετοια που να μην τους συμφερει.... αργα η γρηγορα θα καταλαβουν τι θα χασουν... φυσικα και σε ιδωτες με Diesel μπορει να γινει κατι τετοιο ωστε να υπαρχει φοβος.... Τα ΚΤΕΟ δεν φτανουν μιας και οταν τα πανε σιγουρα τους βαζουν αυτα που εχουν ξηλωσει...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#462182 Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

:help: :help: :help:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#463615 τι καυλομουνο ειναι αυτο;
η νεα 6αρα; :hmmm: :omg:



:metalo: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#463618 http://www.endurance-info.com/en/bmw-mo ... t-daytona/

:eat:
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#463632 Καλημερα, μπορεις να βαλεις σε bmw κανονικα ελαστικα οταν τα αλλάξεις ενω πρωτα ειχε runflat; ισχυει οτι η ζαντα για τα runflat είναι διαφορετικη;;

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#463634
RXristos έγραψε:Καλημερα, μπορεις να βαλεις σε bmw κανονικα ελαστικα οταν τα αλλάξεις ενω πρωτα ειχε runflat; ισχυει οτι η ζαντα για τα runflat είναι διαφορετικη;;

< >

Μπορείς, απλά πάρε και ένα κιτ επισκευής ελαστικών γιατί θα το χρειαστείς αν πάθεις λάστιχο.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#463638
Nikos! έγραψε:
RXristos έγραψε:Καλημερα, μπορεις να βαλεις σε bmw κανονικα ελαστικα οταν τα αλλάξεις ενω πρωτα ειχε runflat; ισχυει οτι η ζαντα για τα runflat είναι διαφορετικη;;

< >

Μπορείς, απλά πάρε και ένα κιτ επισκευής ελαστικών γιατί θα το χρειαστείς αν πάθεις λάστιχο.

< >


Βασικά, καλή οδική. Τα κιτ επισκευής ελαστικών έχουν ημερομηνία λήξης (για τη "μαστίχα" που βουλώνει την τρύπα), οπότε είναι εξαιρετικά πιθανό να έχει ξεχαστεί και να έχει λήξει και να μην κάνει δουλειά...

Εγώ στη δικιά μου έχω κανονικά, όχι runflat.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#463651 Μπαίνουν σε όλες τις ζάντες συμβατικά ελαστικά, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
Οι περισσότεροι τέτοια έχουμε.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#463708
markvag έγραψε:Βασικά, καλή οδική. Τα κιτ επισκευής ελαστικών έχουν ημερομηνία λήξης (για τη "μαστίχα" που βουλώνει την τρύπα), οπότε είναι εξαιρετικά πιθανό να έχει ξεχαστεί και να έχει λήξει και να μην κάνει δουλειά...


Για να σε πάει μέχρι το επόμενο βουλκανιζατέρ αρκεί, όσο ξεχασιάρης και αν είσαι Μάρκο. :s_tongue
Καλή και άγια η οδική, αλλά αν είναι να περιμένεις καμιά ώρα στον δρόμο και μετά να έχεις φόρτωμα-ξεφόρτωμα ως το βουλκανιζατέρ... :s_hang
Καλύτερη λύση βέβαια είναι να πάρεις μια ρεζέρβα ανάγκης, γρύλο και σταυρό και να τα πετάξεις στο πορτ μπαγκάζ. :iconcool: Όμως κι εγώ με τον αφρό την βγάζω και προχθές έπαθα και λάστιχο. :oops: Πάμε για νέα τετράδα έτσι κι αλλιώς γιατί τα έχουν φάει εντελώς τα ψωμιά τους. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By pik.
#463742
RXristos έγραψε:Καλημερα, μπορεις να βαλεις σε bmw κανονικα ελαστικα οταν τα αλλάξεις ενω πρωτα ειχε runflat; ισχυει οτι η ζαντα για τα runflat είναι διαφορετικη;;

< >

σε Ε90 app to 2008 εχω κανονικα ελαστικα.
Δεν θα εχεις κανενα προβλημα .