Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#461164
gianik έγραψε:Έχει δει κανείς τον Λογιστή;

Πολύ καλή, θ' αρέσει και στην :inlove: σου που είναι του επαγγέλματος.
Περιπέτεια είναι, βλέπεται πολύ ευχάριστα.
:)
Άβαταρ μέλους
By gianik
#461165
g8777 έγραψε:Στο Χάθηκαν ρώτα
Αντε κ πηδηξου ρε...






HF ευχαριστώ


.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#461169
gianik έγραψε:Αντε κ πηδηξου ρε...


καλα του ειπες.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#461234
Anonymous Founder έγραψε:
gianik έγραψε:Έχει δει κανείς τον Λογιστή;

Πολύ καλή, θ' αρέσει και στην :inlove: σου που είναι του επαγγέλματος.
Περιπέτεια είναι, βλέπεται πολύ ευχάριστα.
:)
Μάλλον μόνο εμένα δεν άρεσε... Θα σου πρότεινα το Mummy με τον Tom Cruise.

Τεσπα, είδα (χωρίς σχεδόν καθόλου scroll) το The Circle (2017) και (επίσης, χωρίς σχεδόν καθόλου scroll πλην των ανίαρων σκηνών μάχης), το The Dark Tower τα οποία μου άρεσαν και τα δύο.

Επίσης είδα τα αδιάφορα έως κάκιστα, Suicide Squad, Kingsman The Golden Circle, The Hitman's Bodyguard.

Μου άρεσαν: Valerian and the city of 1000 planets, Wind River, Guardians Of The Galaxy 2, Passengers (2016), Rogue One (που είδα για 2η φορά) και Land Of Mine (Under Sandet)

Ενδιαφέρον project ήταν το The Wall.

Για να περάσει η ώρα Mummy με Tom Cruise και Wonder Woman (2017).
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#461262 Είδαμε σήμερα το Loving Vincent, ταινία animation που αναφέρεται στον τελευταίο χρόνο της ζωής του van gogh και ζωντανεύει αρκετά από τα έργα του. Αρκετά καλό, αξίζει τόσο σαν οπτικό θέαμα όσο και για την οπτική πάνω στην ζωή του καλλιτέχνη.

< >
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#462075 Εικόνα

Την είδα εχθές το βράδυ αλλά "ντρέπομαι" να γράψω την γνώμη μου μιας που όλες οι κριτικές που διάβασα την αποθεώνουν ( almost )

Στα σχόλια κάτω από τις κριτικές βρήκα πολλούς που συμφωνούν με την άποψή μου .
Άβαταρ μέλους
By rafi
#462262
St.Devote έγραψε:Εικόνα

Την είδα εχθές το βράδυ αλλά "ντρέπομαι" να γράψω την γνώμη μου μιας που όλες οι κριτικές που διάβασα την αποθεώνουν ( almost )

Στα σχόλια κάτω από τις κριτικές βρήκα πολλούς που συμφωνούν με την άποψή μου .
Γιατι να ντραπεις; Μια χαρα ταινια πρεπει να ειναι αλλα καμια σχεση με την υπερπαραγωγη και το ανουσιο προμοταρισμα που εχει πεσει.
Περιμενα πως και πως να βγει, θαμπωμενος απο τους διθυραμβους της επλεκαν στο ιντερνετς αν και την ειχα ψυλλιαστει απο το τρειλερ..
Αφου διαβασα τις πρωτες 2 κριτικες αποφασισα να τη δω καααποια στιγμη ετσι για τη φαση του βππ που λατρευω γενικα.. Και μιας και λεμε για Νολαν το Ιντερστελαρ το ειχα βαρεθει θανασιμα και το ειχα βρει πολυ επιτηδευμενο, αντιθετως το ινσεψιον μου αρεσε πολυ.

.
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#462378 Οκ λοιπον ... Κατ' αρχάς θεωρώ το Mementro και το Prestige του Nolan καταπληκτικές ταινίες ( θεωρώ την 1η μάλιστα ως σημείο αναφοράς ) αλλά βρήκα ανιαρά και βαρετά τόσο το Interlellar όσο και το Inception ( για να δώσω έναν τόνο του στύλ μου )

Βρήκα την ταινία εντελώς α-νευρη . Ναί άνευρη είναι η λέξη που έψαχνα εδώ και δύο μέρες ( από την στιγμή που την είδα ) Δέχομαι ότι μπορεί να υπάρχει μια εντελώς διαφορετική γραμμή παρουσίασης μιας ταινίας που βασίζεται σε ιστορικό / πολεμικό γεγονός. Εγώ στο ένα άκρο αυτής της γραμμής έχω βάλει το πρώτο 20λεπτο του Στρατιώτη Ραϊαν και στο άλλο την Λεπτή Kόκκινη γραμμή με τον Πενν.
Βρήκα της διάρκεια των περισσότερων takes διπλάσια από αυτήν που θα μπορούσα να δεκτώ , με ενόχλησε η απουσία ( ουσιαστικών ) διαλόγων μιας που δεν υπήρχε οπτική αντιπρόταση και με κούρασε η ντοκουμενταρίστικη χρήση των εναέριων πλάνων ( θα φάμε μεγάλη κινηματογραφική πουτσ@ με την χρήση των drones , θα το δείτε ).
Η απουσία πρωταγωνιστή και η επικάλυψη ιστορίων είναι από τα κινηματογραφικά αγαπημένα μου ( η τεσπα μου είναι φιλικά ) ... γενικότερα ... αλλά εδώ νομίζω ότι ΔΕΝ γίνεται με τον τρόπο που δίνει μια ευχαρίστρηση όταν στο τέλος της ταινίας δείς πως κούμπωσε όλα το παζλ. ( σιγά το παζλ δηλαδής )

Αλλα τι άλλο να πω !!! ... όπως σας είπα ότι κριτική παίζει ιντερνετικά σχεδόν το αποθεώνει.

Υγ ... εγώ πάντως σας λέω να κρατήστε μικρό καλάθι ... σε κάθε περίπτωση θα είστε κερδισμένοι .
Άβαταρ μέλους
By g8777
#462408 Mother!

Υλικα:

- Αγγελος Εξολοθρευτης, σε κυβακια

- 1 ματσακι To μωρο της Ροζμαρη :s_roses ,

- Ξυσμα απο Amityville Horror

- Ξυδακι :shifty:

- 2 κιλα φρεσκοτριμμενες Δεκα Εντολες

Ε, αμα εχεις τον Ματσακο μαγειρα το καρπουζι θα βγει ΜΑΠΑ. :s_hang

Επειδη ομως εχεις τον ΓΙΓΑΝΤΑ τον Ντομπροβοσκι παρε ολοκληρη την Παλαια Διαθηκη μεσα σε 2 ωρες. :adminpower: Με επικαλυψη φρεσκοκαβουρδισμενου Ινδουισμου. :s_yummy ή τι σκατα πιστευουν στο Κατσαπλιαδισταν στην Ινδια. :s_dunno
Διπλοματ παιδι μου επειδη ειναι 2ωρο το εργο και εχεις να ακουσεις πραγματακια :s_roses κατσε δες το fan made video για το Right in Two, ποιος Ταρκοφσκι τωρα και Ρεκλε φορ εντριμ. :s_roses

9/10