Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#457471 Θα είμαι λιτός :

Εικόνα

Εικόνα

hahaiv: hahaiv: hahaiv: hahaiv: hahaiv:


CORSAIIIIIIIIIIIIIIIIIIR :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 24 Νοέμ 2017, 00:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#457472
rallye40 έγραψε:Καλησπέρα
Να ρωτήσω, για το πιο κάτω site, αν είναι αξιόπιστο, γιατί βλέπω μεγάλη διαφορά στις τιμες...

http://enkitchenstore.com/index.php?mai ... &cPath=107

μην κάνεις καμιά αγορά!!!
από αυτό αγόρασε μια γειτονισσά μας προχθες 200€ πράγματα.

τελικά της τράβηξαν 2 φορές 200€ κ περιμένει να δει τί θα πάρει!

μεταξύ μας, π@π@ρια...
Άβαταρ μέλους
By rallye40
#457501
PeterPan έγραψε:
rallye40 έγραψε:Καλησπέρα
Να ρωτήσω, για το πιο κάτω site, αν είναι αξιόπιστο, γιατί βλέπω μεγάλη διαφορά στις τιμες...

http://enkitchenstore.com/index.php?mai ... &cPath=107

μην κάνεις καμιά αγορά!!!
από αυτό αγόρασε μια γειτονισσά μας προχθες 200€ πράγματα.

τελικά της τράβηξαν 2 φορές 200€ κ περιμένει να δει τί θα πάρει!

μεταξύ μας, π@π@ρια...
Ευχαριστώ
Καλημέρα! !!!

.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#457528 καλημερα,
"Μαύρη Παρασκευή" ξημέρωσε για μένα και "μαύρη μέρα" :ninja:

Η κόρη μου ζήτησε μποτάκια UGG
κάτι σαν αυτο: https://www.skroutz.gr/c/1763/Flat-mpot ... u/12778752

στο ebay δεν καταφερα να βρω κατι οικονομικο, μήπως μπορείτε να μου προτεινετε καποια σελιδα με παπουτσια ή κατι στο Αμαζον (το οποιο δεν το εχω δουλεψει και με μπερδευει);

Δεν ειναι και απολύτως απαραιτητα, έχει παπουτσια να φοραει (απλά ο μπαμπούλης δεν μπορει να αντισταθεί εύκολα στα παρακάλια της κόρης :sorry: ).
Αν βρω κατω απο το φραγμα των 100€ ίσως τα παρω

Ευχαριστω προκαταβολικά για τη βοήθεια :oops:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#457542 daaaamn...
Δεν ήξερα ότι αυτές οι μλκς είναι τόσο ακριβές...

Πως σε μπερδεύει το αμαζον ωρε!?
Κάτω απο 100€ αυθεντικά, δύσκολο το βλέπω... Αλλιώς τράβα σε κανα κινέζο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#457543
bebes έγραψε:Δεν ειναι και απολύτως απαραιτητα, έχει παπουτσια να φοραει (απλά ο μπαμπούλης δεν μπορει να αντισταθεί εύκολα στα παρακάλια της κόρης :sorry: ).

Μήπως αν διάβαζε μερικά τέτοια αρθράκια άλλαζε γνώμη και έκανε και οικονομία στον μπαμπά; :ninja:

Όχι άλλα UGG (ΟΥΓΚ, όπως έμαθα ότι τα λένε τα ελληνόπλα :lol: ). Σαν τα iphone έγιναν κι αυτά :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#457545
Scotch έγραψε:
bebes έγραψε:Δεν ειναι και απολύτως απαραιτητα, έχει παπουτσια να φοραει (απλά ο μπαμπούλης δεν μπορει να αντισταθεί εύκολα στα παρακάλια της κόρης :sorry: ).

Μήπως αν διάβαζε μερικά τέτοια αρθράκια άλλαζε γνώμη και έκανε και οικονομία στον μπαμπά; :ninja:

αυτη ειναι η πραγματικότητα, αλλά νομίζω οτι ισχύει για όλα τα προϊόντα που παράγονται απο "ζωική πρώτη ύλη".

μου θύμισε πάρα πολυ κουβέντες που έχω με γνωστους μου vegans.
την επόμενη φορα θα κοιτάξω καλύτερα τα παπούτσια τους... :roll:

Scotch έγραψε:Όχι άλλα UGG (ΟΥΓΚ, όπως έμαθα ότι τα λένε :lol: ). Σαν τα iphone έγιναν κι αυτά :thumbsdown:

πραγματι... :(
η γυναικα μου εχει ενα τετοιο ζευγαρι, βεβαια δεν ειναι ΟΥΓΚ ειναι Superga, και ειναι πολυ ανετα και ζεστα.
...αλλά δεν τα δίνει στην κόρη :s_mad
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#457944 απολογισμος black friday
ολς οι αγορες εγιναν online , καθως σε φυσικα καταστηματα δεν πηγαινω ουτε κανονικα, ποσο μαλλον αυτες τις μερες (αγοραφοβια κετς )

-smartwatch / fitnesswatch απο Amazon.de
-Samsung S7 gold απο Amazon.de
-ενα παιχνιδι του μικρου απο Steam
-ενα παιχνιδι του μπαμπα απο xbox store
-ενα κοστουμι ραφτο του μπαμπα (εχω ξαναπαρει απο εκει και εχουνε και τα μετρα μου πλεον )

αντικεμενα στη λιστα που δεν βρεθηκε καποια ευκαιρια
-black & decker ηλεκτρικη σκουπα μπαταριας που προτθηκε και απο το φορουμ
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#457947 Να σημειώσω ότι το amazon και τα τοπικά ΕΛΤΑ (post.at) ήταν σε ετοιμότητα Defcon5 για το black Friday... Αποστόλη και παραλαβή μέσα σε 24 ώρες
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#457978 Σε θυμήθηκα τις προάλλες, γιατί είδα το σκουπάκι της Black & Decker σε προσφορά, αλλά ήταν η βασική έκδοση που δεν έχει μπαταρία λιθίου.

Εγώ αγόρασα πριν από λίγο από το amazon.es το παρακάτω. Ελπίζω να κάνει δουλειά! Για 99€ καλό φαίνεται.
Αυτό είναι στα 18V (έχει και στα 25V αλλά είναι πανάκριβο), ενώ το Black & Decker που λέμε είναι στα 14.4V και παρόλα αυτά κάνει πολύ καλή δουλειά.

https://www.amazon.es/Philips-FC6168-01-Aspirador-inal%C3%A1mbrico/dp/B00IJWRADG/ref=br_msw_pdt-4?_encoding=UTF8&smid=A1AT7YVPFBWXBL&pf_rd_m=A1AT7YVPFBWXBL&pf_rd_s=&pf_rd_r=G8RFP29P2Y4G2M6ZTB9T&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=b8eb836e-1f77-41ec-94c8-b99d2fd7bf01&pf_rd_i=desktop

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#457983
KiloMeater έγραψε:Να σημειώσω ότι το amazon και τα τοπικά ΕΛΤΑ (post.at) ήταν σε ετοιμότητα Defcon5 για το black Friday... Αποστόλη και παραλαβή μέσα σε 24 ώρες



It increases in severity from DEFCON 5 (least severe) to DEFCON 1 (most severe) to match varying military situations.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#457985 Ναι ακριβώς, Amazon είναι αυτο. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#457991
KiloMeater έγραψε:Να σημειώσω ότι το amazon και τα τοπικά ΕΛΤΑ (post.at) ήταν σε ετοιμότητα Defcon5 για το black Friday... Αποστόλη και παραλαβή μέσα σε 24 ώρες

Ενδιαφέρον. Το Amazon εδώ πέρα έδινε (χτες) παραλαβή τη Δευτέρα το νωρίτερο. Υποθέτω για να αποφύγουν παράπονα από ενδεχόμενες καθυστερήσεις.

Εγώ παρήγγειλα μερικά πράγματα αλλά επέλεξα τον τρόπο αποστολής Σαλονικιός mode γιατί δεν τα χρειάζομαι άμεσα. Αν έχεις Prime και διαλέξεις non expedited delivery σου δίνει £1 credit για ταινίες/μουσική.

Παρεμπιπτόντως, χτες με δελέασε πολύ αυτό εδώ που είχαν προσφορά κάπου 530 λίρες, αλλά αντιστάθηκα στον πειρασμό. Ο λόγος είναι ότι δεν βρήκα κανένα ενδελεχές review, και υποψιάστηκα ότι δεν είναι FullHD, παρόλο που το διαφημιζαν.

Τελικά η οθόνη του όντως είναι 1366*768. :thumbsdown: Δεν ξέρω τι στα κομμάτια σκέφτονταν εκεί στην Asus κι έβαλαν τόσο μέτρια οθόνη γιατί στα υπόλοιπα χαρακτηριστικά είναι τουμπανάκι... :vava:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#458006 10 μέρες αφότου άνοιξα case για σπασμένο ανταλλακτικό (κιτ 5της ταχύτητας σε fiat ducato) και αφού ο πωλητής έκανε τρελίτσες (λες και είναι εύκολο να σπάσεις οδοντωτό τροχό :lol: ) το ebay με αποζημίωσε για όλο το πόσο (συμπεριλαμβανομένου των μεταφορικών) και μου έστειλε επιστολή για να με ενθαρρύνει να συνεχίσω τις αγορές μου μέσω της πλατφόρμας τους. :metalo: :metalo:

Μου έρχονται στο μυαλό στιγμές απείρου κάλους με ντόπιους πωλητές μηχανημάτων και ανταλλακτικών και δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω :)
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#458263 Ψιλοπροβληματικη τελευταία η Acs.
Το τελευταίο μήνα σε 2 παραγγελίες τα πακέτα μου κάνουν βόλτες τουλάχιστον σε 2 με 3 καταστήματα τους στην Θεσσαλονίκη μέχρι να φτάσουν σε μένα.
Στην προηγούμενη από Αθήνα στο καταστημα τους στο Ντεπώ πέρασε από κατάστημα της Κηφισιάς (Αθήνα) και Ευόσμου ...
Στην τωρινή με "αυθημερον" παράδοση από Αθήνα στο Ντεπώ τουρνέ μέσω Καλαμαριάς και Καλοχωριου ... και η ελπίδα για αύριο!
Εικόνα