Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By markvag
#457360
Nikos! έγραψε:Η άλλη λύση είναι να ζανταρω τα παλιά επάνω σε άλλο σετ ζαντών.

< >


Ε, αυτό λέμε ντε... :s_yes

Δεν νομίζω να αξίζει να φας καινούρια λάστιχα στην πίστα σε αμάξι που δεν ξέρεις... Πάνε με τα πεταμένα, κάντα κι ένα πίσω - μπρος άμα φαγωθούν πολύ τα μπροστά και όταν με το καλό μάθεις σιγά σιγά το αμάξι, έχεις μία δεύτερη 4άδα ζάντες για σοβαρό πισταδόρικο λάστιχο.

Επίσης (πολύ σημαντικό) όταν θα φύγεις από την πίστα, δεν θα φοράς τα φαγωμένα από την πίστα λάστιχα! :rtfm:

Δεν είναι και τίποτα εξάλλου ν' αλλάζεις τις ζάντες όταν φτάνεις το πρωί στην πίστα και ξανά όταν φεύγεις... το έχω κάνει πολλές φορές.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#457368
Deleted User 1 έγραψε:Μούφα. Ολόκληρη πίστα και δεν έχει inhouse βουλκανιζατέρ? :thumbsdown:


Ούτε το αυτοκινητοδρόμιο στις Σέρρες (η μεγαλύτερη πίστα της χώρας) δεν έχει βουλκανιζατέρ, ούτε καν βενζινάδικο, in house. Μπορείς να πας σε ένα κοντινό εκτός πίστας όμως είτε για αλλαγή ελαστικών ή για αλλαγή τροχών για να μη παιδεύεσαι με γρύλους και σταυρούς.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#457454
red_monster έγραψε:
Ο Δον Κιχώτης με το δανεικό αυτοκίνητο (σε δημόσιο δρόμο με καμπές) βλέπει παντού επιθετικούς ανεμόμυλους :vava: :vava:
Γρηγόριε μου, συγγνώμη για τον προηγούμενο χαρακτηρισμό, χρειάζεσαι άλλου είδους θεραπεία :roll:


Eνταξει ποιητη μου, Κωστα-κωστα, ενταξει, οτι πεις... :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#457461 @Nikos

Νικο, οπως σου ειπα και απο το τηλ, γενικοτερα τα μισελεν στις τελευταιες γενιες τους, εχουν γομα που κραταει περισσοτερο απ' οτι η εμφανιση τους αφηνει να εννοηθει.

Το εχω διαπιστωσει σε δυο σετ δικα μου, στο παρελθον σε Pilot exalto, και pilot primacy 3. To αυτο ισχυει και για τα pss. Μεχρι και σχεδον φυτιλιασμενα, εφοσον δεν εχουν "καει" δεν εχουν γινει "ξυλινα" (συνηθως μετα απο την 4ετια 5ετια, ή ακινησια ενος ετους και βαλε...) εχουν πολυ καλο Grip, σχεδον οπως στην αρχικη τους κατασταση.

Mην τα πεταξεις! Αν σου κανει δωρο νεα 4αδα ο τυπος, μπραβο του, μαγκια του. Παντως μην τα βγαζεις ακυρα με το καλημερα απο την εμφανιση. Μπορουν καλλιστα να κανουν χρεη καποιου track day, να βγαλεις τα πρωτα σου απωθημενα με το Mitsu.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#457857 Σήμερα το αποχαιρέτησα για τελευταία φορά.

Η πρόταση ήταν πολύ καλή, ούτως ή άλλως χρόνος για όλα δεν υπάρχει, αν χρειαστώ θα κάνω με του αδερφού μου ή με κάποιο της ομάδας και στο μέλλον βλέπουμε. ΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#457860 Τα κεφάλαια είναι για να κλείνουν, οι σελίδες για να γυρνάνε, εσύ να είσαι καλά και να απολαύσεις τα νέα γούστα. Το νου σου στους ποδηλάτες.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#458109
Nikos! έγραψε:Απόψεις για τον Παπρά?

Ντιμη? Σκέφτομαι να το πηγαίνω εκεί.

< >



Για λαδια τακακια και λοιπα ψιλολοιδια,δεν χρειαζεται να ξενιτεύεσαι.
Στον Παπρα ο μονος που ηξερε να βαζει χερι σε ΕΒΟ ηταν ο Γιωργος,αλλα εχει φυγει πολλα χρονια.
Οποτε μαλλον θα εψαχνα για κατι πιο κοντα μου.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#458111
dimviii έγραψε:
Nikos! έγραψε:Απόψεις για τον Παπρά?

Ντιμη? Σκέφτομαι να το πηγαίνω εκεί.

< >



Για λαδια τακακια και λοιπα ψιλολοιδια,δεν χρειαζεται να ξενιτεύεσαι.
Στον Παπρα ο μονος που ηξερε να βαζει χερι σε ΕΒΟ ηταν ο Γιωργος,αλλα εχει φυγει πολλα χρονια.
Οποτε μαλλον θα εψαχνα για κατι πιο κοντα μου.



Εντάξει θέλω και κάποιον εξουσιοδοτημενο να το βάλει σε καμία διάγνωση, να τσεκάρει καμιά ανάκληση κλπ.

Αξίζει ή χρεώνει παράλογα και να ψάξω αλλού?

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#458115 Mobility στην Λ Δημοκρατιας στο Μενιδι,ειναι 100 μετρα από εξοδο στην Αττικη Οδο.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#458120
dimviii έγραψε:Mobility στην Λ Δημοκρατιας στο Μενιδι,ειναι 100 μετρα από εξοδο στην Αττικη Οδο.

Το αυτοκίνητο μέχρι τώρα πήγαινε στον Παπρά και επειδή σκέφτομαι να το συνεχίσω, αυτό που θέλω να καταλάβω είναι αν σαν συνεργείο είναι καλό και δε χρεώνει παράλογα. Για πες. :)

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#458121 παραλογα δεν χρεωνουν,τουλαχιστον όταν πηγαινα εκει μεχρι να ληξει η εγγυηση,,απλα εάν χρειαστείς κατι παραπανω από σερβις δεν εχει τον ''καλο'' μηχανικο.