Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#452373
alexm έγραψε:Αν μιλαμε για αυτο, προσωπικα ουτε 200ε δεν θα δινα.
Ειπαμε καλα τα σεικο αλλα ειναι πολυ φορτωμενο και ασχημο.


Εικόνα

:iconcool:


Giuseppe Busso έγραψε:Πολύ όμορφος αυτόματος χρονογράφος σε άκρως σπορ πέτρολχεντς λουκ.
https://www.tissotwatches.com/de-de/sho ... new-2.html

Δυστυχώς σε αυτή τη ζωή, κάθε τι καλό και όμορφο, κοστίζει.
Στα 1895 ευρώ τιμή καταλόγου.

To PRS516 δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, κοίτα έστω το retrograde:
Εικόνα

που είναι επίσης καγκούρικο ΙΜΗΟ, αλλά περί ορέξεως...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#452390 γράψε ένα review για το Samsung gear g3 , υπάρχει ενδιαφέρον
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#452391
Zorz έγραψε:
alexm έγραψε:Αν μιλαμε για αυτο, προσωπικα ουτε 200ε δεν θα δινα.
Ειπαμε καλα τα σεικο αλλα ειναι πολυ φορτωμενο και ασχημο.


Εικόνα

:iconcool:


Giuseppe Busso έγραψε:Πολύ όμορφος αυτόματος χρονογράφος σε άκρως σπορ πέτρολχεντς λουκ.
https://www.tissotwatches.com/de-de/sho ... new-2.html

Δυστυχώς σε αυτή τη ζωή, κάθε τι καλό και όμορφο, κοστίζει.
Στα 1895 ευρώ τιμή καταλόγου.

To PRS516 δεν είναι κάτι ιδιαίτερο, κοίτα έστω το retrograde:
Εικόνα

που είναι επίσης καγκούρικο ΙΜΗΟ, αλλά περί ορέξεως...



Για αρχή θα τα έδινα γι'αυτό:

Εικόνα

Μετά θα αγόραζα και τα υπόλοιπα της σειράς. :s_cool
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#457152 Το παλιό καλό μου Tag Heuer Aquaracer μάλλον τα έφτυσε.... Το βρήκα στις 11:30 να λέει 8:30 και να μην κάνει κιχ, όλα ακίνητα. Στις 8:30 το είχα βγάλει, έπαιζα μαζί του, το ακούμπησα σε μια καρέκλα και καθώς μάζευα τα πράματά μου έπεσε. To μάζεψα, το φόρεσα και δεν το είχα προσέξει....
Το κούνησα έτσι, αλλιώς, έπαιξα με την κορώνα κλπ, ελαφριά χαστουκάκια τίποτα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#457155 Ατυχία να χαλάσει παραμονές Μαυροπαρασκευής :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#457158
Scotch έγραψε:Ατυχία να χαλάσει παραμονές Μαυροπαρασκευής :shifty:
Σατανα:p

.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#457160
Scotch έγραψε:Ατυχία να χαλάσει παραμονές Μαυροπαρασκευής :shifty:
Αυτό σκέφτηκα κι εγώ.... :twisted:
Πειράζει να περιμένει μέχρι το Φεβρουάριο για να πάει για σέρβις ή πρέπει να το βιαστώ;
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#457871 H τάρτα μια μου αρέσει και μια όχι :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#458094 Πείτε μου μερικούς λόγους για να μην πάρω και δεύτερο ηλιακό Prospex γιατί νομίζω ότι έπαθα οξεία geakosη... :hmmm:

Βρήκα ένα τελευταίο SSC015P1 για £83.50. Θα κοιτάξω αύριο αν οντως υπάρχει το ρολόι ή είναι λάθος καταγραφή στοκ. :hmmm:

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Ξέρω, είναι επίσης μεγάλο, δεν πρόκειται να βουτήξω στα 200m (και δεν θα φορούσα αυτό σε κατάδυση έτσι κι αλλιώς), είναι λίγο χαζομάρα το χρονόμετρο στα καταδυτικά ρολόγια, κλπ, κλπ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#458096 Σε τετοια τιμη; Εννοειται οτι θα παρεις 2. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:


:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#458099 3 να κάνεις και ένα δώρο στον g τέτοιες μέρες που έρχονται :inlove:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#458101 Εντελώς τυχαία τα λέγαμε σήμερα με ένα γνωστό που κινείται κοινωνικά και οικονομικά σε επίπεδο άαααααλλο. Από αυτούς που συμμετέχουν στο gumball 3000, έχουν σπίτι στο Μονακό, ρεγκάτες Ρολεξ, καλοκαίρι Μύκονο στις ξαπλώστρες του χιλιάρικου τη μέρα, χειμώνα Κουρσεβέλ στο καλό, φιλανθρωπικές εκδηλώσεις και άλλα τέτοια.
Και φαίνεται ότι τρέφει μια σχετική αδυναμία σε Ferrari και ρολόγια (που μάλλον του κόπηκαν κάπως βεβιασμένα από την γυναίκα του όταν παντρεύτηκε). Είχε όμως απίστευτες γνώσεις (για μηχανισμούς, ορόσημα). Μου έδειξε και μερικά ρολόγια που του αρέσουν κάτι ΠατεκΦιλιπ, ΒασερονΚονσταντιν και κάτι ειδικές εκδόσεις.. (από αυτά των 100άδων χιλιάδων ευρώ και βάλε) και μας έτρεξαν πολλά σαλάκια... . Βασικά λέει μόνο αυτοί οι δύο και η Ρόλεξ έχουν δικούς τους μηχανισμούς, οι περισσότεροι άλλοι αγοράζουν ετοιματζίδικους ΕΤΑ κλπ. Τον ρώτησα για Ομεγκα, Ταγκ, Πανεραι, ΩντεμαρΠιγκετ, Λονζιν κλπ ακόμα και για ΡιχάρδοΜίλλε και γέλαγε υποτιμητικά. Άλλος κόσμος.

Προσγείωση στο δικό μας κόσμο. Ωραίο το ρολόι, πολύ ωραίο στα μείον οι διαστάσεις και το βάρος.