Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#449304 Εδώ σας θέλω. Πώς τα λέγατε; Εμείς στην Γκζάνθη τα ζητούσαμε ως "κυκλάκια"
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#449421
JimClark έγραψε:Εδώ σας θέλω. Πώς τα λέγατε; Εμείς στην Γκζάνθη τα ζητούσαμε ως "κυκλάκια"

Ξενοφών μεγάλωσες Ξάνθη? Αυτά τα έπαιρνα από το βιβλιοπωλείο της Κουτσούμπα, καλή μας φίλη τότες!
Νέα Ελλάδα κ Σταυροδρόμι?
Έζησα μια πενταετία εκεί, 3ο δημοτικό. Είχα συμμαθητή τον Σοφοκλή (Σχορτσανίτη) :)
Τί μου θύμισες τώρα! :)
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#449424 Tι κυκλακια λετε βρε παιδια;
Εγω στην πρωτη δημοτικου προλαβα την πλακα και το κονδυλι.

Εικόνα

Και τα κουβαλουσα εδω!

Εικόνα

Δερματινη! Δεν χαλαγε με τιποτα για να μου παρουν άλλη :lol:
Εβγαλα 5 ταξεις με μια τσαντα! :rant:
Μετα ηρθε ο πολιτισμος, βγηκαν οι πλαστικες και καθε χρονο χρειαζοσουν νεα! :lol:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#449699
PeterPan έγραψε:Ξενοφών μεγάλωσες Ξάνθη?


ω ναι, από το 1979 ως το 2006 ήμουν μονιμος κάτοικος.

Συμμαθητής του σόφο θα επιβεβαίωνες ότι έτρωγε 7-8 τυρόπιτες στις καλές του (με τόσες χόρταινε).

Εννοείται Σταυροδρόμι παγωτό βανίλια και κάθε είδος ξηροκάρπι (ζολίτες pizza snack κτλ κτλ) και σάντουιτς στο χέρι στο Tweety, μπουγάτσα στην Ανατολή (τώρα έχει ξεπέσει τραγικά).

Λίγο πιο κάτω πήγα και Αγγλικά, φαντάζομαι εκείνη την εποχή που λες κ συ, στο φροντιστήριο Κουκουζέλη - Βαρβάτου, ισως το θυμάσαι, και το φωτογραφείο λιγο πιο δίπλa.

Κουτσούμπα πήγαινα μετά, κυρίως στα φοιτητικά μου, τέλη 90s αρχές 00s :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#457172 Πιθανόν να υπάρχει ακόμα κανένα τέτοιο στο ντουλάπι στο πατρικό μου :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#457524
JimClark έγραψε:πωωω, εμετός...

Τα διδάχτηκε κανείς αυτά;

Εικόνα

Εικόνα


Αναβιώνω αυτή την παλιά ανάρτηση που μόλις είδα.
Τα είχα κάνει στο φροντιστήριο αγγλικών, κάποια στιγμή στο δημοτικό. Θυμάμαι και τα Listening με τον Σαμ να μιλάει!! Απίστευτο τι πληροφορία κρατάει το ανθρώπινο μυαλό.
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#457540 @Cosneo
Έπαθα πλάκα, μέχρι και η μυρωδιά του μου ήρθε στο μυαλό μετά από 15+ χρόνια! Είτε καφέ είτε κακάο που είχε μέσα πάντα αυτό το ποτηράκι.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#457541
citastak έγραψε:
JimClark έγραψε:πωωω, εμετός...

Τα διδάχτηκε κανείς αυτά;

Εικόνα

Εικόνα


Αναβιώνω αυτή την παλιά ανάρτηση που μόλις είδα.
Τα είχα κάνει στο φροντιστήριο αγγλικών, κάποια στιγμή στο δημοτικό. Θυμάμαι και τα Listening με τον Σαμ να μιλάει!! Απίστευτο τι πληροφορία κρατάει το ανθρώπινο μυαλό.

Τα είχα εγώ!!!
1990-91 νομίζω.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#457822
funkyreverend έγραψε:@Cosneo
Έπαθα πλάκα, μέχρι και η μυρωδιά του μου ήρθε στο μυαλό μετά από 15+ χρόνια! Είτε καφέ είτε κακάο που είχε μέσα πάντα αυτό το ποτηράκι.
Και πρέπει να είναι το μόνο "ποτήρι" που ο δείκτης (το δάχτυλο) πάει μόνος του από πάνω.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#457831 Στρατηγακης στα 80ies!

O αφελής Arthur ερωτευμένος με την Mary (αρραβωνιασμένη με τον πλούσιο Bruce) ...

Τα Getting On και Turning Point της Oxford University Press. 

Εικόνα