Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#457139
red_monster έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:Ξεκαθαριζω οτι δεν εχω κανενα θεμα με μηχανοβιους, σε καθημερινη βαση, αφηνω πλαινα κενα για να περνανε, οσο μπορω, καθοτι και αυτοι δεν εχουν δικη τους λωριδα.

.


Δεν έχω κανένα θέμα με τους γκέι, τους αφήνω να με κοιτάνε, να με ακουμπάνε, ακόμα και να αναπνέουν κοντά μου :innocent:

Το ρεζουμέ είναι ότι έχουμε να κάνουμε με δύο ανώριμες συμπεριφορές στην οποία ο ένας είχε ελάχιστα να χάσει (4τροχο και μάλιστα δανεικό) ενώ ο έτερος σχεδόν τα πάντα :)



Ενταξει, εσυ αυτο καταλαβες, οποτε να μην στο χαλασω... :whistlink:

Εχεις ενα ρυθμο, δεν ενοχλεις κανεναν, δεν τρομαζεις κανεναν, δεν κολλας σε κανενα, εισαι στην λωριδα σου...Ερχεται καποιος να σε περασει απο το αντιθετο ρευμα, ουτε καν στην ευθεια ομως, πανω στην κορυφη της στροφης, με μηχανη, επιδεικτικα κιολας με γονατο, να γλυφει τον προφυλακτηρα, αναγκαζοντας με να φρεναρω και να στριψω ακομα περισσοτερο στο εσωτερικο, μια πιθαμη πριν τα βραχια...

Λες, "δεν γαμιεται" θα εχει φυγει τωρα, δεν υπαρχει κανεις μπροστα, συνεχιζω το ρυθμο μου, στην λωριδα μου...
Ελα ομως που τον πετυχαινω σχεδον σε καθε επομενη στροφη, με κοβει συνεχεια, μενοντας προκλητικα στην μεση ακριβως του δρομου, και δεν με αφηνει να τον περασω...

Ε, τον περασα πιο μετα σε ανοιχτη καμπη απ' εξω, με πληρη ορατοτητα, χωρις τιποτα να υπαρχει στο αλλο ρευμα, με μεγαλη πλαινη αποσταση...

Εγω φταιω δηλαδη που ηθελε να βαλει σε κινδυνο την ζωη του, μπροστα μου, επιδεικτικα και συνεχομενα... :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#457143
EDDIE_147 έγραψε:@Γ.Κίκιζας
Όταν συνειδητοποιείς ότι έχεις σε απόσταση 50 μέτρων μέλος του suicide squad --> φρένο, δεξιά και άστον να γράψει στο kolotripidis.forum.gr ότι σε τσάγιωσε, σε κατούρησε, σε πιτσίλισε κλπ.

BTW και χωρίς να θέλω να διακόψω την εκπομπή σας, να πω ότι 'κόντρα' μηχανής-αυτοκινήτου σε δημόσιο δρόμο είναι ότι πιο άκυρο και επικίνδυνο παράλληλα.

Στις ευθείες η μηχανή είναι δεδομένο ότι θα φύγει και στις στροφές είναι σχεδόν σίγουρο ότι το αυτοκίνητο έχει πλεονέκτημα.
Οπότε είναι μαθηματικά σίγουρο ότι η ιστορία θα φτάσει σε μια στροφή όπου θα τσεκαριστεί ποιος είναι πιο αυτοκτονικός/επικίνδυνος από τον άλλο και δεν θα σηκώσει γκάζι/δώσει χώρο.


Iσχυουν ολα αυτα που λες...Εγω απλως θυμηθηκα μια δικη μου ιστορια, με καποιον που ετυχε να ειναι με μηχανη, να ρισκαρει για πλακα την ζωη του μπροστα μου επειδικτικα, να μην με αφηνει να περασω πουθενα, εξισου επιδεικτικα, και οταν τον περναω (παρανομως μεν, ασφαλεστατα δε) να θεωρουμαι ιδιος και ισος με αυτον... :metalo:

Ξεκινησε με το οτι ουσιαστικα εκανα αντιλογο, στο οτι δεν ισχυει επουδενι η παρακατω αποψη...

rx8_drifter έγραψε:Στα δικά μου μάτια, μετά απο το πέρασμα στα δίχρονα, μόνο για κάτι τέτοιο θα έδινα λεφτά. Δλδ τί να σου πεί ενα Cupra όταν με ενα οποιοδήποτε μηχανάκι της σειράς μπορεις να τον κάνεις σώβρακο :lol:


P.S Σου εστειλα μια αγγελια σε π.μ, αν τυχον εχεις ακομα ενδιαφερον για αλλαγη...
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#457157 Καταλαβαίνεις πόσο υποκειμενικά ειναι αυτά που λες? :roll: Κατα την αποψη σου ήταν ασφαλεστατο το παρανομο πέρασμα. Ο τυπάς μπορει να χέστηκε πάνω του.

Οι αντιδράσεις και των 2 και το γεγονός οτι το γράφεις στο forum με passive-aggresive τρόπο και ριχνοντας ολο το φταιξιμο στον αλλον , συνεχιζει να ειναι φάουλ.
Άβαταρ μέλους
By blackpug106
#457162
Κίκιζας . έγραψε:
blackpug106 έγραψε:Δεννπεριμενα κατι καλυτερο απο εναν που θεωρει εναν πληρωμενο αμορφωτο κονδυλοφορο δημοσιογράφο.

:thumbsdown:


Καλα και εγω απο ανυπογραφους χρηστες σε ηλεκτρονικο καφενειο δεν περιμενω απολυτως τιποτα... :iconcool:


Ετσι κι αλλιως εδω χρησιμοποιουμε τα alias, ή αλλιως nickname, ή παρατσουκλια.

Δε μου ζητηθηκε ποτε να υπογραψω καπου....

Το κανανε παλιοτερα στους Ελληνικους Αγωνες τα φιλαρακια σου ΣουΧΟΥ και Λου ΜΟΥ και ειδες πως ερημωσε το ηλεκτρονικο καφενειο.

Στις συναντησεις παντως παω και οταν μου ζητησαν ταυτοτητα την εδειξα.

Οχι οτι περιμενα ποτε απο εσενα να παραδεχτεις οτιδηποτε.

Αληθεια, κριμα δεν ειναι τετοια χερια να πηγαινουν χαμενα, για δε χρησιμοποισεις τα κονε σου να τρεξεις σε κανα ραλι,
σπριντακι για αρχη.

Θα κρατησουμε τα Εβο μακρια :whistlink:

Χώρια το ποσο αυθαιρετο ειναι το συμπερασμα σου οτι ο διτροχος σε εκλεισε επιδεικτικα.

Το οτι εμφανιστηκε απο το πουθενα και σε περασεμ σημαινει οτι πηγαινε πιο γρηγορα απο τον ρυθμο σου.
Και μετα εσυ ανεβασες ρυθμο και τον εφτανες.

Ειδες τι αυθαιρετο συμπερασμα μπορω να βγαλω και γω :iconcool:

Over 'n' out

Α.Κ.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#457171 Με έκλεισε (με αποτέλεσμα το δανεικό όχημα μερικούς πόντους από τα βράχια) και τον πέρασα από εξωτερική.

40 χρόνων γαϊδούρι ρε πούστη μου. :vava:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#457181 Είμαι ο τελευταίος εδω μέσα που θα κάνω "παρατήρηση" αλλά ρε γ.κ. είναι φανερότατο οτι κοντραριστήκατε για να ικανοποιήσετε αμφότεροι τους εγωισμούς σας. Όπως ΌΛΟΙ μας που κάποια στιγμή θα μας τύχει. Και αυτό που λες παράνομα μεν(επίσης ΟΛΟΙ μας) ασφαλέστατα δε, δεν το πιάνω. Αυτό έλειπε να ερχόταν και κανα φορτηγό απο απέναντι. :vava:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#457191 Ήρθε το head unit, με πήραν τηλ από τελωνείο, 30 ευρώ τελωνειακά έξοδα...χαλάλι.

Τι παίζει με τα GPS trackers? Αξίζουν? :hmmm:

Ασφάλεια, κλείνω προς hellas direct --> check

Λάστιχα παραγγείλαμε --> check

Τώρα ψάχνουμε για trackday στο Μέγαρο από το 2018 :superman:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#457192 με τι ελαστικα θα μπεις στο τρακντευ?
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#457194 Εγώ πάντως είχα την τύχη να μπορέσω να διασκεδάσω με τα περισσότερα αυτοκίνητα που μου έτυχαν. Και με παλιό σκαθάρι και με παλιά Spider και με Lada Samara και παλιά Mercedes και Ε36 318 και με 206 και με την αυτόματη Ε39 κλπ. Λίγο διαφορετικά με το καθένα, κανένα πραγματικά γρήγορο, κάθε άλλο. Αυτά που δεν μπόρεσαν να μου προσφέρουν καμία χαρά είναι κάτι Opel Corsa/Astra και η παλιά Α-class... Μα με τίποτα, ψυγεία ήταν,πλυντήρια ήταν, αυτοκίνητα δεν ήταν. Και γενικά στα πιο καινούργια αυτοκίνητα γίνεται όλο και πιο δύσκολο το να βρεις αίσθηση, τα φτιάχνουν πολύ αποστειρωμένα. Προσπαθούν να το υποκαταστήσουν με ισχύ κινητήρα αλλά δεν φτάνει.

Από την μικρή μου εμπειρία με πρώην αγωνιστικά κάρτ θα συμφωνήσω για τη μεγάλη σωματική καταπόνηση και ως εκ τούτου απαιτήσεις που έχει το κάρτ.
Αλλά τελικά το καθένα έχει και τη χάρη του, αυτοκίνητα, πισωκίνητα-προσθιοκίνητα-4χ4, μηχανές, κάρτ όλα κάτι έχουν να σου προσφέρουν. Τι ταιριάζει στον καθένα, δεν είναι όλα για όλους. Για μένα ένα ζωηρό, ανοιχτό πισωκίνητο αποτελεί τον καλύτερο συνδυασμό για διασκέδαση χωρίς να θυσιάσει τελείως την πρακτικότητα. Αντίθετα φίλος μου είχε πάρει μτχ Miata με βασικό κριτήριο να έχει σκληρή οροφή την οποία έβγαλε μία μόνο φορά για συντήρηση της οροφής πριν το ξαναπουλήσει... για να πάρει φτερούγα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#457195
Nikos! έγραψε:Ε με τα AD08R


Γιατί να μην κάψεις τα παλιά μέσα στην πίστα μέχρι να το μάθεις αντί να ταλαιπωρείς τα καινούρια; :iconcool:


sknipper έγραψε:παλιό σκαθάρι


Διασκέδαση μέσω τρόμου, ε; :lol:


sknipper έγραψε:φίλος μου είχε πάρει μτχ Miata με βασικό κριτήριο να έχει σκληρή οροφή την οποία έβγαλε μία μόνο φορά για συντήρηση της οροφής πριν το ξαναπουλήσει


Αυτό ακριβώς που θα έκανα κι εγώ. Υπέροχο αμαξάκι το ΜΧ5 με το μεγάλο του μειονέκτημα ότι δεν είναι κουπέ. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#457197 @blackpug

blackpug106 έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:
blackpug106 έγραψε:Δεννπεριμενα κατι καλυτερο απο εναν που θεωρει εναν πληρωμενο αμορφωτο κονδυλοφορο δημοσιογράφο.

:thumbsdown:


Καλα και εγω απο ανυπογραφους χρηστες σε ηλεκτρονικο καφενειο δεν περιμενω απολυτως τιποτα... :iconcool:


Ετσι κι αλλιως εδω χρησιμοποιουμε τα alias, ή αλλιως nickname, ή παρατσουκλια.

Δε μου ζητηθηκε ποτε να υπογραψω καπου....


Λες πολλα για πολλους, που ειτε δεν ισχυουν, ειτε δεν τους γνωριζεις, ειτε εχεις παρεξηγησει, ακομα και εαν εχεις γνωρισει...
Ξεκινας την εξυπναδα, σου απαντω στο ιδιο υφος, μπας και καταλαβεις, και απαντας παλι το ιδιο...

blackpug106 έγραψε:Το κανανε παλιοτερα στους Ελληνικους Αγωνες τα φιλαρακια σου ΣουΧΟΥ και Λου ΜΟΥ και ειδες πως ερημωσε το ηλεκτρονικο καφενειο.


Ναι απο αυτο ερημωσε, μπηκες εσυ προχτες και ειναι ερημο...Αλλα και απο αυτο να ερημωνε, σημαινει απαραιτητα και ξεκαθαρα οτι ο αλλος ειναι ολα αυτα που του προσαπτεις εσυ, ο blackpug...
Καλα κρασια...
Ελα πρωτα με το ονοματακι σου, γνωρισε 5-10 ανθρωπους του χωρου, οχι κρυφα στα ηλεκτρονικα καφενεια και σε συναντησεις ενος δυο-Forum και μετα τα ξαναλεμε...

blackpug106 έγραψε:Στις συναντησεις παντως παω και οταν μου ζητησαν ταυτοτητα την εδειξα.

Οχι οτι περιμενα ποτε απο εσενα να παραδεχτεις οτιδηποτε.


Σε ποιες? Του κιτσου, του μητσου του γειτονα, που θα παρεβρεθει και κανενας καλος φιλος μου?
Kαι τι θελεις δηλαδη?, παρασημο, ή αναγνωριση αξιοπιστου και αξιοσεβαστου χρηστη, που παραλληλα μειωνει οποιον γουσταρει, "γιατι ετσι"...?

blackpug106 έγραψε:Αληθεια, κριμα δεν ειναι τετοια χερια να πηγαινουν χαμενα, για δε χρησιμοποισεις τα κονε σου να τρεξεις σε κανα ραλι,
σπριντακι για αρχη.


Το κριμα ειναι που καθομαι και απαντω σε καποιους, που το μονο που ξερουν ειναι να κατακρινουν και να μειωνουν ανθρωπους και γεγονοτα, κρυμμενοι πισω απο ενα πληκτρολογιο, απλως επειδη δεν κοιμηθηκαν ή στραβογαμησαν την προηγουμενη μερα, ειτε επειδη νομιζουν οτι εμαθαν τα παντα, διαβαζοντας μια-δυο φορες καποια αποψη τους.
Γιατι εξω στην πραγματικη ζωη, τετοιες περιπτωσεις, γενικοτερα ανθρωπων που ξερουν μονο να βγαζουν χολη, ουτε 5 λεπτα δεν μπορουν να σταθουν σε οτιδηποτε που να αξιζει...

blackpug106 έγραψε:Θα κρατησουμε τα Εβο μακρια :whistlink:


...θα δωσουν και υπολοιποι κατοχοι τα κλειδια τους, να τους τα προσεχεις εσυ...

blackpug106 έγραψε:Χώρια το ποσο αυθαιρετο ειναι το συμπερασμα σου οτι ο διτροχος σε εκλεισε επιδεικτικα.


Αλοιμονο, αφου καπου εκει θα ησουν και εσυ, απλως μαλλον πιο ψηλα, για αυτο δεν σε ειδα...

blackpug106 έγραψε:Το οτι εμφανιστηκε απο το πουθενα και σε περασεμ σημαινει οτι πηγαινε πιο γρηγορα απο τον ρυθμο σου.
Και μετα εσυ ανεβασες ρυθμο και τον εφτανες.


Το οτι με περασε πανω ακριβως στην στροφη ομως, και με τον τροπο που με περασε, προφανως και δεν εχει καμμια σημασια .
Το οτι επισης εγω ανεφερα ξεκαθαρα οτι ειχα σταθερο ρυθμο, και παλι ειναι αναξιο αναφορας.
Καταπληκτικη επιλεκτικοτητα φρασεων εχεις...

blackpug106 έγραψε:Ειδες τι αυθαιρετο συμπερασμα μπορω να βγαλω και γω :iconcool:

Over 'n' out

Α.Κ.


Το καλυτερο φυσικα, αφου εισαι κορυφη στα αυθαιρετα συμπερασματα, το αποδεικνυεις συχνα-πυκνα με την απυθμενη επιχειρηματολογια σου...