Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#456833 Busse μπαίνουμε;; :hmmm:

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_s ... ar%20s3%20
edit: το classic είναι πιο ωραίο νομίζω
Τελευταία επεξεργασία από Dimitris_P και 22 Νοέμ 2017, 10:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#456849 Βγήκε και το gear fit 2 pro εν τω μεταξύ. Μοναδική διαφορά το κλασσικό λουρί (καλύτερο) και η μεγαλύτερη στιβαρότητα .

Εκεί που το απλό φιτ 2 έχανε πανηγυρικά (πολλά παραδείγματα με ραγισμένες οθόνες σαν το δικό μου, g.l.o.d. κτλ...).

Το δικό μου το έχω ακόμα, 4 μήνες τώρα χωρίς οθόνη. Λειτουργεί "άψογα" :superman:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#456922 Επειδή τελικά εκείνη την παραγγελία για το Xiaomi δεν την ολοκλήρωσα ποτέ και μετά το ξέχασα, να πάρω αυτή εδώ την παπαριά? Αυτό που θέλω στην ουσία είναι να μου μετράει αποστάσεις και ρυθμό στη μπάλα. Τίποτα άλλο.


Εκτός από το λουράκι και το κούμπωμα που το βλέπω πιο μάχιμο, έχει νόημα να δώσω κάτι παραπάνω γι' αυτό? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#457088 Υπάρχει η δυνατότητα κάποιο απο αυτα τα ρολόγια να κρατήσει όλα τα στοιχεία οταν πας για τρέξιμο και να τα περάσει μετά στο κινητο οταν γυρίσεις σπιτι;
Αν δεν το εχεις πάρει μαζί
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#457153 Ήθελα να το γράψω από την αρχή αυτό. Για όποιον δεν θέλει να μετράει σφυγμους ΚΑΙ δεν μπαίνει σε νερό, τα κινητά είναι υπεραρκετά. Το runtastic λειτουργεί άψογα στο παλιό μου Note 3.
Θεμα είναι η μπαταρία του κινητού, αν αντέχει με ανοιχτό το GPS, για όσο κρατάει η δραστηριότητα. Αλλά από όσο έχω διαβάσει δεν είδα κανέναν από να ξεπερνάει τα όρια ενός κινητού

.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#457177
mjacob έγραψε:Με λίγα € παντως παίρνεις αξιοπρεπέστατα arm bands θήκες για κινητό
Ναι αλλά δεν θα το φοράς όλη μέρα εκεί ούτε μετράει παλμούς καρδιάς.

Μια και το κανονικό μου ρολόι τα έπαιξε και είναι και μαύρη Παρασκευή μήπως να πάρω κανένα εξυπνούλι ρολογάκι;
Δεν είμαι όμως προετοιμασμένος από πλευράς έρευνας αγοράς. Να πάω για android ή όχι; Τι και τι παίζει;
Θέλω να έχει GPS να μετράει παλμούς συνέχεια (έστω συνέχεια όταν αθλούμαι) και η μπαταρία του να μην είναι τελείως ψοφίμι. Και λογικό μέγεθος (το εξαιρετικό G3 δεν μου κάνει) και επίσης λογικό κόστος (μάλλον από 20 ως ~200). Και να είναι και αδιάβροχο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#457180
sknipper έγραψε:
mjacob έγραψε:Με λίγα € παντως παίρνεις αξιοπρεπέστατα arm bands θήκες για κινητό
Ναι αλλά δεν θα το φοράς όλη μέρα εκεί ούτε μετράει παλμούς καρδιάς.

Μια και το κανονικό μου ρολόι τα έπαιξε και είναι και μαύρη Παρασκευή μήπως να πάρω κανένα εξυπνούλι ρολογάκι;
Δεν είμαι όμως προετοιμασμένος από πλευράς έρευνας αγοράς. Να πάω για android ή όχι; Τι και τι παίζει;
Θέλω να έχει GPS να μετράει παλμούς συνέχεια (έστω συνέχεια όταν αθλούμαι) και η μπαταρία του να μην είναι τελείως ψοφίμι. Και λογικό μέγεθος (το εξαιρετικό G3 δεν μου κάνει) και επίσης λογικό κόστος (μάλλον από 20 ως ~200). Και να είναι και αδιάβροχο.
Με αυτά τα χαρακτηριστικά σε αυτό το budget μόνο xiaomi Amazfit

< >
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#457204
sknipper έγραψε:
mjacob έγραψε:Με λίγα € παντως παίρνεις αξιοπρεπέστατα arm bands θήκες για κινητό
Ναι αλλά δεν θα το φοράς όλη μέρα εκεί ούτε μετράει παλμούς καρδιάς.

Μια και το κανονικό μου ρολόι τα έπαιξε και είναι και μαύρη Παρασκευή μήπως να πάρω κανένα εξυπνούλι ρολογάκι;
Δεν είμαι όμως προετοιμασμένος από πλευράς έρευνας αγοράς. Να πάω για android ή όχι; Τι και τι παίζει;
Θέλω να έχει GPS να μετράει παλμούς συνέχεια (έστω συνέχεια όταν αθλούμαι) και η μπαταρία του να μην είναι τελείως ψοφίμι. Και λογικό μέγεθος (το εξαιρετικό G3 δεν μου κάνει) και επίσης λογικό κόστος (μάλλον από 20 ως ~200). Και να είναι και αδιάβροχο.

Προφανώς όχι, βλ. σχόλια kyr.
Επίσης για ζητήματα "να μπορεί να αποθηκεύει μουσικη το ρολόι, τι παίζει με συγχρονισμό κλπ".
Θέλω να πω, το να έχεις το κινητό μαζί σου στο τρέξιμο, χωρίς να χρειάζεται να το κρατάς στο χέρι ή να το βάζεις στην τσέπη, είναι ζήτημα πολύ λίγων €.

Τα garmin, έχουν εξαιρετικές μπαταρίες σε σχέση με αυτά που διαβάζω.
Το 235 που έχω εγώ, σίγουρα όχι τόσο όμορφο όσο άλλα, βγάζει εβδομάδα *άνετα*, με 3 ώρες προπόνηση που κρατάει δεδομένα κάθε δευτερόλεπτο (παλμούς 24/7), GPS/GLONASS ενεργά κλπ.

Τα λουράκια τους είναι σχετικά ευπαθή, αλλά αγορα΄ζεις ανταλλακτικά από amazon για πολύ λίγα λέφτά (προφανώς όχι μαμίσια)