Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#457130 Αν βρεις φθηνό πληκτρολόγιο για το συγκεκριμένο και αξίζει η αλλαγή, πάρε ένα κι άλλαξε το...

PS: Δεν νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς... Πέταμα...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#457169 Ξέρει κανένας αν τα κουμπιά που λέω έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους; Δηλαδή είναι στην ίδια σύνδεση;
Ένα κουμπάκι το έβγαλα και είχε στη μέση λαστιχένιο κουμπάκι, δεν είναι ψιλοαδιάβροχο αυτό;
Μάλλον θα τα βγάλω όλα να τσεκάρω για ζημιά, διαρροή κλπ. Και ψάχνω οδηγίες ανοίγματος και ανταλλακτικό πληκτρολόγιο.
Προτιμώ να το σώσω, θα είναι μια χαρά έτσι μικρό που είναι για να το πάρει η κόρη.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#457249 Όλα τα πλήκτρα έχουν σχέση μεταξύ τους...
Δεν είναι αδιάβροχο όχι. Το πλαστικό είναι εκεί και να "κόβει" το κύκλωμα.
Χάνεις τον χρόνο σου κατα 99%. Δεν θα το σώσεις... και το ανταλλακτικό θα σου βγεί όσο ένα φθηνο tablet για τη κόρη...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#457260
MIXOStsi έγραψε:Χάνεις τον χρόνο σου κατα 99%. Δεν θα το σώσεις...


+1

MIXOStsi έγραψε:... και το ανταλλακτικό θα σου βγεί όσο ένα φθηνο tablet για τη κόρη...


Δες ebay, δεν είναι κάτι τρομερό. Εγώ μόλις παρήγγειλα ένα για ένα packard bell που έχουν διαλύσει τα μικρά.
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#457268
sknipper έγραψε:Ξέρει κανένας αν τα κουμπιά που λέω έχουν κάποια σχέση μεταξύ τους; Δηλαδή είναι στην ίδια σύνδεση;
Ένα κουμπάκι το έβγαλα και είχε στη μέση λαστιχένιο κουμπάκι, δεν είναι ψιλοαδιάβροχο αυτό;
Μάλλον θα τα βγάλω όλα να τσεκάρω για ζημιά, διαρροή κλπ. Και ψάχνω οδηγίες ανοίγματος και ανταλλακτικό πληκτρολόγιο.
Προτιμώ να το σώσω, θα είναι μια χαρά έτσι μικρό που είναι για να το πάρει η κόρη.


Δες εδώ και πάτα στο πράσινο λινκ για να πας στη λύση. Αυτός λέει για BIOS Update.

Αν δε δουλέψει ακολούθησε τις οδηγίες αυτού ποστ για να βεβαιωθείς ότι είναι μηχανικό πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#457279 Α όντως αυτό που λέει ο Red...

Εγώ πήρα σαν δεδομένο ότι είναι hardware θέμα. Τσέκαρε μην είναι software και κάθεσαι και λύνεις πληκτρολόγια...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#457397 Τα έχω κάνει ήδη αυτά και όλα συνηγορούν υπέρ αστοχίας υλικού και όχι λογισμικού. Το πληκτρολόγιο το βρίσκω περί τις 15-23 λίρες μαζί με τα μεταφορικά που είναι νομίζω αποδεκτό.
Οπότε είτε σήμερα είτε το ΣΚ το ανοίγω. Βρήκα και σχετικά βίντεο και το επίσημο τεχνικό εγχειρίδιο της lenovo. Πρώτα τσεκάρω τη σύνδεση του πληκτρολογίου και τα πλήκτρα (βρήκα και μερικά ακόμα που δεν παίζουν) και αν δεν γίνει τίποτα τότε παραγγέλνω νέο και όταν έρθει το περνάω.
Ευχηθείτε μου καλή τύχη.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#457415
sknipper έγραψε:Ευχηθείτε μου καλή τύχη.



Κακη τυχη Σκνιπερ μου :inlove: Τα PC τα σκοτώνουν οταν γεράσουν. :rtfm:

Ας ελπισουμε οτι ολα θα παν στραβά και θα αναπαυθει η ψυχη του...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#457447
corsair έγραψε:
sknipper έγραψε:Ευχηθείτε μου καλή τύχη.

Κακη τυχη Σκνιπερ μου :inlove: Τα PC τα σκοτώνουν οταν γεράσουν. :rtfm:

Ας ελπισουμε οτι ολα θα παν στραβά και θα αναπαυθει η ψυχη του...
Δεν έχει γεράσει ακόμα, παιδάκι είναι. Και το είχα ξανανοίξει και του έβαλα και SSD όταν τα έπαιξε ο σκληρός του κι έχει γίνει μια χαρά εργαλείο. Υπερκαλύπτει τις οικιακές κομπιουτερικές ανάγκες της καλής μου.
Γρουσούζη! Πάντως αν πάει στραβά, δε θα είναι το πρώτο χαλασμένο λαπτοπ που διέλυσα.... :whistlink: :lol:
Άβαταρ μέλους
By vengas
#457448 Εικόνα
:shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:
Should I be worried for a DNS leak?
If you don't want that your ISP, and anybody with the ability to monitor your line, knows the names your system tries to resolve (so the web sites you visit etc.) you must prevent your system to leak DNS. If you feel that you're living in a human rights hostile country, or in any way the above mentioned knowledge may harm you, you should act immediately to stop DNS leaks.

hahaiv: hahaiv: hahaiv: hahaiv:
:s_bomb :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#457463
Dimitris_P έγραψε:Σάξονα μήπως ξέρεις αν υπάρχει κάποιο wifi module για τον xerox 6015 ? :hmmm:

Χλωμό. Phaser 6015n ?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#457466 Workcentre 6015 χωρίς n

Πρέπει τότε ν'ανοίξω τρύπα να περάσω καλώδιο για το router (δεν θέλω powerline)