Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#456744 Έχω μια περίπου διάφανη που είναι σκληρή και διάφανη από πίσω αλλά μαλακή και γκρι στα πλάγια (clear polycarbonate back and TPU bumper). Πεσίματα πολλά πρόσφατα είδα έκανε μια ρωγμή στο πίσω διάφανο μέρος. Πολύ ευχαριστημένος από τη Spigen. Νομίζω ήταν ενδιάμεσης προστασίας, καλύτερη από την απλή σιλικόνη αλλά σαφώς πιο μαζεμένη από αυτές των 2 συστατικών (μαλακή από μέσα συν μεταλλικός εξωσκελετός).
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456746 Παρήγγειλα.....














Την διαφανη τελικα...
Elteo :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#456802 δεν κιτρινίζουν οι διάφανες;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#456861 Συνήθως.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456878 Οι spigen όχι... (Ελπίζω δλδ)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#456975 Παραλαμβάνω σήμερα από Γλυφάδα και το kinito.gr το Xiaomi 4X στα 135€. Παραεισαγωγή φυσικά, με ένα χρόνο εγγύηση από το κατάστημα. Μια χαρά τιμή, το φθηνότερο που βρήκα από Κίνα ήταν στα 120€ και τρέχα γύρευε πότε θα ερχόταν. Από την Infoquest, είναι 45€ φθηνότερο, νομίζω αξίζει η διαφορά το ένα χρόνο λιγότερης εγγύησης (και μιλάμε για μια συσκευή αρκετά βασική και φθηνή, οπότε μιλάμε για 25% ακριβότερο επί της ουσίας, άρα καθόλου δίκαιη η τιμή της Infoquest εδώ...
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#456993 Το 4χ σε αυτά τα λεφτά είναι απο τα πιό VFM android που κυκλοφορούν.

Μόνο παράπονο είναι αυτο που είχα γράψει πρίν κανα μήνα, με το cache του Play store που σιγά σιγά τρώει το χώρο του κινητού (και για να σβηστεί η cache θέλει root)

Πάντως σήμερα πήρε OTA MIUI 9, ελπίζω να το έχουν διορθώσει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#457003 Για τον πατέρα μου είναι μια χαρά. Τώρα έχει το Redmi 3S. Δεν είναι τεράστιες οι διαφορές τους, αλλά χρειαζόμαστε καινούριο τηλέφωνο για την μάνα, επειδή έσπασε η οθόνη στο αρχαίο MotoG LTE που έχει.
All in all, νομίζω μια καλή αγορά. Θα το παραλάβω και θα το στήσω εγώ, οπότε θα πω και εντυπώσεις. Γενικά, αγαπάω πολύ Xiaomi ως γνωστόν. Μόλις βγάλουν κάτι καλό και μικρό γύρω στις 5 ίντσες, θα το χτυπήσω και για μένα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#457048 Το πήρα αυτό το παπάρι τελικά. Για πείτε ρε αθληταράδες κάνα καλό app να το συνοδεύσω.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#457082
Anonymous Founder έγραψε:Παραλαμβάνω σήμερα από Γλυφάδα και το kinito.gr το Xiaomi 4X στα 135€.

Ένας hf μόνο από Γλυφάδα θα έπαιρνε κινητό :shifty: . Εννοείται πως σκας με τη bmw στη χειρότερη με την mult + blazer και μαντιλάκι . Μην μάθω πως πήγες με τραμ τρε μπανάλ :rtfm: :lol:

Dual sim είναι?
fubar.gr έγραψε:Μόνο παράπονο είναι αυτο που είχα γράψει πρίν κανα μήνα, με το cache του Play store που σιγά σιγά τρώει το χώρο του κινητού (και για να σβηστεί η cache θέλει root)

Δλδ τί κανει τρώει τα 3g RAM του κινητού? :hmmm:

Θέλω ένα κιν. για τη μητέρα μου με κόστος εκεί γύρω άντε μέχρι 170 ευρώ. Υπάρχει κάτι καλύτερο?
Άβαταρ μέλους
By elteo
#457099
gianik έγραψε:Οι spigen όχι... (Ελπίζω δλδ)


Την έχω κανα 2μηνο δεν έχει κιτρινίσει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#457111
Kon5 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Παραλαμβάνω σήμερα από Γλυφάδα και το kinito.gr το Xiaomi 4X στα 135€.

Ένας hf μόνο από Γλυφάδα θα έπαιρνε κινητό :shifty: . Εννοείται πως σκας με τη bmw στη χειρότερη με την mult + blazer και μαντιλάκι . Μην μάθω πως πήγες με τραμ τρε μπανάλ :rtfm:

Dual sim είναι?
fubar.gr έγραψε:Μόνο παράπονο είναι αυτο που είχα γράψει πρίν κανα μήνα, με το cache του Play store που σιγά σιγά τρώει το χώρο του κινητού (και για να σβηστεί η cache θέλει root)

Δλδ τί κανει τρώει τα 3g RAM του κινητού? :hmmm:

Θέλω ένα κιν. για τη μητέρα μου με κόστος εκεί γύρω άντε μέχρι 170 ευρώ. Υπάρχει κάτι καλύτερο?
Μόλις παρέλαβα. Με την Multi έσκασα, αλλά δεν νομίζω να έκανε πολλή εντύπωση... Προσπάθησαν να μου πουλήσουν θήκη (9€ η φθηνότερη, κανονικά αυτή ούτε για 3€ δεν είναι...) και screen protector με 12€.
Να θυμηθούμε πως το κινητό κοστίζει 135€ ΟΛΟ.
Αρνήθηκα ευγενικά.
Εντυπώσεις από αύριο που θα το στήσω για να το παραλάβει ο πατέρας έτοιμο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#457254 Είναι, αλλά το συγκεκριμένο όπως όλα τα Sony, θέλει προσοχή! :rtfm:
Τα συγκεκριμένα bezels είναι πάνω από το όριο, οπότε μετά την αγορά πρέπει να τα δηλώσεις και στο Κτηματολόγιο, αλλιώς έχει πρόστιμο! :rtfm:

Αλλά εννοείται, κορυφαίο κινητό, από κορυφαία εταιρεία. :s_wacko