Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By allonsanfan
#456519 Υπαρχει καποιο μαγαζι απο Ελλαδα που να εχει γνησιες μπαταριες κινητων;μολις μου ηρθε μπαταρια για το κινητο μου το Lg k10 απο το καταστημα fixmobile οπου ειδα οτι ειχε καλες κριτικες για αυτο κ το επιδιωξα,βαζω τη μπαταρια,μετα απο μερικα δευτερολεπτα το κινητο μου πεταει ενδειξη μη εγκυρης μπαταριας και κλεινει απο μονο του.Στελνω μειλ με κραξιμο κυριως γιατι λεγανε οτι η μπαταρια ηταν γνησια κ με πηραν τηλ αμεσως οτι η μπαταρια ειναι γνησια και οτι ταχα μου χαλασε καποια πλακετα της μπαταριας απο καποιο χτυπημα της μεταφορικης και οτι δεν εχουν να μου στειλουν αλλη κ θα μου κανουν επιστροφη χρηματων.Οντως |λογοκρισία| μου που πηρα μπαταρια απο σκρουτζομαγαζο,αλλα τσιμπησα απο τις καλες κριτικες.

.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#456521 μπαταρία πάρε από την procordia, δεν τις δίνει καθόλου ακριβά.. μην ασχολείσαι με σκρουτζομάγαζα σε αυτό το θέμα πήγαινε απευθείας στο επίσημο service
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#456523 Λοιπόν, θέλω ν' αγοράσω το Redmi 4X για τον πατέρα.
Στο Skroutz έχουμε:
135€ για παραεισαγωγές από Κίνα, όπου υπάρχει μόνον η εγγύηση του καταστήματος και όχι κάποιας αντιπροσωπείας.
https://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaom ... -32GB.html
Το πρόβλημά μου είναι αν αυτά τα μαγαζάκια θα υπάρχουν και αύριο και αν υπάρχει περίπτωση όντως να με καλύψουν. Έχει κάποιος εμπειρία από κάποια αντίστοιχη περίπτωση;

Η δεύτερη επιλογή είναι το Amazon ισπανίας που το έχει 150€, αλλά πρέπει να πληρώσω και την αποστολή, άλλα 10€ , πάμε στα 160€. Οπότε φτάνουμε σε επίπεδα Infoquest που το έχει στα 179€...
:help:

Επίσης, όταν λέει το Amazon πως είναι Spanish version, τι εννοεί; :vava:

Δεν είναι τα λεφτά τόσο, εξάλλου και το 3Χ που έχει τώρα κόστισε σχεδόν τα λεφτά που ζητάει η Infoquest σήμερα (αλλά πριν ένα χρόνο), απλώς δεν βλέπω λόγο να τα πληρώσω...
Κλίνω προς την περίπτωση του μικρού μαγαζιού, απλώς θέλω να βρω ένα που υπάρχει κάποια χρόνια ει δυνατόν...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#456533 Το kaizer ειναι σταθερη αξία.

< >
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#456536 Ετσι κι αλλιώς θα πάρεις και θήκη γιατί γλιστράνε πολύ αυτά, διαλέγεις μια μαύρη και τέλος.
Άβαταρ μέλους
By vasilis
#456537 για 135€ παίρνεις κατευθείαν απο σκρουτζομαγαζο. αν έχει κάτι σοβαρό εξάλλου, θα φανει στον πρώτο μήνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#456539
Red Garland έγραψε:Ετσι κι αλλιώς θα πάρεις και θήκη γιατί γλιστράνε πολύ αυτά, διαλέγεις μια μαύρη και τέλος.

Όχι, δεν πάει έτσι. Ο πατέρας δεν θέλει θήκη και χρυσό είναι το 3Χ, το οποίο θα το πάρει η μάνα. Άρα, θέλω μαύρο μόνον.
Είδα πως και το kinito.gr είναι μια περίπτωση μαγαζιού που είναι χρόνια στην αγορά. Μάλλον θα το πάρω από εκεί.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#456541 το θέμα είναι ότι θα έχεις λευκό μπροστά αν δεν το πάρεις μαύρο να είναι μαύρο παντού

η θήκη εννοείται, πέρα από το ότι γλιστράνε οι χαρακιές από τα κοπανήματα δεν θα έχουν προηγούμενο
Άβαταρ μέλους
By xenos
#456582 Για Mi A1, να ψωνίσω από kaizer; Μόνο τον ένα χρόνο εγγύησης χάνω; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#456588 Σε σχέση με ελληνικό ναι, δεν γνωρίζω να υπάρχουν πολλές international εκδόσεις παρά μόνο μία που δουλεύει μια χαρά με τα δικά μας δίκτυα

Επίσης να τονίσω κάτι που εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αλλά μπορεί να ενδιαφέρει άλλους, το a1 έχει sar στο διάστημα σε σχέση με άλλες συσκευές

Και το βασικό του αρνητικό είναι ότι δεν έχει ois (οκ κλαιν αν και βγάζω συχνά κουνημενες φωτό) και nfc (ακόμα πιο κλαιν)

Κατά τα άλλα δίνει πόνο και σε απλή χρήση τις παίζει με ναυαρχίδες το στοκ Android βοηθάει πολύ και είναι φοβερα σταθερό ως συνήθως

Και επίσης να τονίσουμε ότι το στοκ android δεν έχει τα ψιψιψονια που έχουν τα άλλα custom ui όποτε μπορεί αυτό να θεωρηθεί έλλειψη.

Πολύ θετική εντύπωση μου αφήνει η οθόνη του (πολύ φωτεινή ή αν θες πολύ σκοτεινή που μου αρέσει όταν είμαι με τη τσίμπλα στο μάτι και αρκετά ρεαλιστικά χρώματα χωρίς κανενός είδους bleeding με ομοιόμορφο φωτισμό και πολύ καλές γωνίες θέασης) , η αυτονομία του (σίγουρα 6.5 ώρες sot και ας είσαι σε 4g), ανέλπιστα καλός ήχος, με ενοχλούν λίγο τα bezel του..

Επίσης θέλω να τσεκαρω και κάτι που διάβασα ότι την sd την κάνει μόνο fat 32 και όχι exfat.. αυτό θέλω να το τσεκαρω γιατί αν ισχύει είναι φάουλ
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#456626 Εναλλακτική πρόταση για Huawei 10 mate pro έχουμε? Έχει απαλλαγή από ΦΠΑ όχι NOTE 8, όχι iPhone. Της (!!) άρεσε 10 plus. Για να μπείτε στο κλίμα είναι με lg g3....


< Note >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#456628
dekouk έγραψε:Εναλλακτική πρόταση για Huawei 10 mate pro έχουμε? Έχει απαλλαγή από ΦΠΑ όχι NOTE 8, όχι iPhone. Της (!!) άρεσε 10 plus. Για να μπείτε στο κλίμα είναι με lg g3....


< Note >


HTC U11+
Άβαταρ μέλους
By pik.
#456664 για φιλη....

Mate 10 Lite
ή
Galaxy A5 2017?

η φιλη ειναι 1,80 οποτε εχει μακρια δαχτυλακια...

(και ποδια....)