Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456306 @red monster
(Συνέχεια από το τοπικό των Χριστουγέννων)..

Δεν είπα ότι δεν του αρέσει , είπα ότι δεν τρελαίνεται κιόλας.. έχει διαφορά.
Ενώ για ποδοσφαιρο μπορεί να παίζει συνεχόμενα 1 βδομάδα..
Όταν αποκτήσεις παιδιά θα καταλάβεις ότι πολλά που τους αρέσουν δεν πρέπει να τα κάνουν ( π.χ να τρωνε συνεχεια μαλακιες, να κοιμουνται αργα) κ αντίθετα κάποια που ίσως δεν τους αρεσουν πρέπει να τα κάνουν..
Το διάβασμα π.χ ενώ είναι άριστος μαθητής απ ότι μας λέει η δασκάλα, δεν το πολυ γουστάρει. Πρέπει όμως ,οπότε δεν χωράει κουβέντα σε αυτό το θέμα ..
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#463273
Μακριά από το βρεφικό γάλα FREZYLAC μέχρι… νεοτέρας” – Τι λέει η εταιρεία για την σαλμονέλα


http://www.newsit.gr/ellada/makria-apo- ... a/2323087/\

Εμας ειναι μεσα στην λιστα το γαλα.
FREZYLAC PURE BIO 3 900G X6 V2 17C0012843 24/05/2018

Η παιδιατρος ηταν καθησυχαστικη
Αλλα μας ειπε να αλλαξουμε γιατι θα αποσυρθει τελειως.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#463280 Καλά, είχα βαρεθεί να ακούω για την "ελληνική" εταιρία Frezyderm και να την προτιμούμε και άλλα τέτοια. Τι έγινε τελικά; Ξένη είναι;
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#463287 Frezylac AR αγοράζαμε και μας είπε η παιδίατρος πέταμα....
Το καλό είναι από ότι μας είπε τα συμπτώματα εμφανίζονται άμεσα σε τέτοιες περιπτώσεις και δεν εμφανιστεί ακόμα κρούσμα στην Ελλάδα, οπότε ίσως και να μην εισήχθει επικίνδυνη παρτίδα στην Ελλάδα.

Έχω την εντύπωση ότι είναι ελληνική η εταιρία αλλά όχι τα γάλατά της. Εξάλλου το έγραφαν επάνω «παρασκευάζεται και συσκευάζεται στην Γαλλία».
Άβαταρ μέλους
By gianik
#463288 :(
Μολις γυρισα απο το φαρμακειο..
Επεστρεψα 2 κουτια, το ενα ανοικτο ,μου εδωσαν τα λεφτα πισω...
Απο ερευνα αγορας σε φιλους κ συγγενεις κ με συμφωνη γνωμη του παιδιατρου ,καταληξαμε στο Hipp.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#463307 Hippάκι και εμείς είχαμε μετά το θηλασμό.

Ιδίως από το #2 "έκλεβα" κ γώ κουταλιές με σκόνη κάποια βράδια :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#463329 Μπαμπάδες μια ερώτηση. Ανιψιός τρίτη δημοτικού, θέλω να του πάρω ένα τάμπλετ να μπορεί να παίζει κάνα παιχνιδάκι ή και να διαβάζει διαφορά που του αρέσουν . Προς το παρόν διαβάζει ότι βιβλίο βρεθεί στο χέρι του, εγκυκλοπαίδειες κτλ. Τι προτείνετε;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#463333 Ναι ρε συ, αλλά θέλω να αποκτήσουν επαφή με τη τεχνολογία, λίγο τάμπλετ, λίγο υπολογιστή...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#463335 Γιατί; Πάρ'του μια καλή μπάλα. Θα αποκτήσουν αργότερα, άσε να ζήσουν την παιδική ηλικία, έχουν όλη τη ζωή μπροστά τους Βλέπω άλλα μικρά που είναι κολλημένα σε κινητά και τηλεοράσεις, είναι σκέτη απογοήτευση :(
Anyway, κάνε ό,τι θέλεις, αλλά καλύτερα ρώτα τους γονείς πρώτα ;)
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#463336 Το πιο εύκολο πράγμα είναι να αποκτήσουν επαφή με αυτά τα μαραφέτια. Και θα αποκτήσουν έτσι κι αλλιώς.
Το δύσκολο είναι να αγαπάνε το βιβλίο.
Είστε πολύ τυχεροί που του παιδιού του αρέσει το βιβλίο. Και προφανώς δεν ήρθε μόνο του. Το καλλιεργήσατε. Εσεις, οι γονείς του, κάποιος. Και μπράβο σας.
Ας το κρατήσετε όσο μπορείτε. Το βιβλίο προσφέρει ηρεμία, συγκέντρωση, γνώση σε αντίθεση με τις ηλεκτρονικές παπαριές.
Εμείς προσπαθούμε με νύχια και με δόντια γι'αυτό που για σας είναι δεδομένο.
Είναι σα να λες: ρε γαμώτο το παιδί μου τρώει μόνο φρούτα, λαχανικά, ψάρι, σπιτικά φαγητά. Θέλω να αποκτήσει και μια επαφή με τα γαριδάκια και τις σοκολάτες. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#463337
Dodger έγραψε:Μπαμπάδες μια ερώτηση. Ανιψιός τρίτη δημοτικού, θέλω να του πάρω ένα τάμπλετ να μπορεί να παίζει κάνα παιχνιδάκι ή και να διαβάζει διαφορά που του αρέσουν . Προς το παρόν διαβάζει ότι βιβλίο βρεθεί στο χέρι του, εγκυκλοπαίδειες κτλ. Τι προτείνετε;


Lego Technic :metalo: :metalo: