Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#456239
kovathe έγραψε:Σταματηστε να πηγαινετε τα παιδια σας σε 100 δραστηριοτητες αθληματα και ειδικα ομαδικα απο πολυ μικρη ηλικια να μαθουν "πειθαρχια" και δωστε πιο πολυ εμφαση σε ελευθερο παιχνιδι και σωστη σωματικη αναπτυξη και ασκηση ---> ενοργανη και μονο και αυτη μεχρι ~12 που ξεκιναει και γινεται πιο "αυστηρα".
Γενικη φυσικη κατασταση και λιγο απ ολα τα σπορ (σαν παιχνιδι και μονο, χωρις τακτικες και πειθαρχιες και αρες μαρες κουκουναρες).
Εχουν πολυ χρονο να "εξειδικευτουν" αργοτερα.

Δεν υπαρχει καλυτερο πραγμα απο τα ομαδικα αθληματα για τα μικρα παιδια...
Παιχνιδι, αθληση, ξεσπασμα της συσωρευμενης ενεργειας και ταυτοχρονα λογω της ομαδικοτητας κοινωνικοποιηση απο πολυ μικρη ηλικια, πειθαρχια δεν θα ελεγα αλλα το να μαθει να λειτουργει ταυτοχρονα σαν οντοτητα αλλα και ως μερος μιας ομαδας και το βασικο φιλιες που μπορει να μεινουν για το υπολοιπο της ζωης του!
Το ελευθερο παιχνιδι ειναι κατι εντελως διαφορετικο και δεν σχετιζεται απαραιτητα με την αθλητικη ενασχοληση!
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456255 ^Ακριβως αυτο... :s_yes
Kovathe με εκπλησσεις δυσαρεστα... :rant:










Βεβαια ,gayρος εισαι,οι εννοιες ομαδικο παιχνιδι,χαρα,απολαυση,δικαιοσυνη ,σας ειναι λιγο αγνωστες..... :lol:
Τελευταία επεξεργασία από gianik και 20 Νοέμ 2017, 16:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456261
Geo f1 έγραψε:Λες και δεν εχουμε thread

Ειμαι μπαμπας..

Ας πηδήξουμε ένα ακομα θεμα



Σωστος... :innocent:
Οποιος μπορει ας τα μεταφερει...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#456268
REALZEUS έγραψε:Λέω να μου πάρω εκείνο το ημιαυτόματο αεροβόλο τυφέκιο



I luv this christmas mood of yours :inlove:

Άβαταρ μέλους
By 224v
#456318
red_monster έγραψε:2/2 τα πιτσιρίκια δεν θέλουν κολυμβητήριο "αλλά πρέπει"

:lol:

Το 1960, πηγαιναμε στη Λιμνη Βουλιαγμενης για προπονηση τον χειμωνα!!1 με τον Παναθηναικο τοτε... μετα μας εδωσαν την πισινα στο Χατζηκυριακειο της Σχολης Ναυτικων δοκιμων, πηγαιναμε 3 φορες τη βδομαδα απο την Φωκιωνος Νεγρη.... ενα χρονο αντεξα, και οι γονεις μου το σταματησαν.... το να πηγαινει καποιος με τον γονεα φυσικα απο την Βικτωρια στον Πειραια και μετα με λεωφορειο στο Χατζηκυριακειο και επιστροφη καθημαρινα.... ηταν μεγαλοο.... καψονι..
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#456321
Geo f1 έγραψε:Λες και δεν εχουμε thread

Ειμαι μπαμπας..

Ας πηδήξουμε ένα ακομα θεμα
Σωστός. Αλλά και πάλι σιγά το θέμα. Μια |λογοκρισία| και μισή.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#456411 Στο γράμμα θα του γράψω ότι θελω:

Μια gtx 1080 ti
Μια οθόνη 34-35" IPS, 144Mhz
Λάστιχα και service για το Χορνετακι


Στο τέλος θα πάρω ότι εγκρίνει η ταμίας

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#456484 Για παντόφλα (ΜΙΑ) σε βλέπω κι εσένα, την άλλη θα την πάρεις του χρόνου... :twisted: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#456485 Το δωρο μου ηδη το ελαβα.....24E....24F.....

Οι θεσεις στο αεροπλανο για να παμε να κανουμε Χριστουγεννα με τα παιδια μας.....Το γυιο μας και την κοπελια του....
Άβαταρ μέλους
By markvag
#456490
DAP έγραψε: Χριστουγεννα με τα παιδια μας.....Το γυιο μας και την κοπελια του....


Να ευχηθώ και ένα ακόμα παιδί, πιο μικρό από αυτά τα δύο! :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:

Ή τελως πάντων ότι επιθυμεί ο καθένας! :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By dimik
#456493
markvag έγραψε:Για παντόφλα (ΜΙΑ) σε βλέπω κι εσένα, την άλλη θα την πάρεις του χρόνου... :twisted: :lol: :lol:



Δεν έχω ξεπατικώσει εγώ όλες τις συνταγές του Πετρετζίκη άδικα, μια ζεστή σοκολάτα με pancakes και την βγάλαμε την οθόνη :inlove: