Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456028 Εδώ γράφουμε τι σκεφτόμαστε να αγοράσουμε φετος για τα αγαπημένα μας πρόσωπα κ τι για τον εαυτό μας..
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#456040 Kidz ?

150 Ενφια
150 Δοση εφορίας
150 Ξύλα για το χωριό
400 Σημα για τα 2 αυτοκίνητα
300 Δόση για τα αγγλικά της μικρής
200 τα ιδιαίτερα της μεγάλης ( δεν βάζω τι θα μου κοστίστει η ονομαστική της εορτή )
----
1350
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#456053 Αν περισσεψει τιποτα μπορει να μου παρω ενα nas (θα ηθελα με 4-5 θεσεις) και κανενα δισκο αλλα με κοβω απο χλωμο εως κατασπρο...

Ειμαι στη φαση που εγραψε ο devote + καμποσα ακομα...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456091 Πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά , στον gianik jr θα πάρω ένα παντελόνι τερματοφύλακα , στην μπέμπα θα πάρει κάτι η , στην θα της πάρω ένα ραβδομπλεντερ κ αααααν μείνουν λεφτά μπορεί να αγοράσω κινητό...
Υγεία να έχουμε...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#456128 Τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά ήταν πάντα η αγαπημένη μου εορτή. Διακοπές, στόλισμα (εικόνα αξέχαστη ο πατέρας που έφερνε το έλατο πάνω στο φορτηγάκι Rekord και το στολίζαμε όλοι μαζί), φαγητά-γλυκά από τα χέρια τη μάνας και δώρα από όσους μπορούσαν και ήθελαν - ήταν πάντως πολλά κάτω από το δέντρο!!! Αυτά τις καλές εποχές, πριν 30-35 χρόνια, ως παιδί. Ακόμα και τώρα όμως αγαπάω αυτήν περίοδο. Μου αρέσει το κρύο (και μακάρι και ένα μικρό χιονάκι), οι στολισμοί, το χουχούλιασμα μέσα και οι ζεστές σοκολάτες με ρούμι, για να μη μιλήσω για τις γεμιστές κότες, τις κρασάρες (Egri Bikaver που λατρεύω) και τις σοκολατόπιτες (σάχα) και γαλακτομπούρεκα που όταν μπορεί κάνει ακόμα η γραία μάνα! :inlove: Βέβαια λεφτά για βεγγέρες και δώρα δεν υπάρχουν πια. Απολαμβάνω όμως την ατμόσφαιρα και ακόμα και το γερμανόφερτο Γκλουβάιν. :s_drinks

Τα φωτόσπαθα πραγματικά με έκαναν να γελάσω γιατί δείχνουν μια αθωότητα ψυχής. :metalo: :lol:
Λέω να μου πάρω εκείνο το ημιαυτόματο αεροβόλο τυφέκιο που ζαχαρώνω με τα ίδια λεφτά περίπου με το φωτόσπαθο. Τα φυσίγγια για τα πυροβόλα παραέγιναν ακριβά και πρέπει να τρέχεις σε σκοπευτήριο κάθε τρεις και λίγο... :offtopic:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#456166
gianik έγραψε:Πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά , στον gianik jr θα πάρω ένα παντελόνι τερματοφύλακα , στην μπέμπα θα πάρει κάτι η , στην θα της πάρω ένα ραβδομπλεντερ κ αααααν μείνουν λεφτά μπορεί να αγοράσω κινητό...
Υγεία να έχουμε...


Ωωωωωω τερματζής ο jr :inlove:
Τον χρειαζόμαστε. Πονάμε σε αυτή τη θέση. Πέντε αρπάξαμε προχτές απο το βάζελο Γέρακα.
Με ποιόν μιλάμε για συμβόλαια κλπ? :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456172
junior gt έγραψε:
gianik έγραψε:Πρώτα ο Θεός να είμαστε καλά , στον gianik jr θα πάρω ένα παντελόνι τερματοφύλακα , στην μπέμπα θα πάρει κάτι η , στην θα της πάρω ένα ραβδομπλεντερ κ αααααν μείνουν λεφτά μπορεί να αγοράσω κινητό...
Υγεία να έχουμε...


Ωωωωωω τερματζής ο jr :inlove:
Τον χρειαζόμαστε. Πονάμε σε αυτή τη θέση. Πέντε αρπάξαμε προχτές απο το βάζελο Γέρακα.
Με ποιόν μιλάμε για συμβόλαια κλπ? :lol: :lol: :lol:



:lol:
θα τα πούμε από κοντά στην επόμενη :s_drinks ...
οχι επειδή ειναι γιος μου , αλλά δείχνει να την κατέχει την θέση , 7 χρονών κοντεύει και οι προπονητές του έχουν χαζέψει μαζί του ... Μου ζητάνε να τον πάω και άλλες 3 προπονήσεις μέσα στην εβδομάδα , όμως βαστάω γερά ...(δεν θέλω να κόψει το κολυμβητήριο...)
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#456184 Ελπίζω να του αρέσει και να το ζητάει μόνος του και να μην τον τραβολογάει ο μπαμπάς για να καλύψει δικά του απωθημένα. (και ποδόσφαιρο και κολυμβητήριο θαρρώ ότι είναι too much)


Το λέω τελείως καλοπροαίρετα ε :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#456186
red_monster έγραψε:Ελπίζω να του αρέσει και να το ζητάει μόνος του και να μην τον τραβολογάει ο μπαμπάς για να καλύψει δικά του απωθημένα. (και ποδόσφαιρο και κολυμβητήριο θαρρώ ότι είναι too much)


Το λέω τελείως καλοπροαίρετα ε :rtfm:




η μπάλα ειναι η ζωή του...
μπορεί να κοιμαται κ να ξυπνάει αγκαλιά με μία μπάλα κ με γάντια τερματοφύλακα...
για το κολυμβητήριο δεν σκίζει κ το βρακί του αλλά ο.κ κ εκεί καλός ειναι ...τον έχω πείσει ότι με το κολυμβητήριο αυξάνει την αντοχή του ,άρα ------->θα ειναι καλύτερος κ στην μπάλα... :lol:
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#456197
red_monster έγραψε:Ελπίζω να του αρέσει και να το ζητάει μόνος του και να μην τον τραβολογάει ο μπαμπάς για να καλύψει δικά του απωθημένα. (και ποδόσφαιρο και κολυμβητήριο θαρρώ ότι είναι too much)


Το λέω τελείως καλοπροαίρετα ε :rtfm:


Εδώ θα διαφωνήσω. Δεν είναι καθόλου too much. Πιστεύω ότι το παιδί πρέπει αν είναι δυνατόν και κάθε μέρα να κάνει προπόνηση σε κάποιο άθλημα. Τα παιδιά έχουν τεράστια ενέργεια και κάπου πρέπει να τη βγάλουν. Όταν δεν τη βγάλουν σε τρέξιμο, κολύμπι κλπ θα τη βγάλουν στο σπίτι κάνοντας βλακείες και θα τη βγάλουν σε γκρίνια και εκνευρισμό. Και μάλιστα όταν αυτό το κάνουν οργανωμένα και συντεταγμένα είναι δύο φορές καλύτερα. Σε αυτές τις ηλικίες οι προπονήσεις είναι στην ουσία παιχνίδια. Δεν τα βάζουν κάτω να τα ζορίσουν με ασκήσεις και φωνές. Απο την άλλη γίνονται ομαδικά, δέχονται οδηγίες από κάποιον, απαιτείται πειθαρχία, σεβασμός, ομαδικότητα κλπ.
Κι εμένα ο δικός μου αυτά τα δύο κάνει. Εντάξει με την μπάλα κλασικά τρελαίνεται (και είναι και καλός ο άτιμος) :inlove: . Με το κολύμπι φέτος τσίνισε λίγο αλλά επειδή θέλει να γίνει καπετάνιος όταν μεγαλώσει :help: του είπα ότι άμα δεν ξερεις να κολυμπάς πολύ καλά για να σώσεις κάποιον που μπορεί να πέσει στη θάλασα, δε σε αφήνουν να γίνεις καπετάνιος και λύθηκε το θέμα. :lol: :lol: :lol:
Καλά η μικρή πάει και ενόργανη, και κολύμπι και ποδόσφαιρο παρακαλώ. Το μαναδικό κορίτσι στις ακαδημίες της ΑΕΚ. :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#456199
REALZEUS έγραψε:Τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά ήταν πάντα η αγαπημένη μου εορτή. Διακοπές, στόλισμα (εικόνα αξέχαστη ο πατέρας που έφερνε το έλατο πάνω στο φορτηγάκι Rekord και το στολίζαμε όλοι μαζί), φαγητά-γλυκά από τα χέρια τη μάνας και δώρα από όσους μπορούσαν και ήθελαν - ήταν πάντως πολλά κάτω από το δέντρο!!! Αυτά τις καλές εποχές, πριν 30-35 χρόνια, ως παιδί. Ακόμα και τώρα όμως αγαπάω αυτήν περίοδο. Μου αρέσει το κρύο (και μακάρι και ένα μικρό χιονάκι), οι στολισμοί, το χουχούλιασμα μέσα και οι ζεστές σοκολάτες με ρούμι, για να μη μιλήσω για τις γεμιστές κότες, τις κρασάρες (Egri Bikaver που λατρεύω) και τις σοκολατόπιτες (σάχα) και γαλακτομπούρεκα που όταν μπορεί κάνει ακόμα η γραία μάνα! :inlove: Βέβαια λεφτά για βεγγέρες και δώρα δεν υπάρχουν πια. Απολαμβάνω όμως την ατμόσφαιρα και ακόμα και το γερμανόφερτο Γκλουβάιν. :s_drinks

Εμένα μου τη δίνει λίγο το Γερμανοσουηδόφερτο κλίμα που δημιουργείται με δέντρα, χιόνια κλπ στην διακόσμηση (που ξεπερνά και το όριο του κιτς όταν παραγίνεται) όταν εδώ στο νησί χιόνι βλέπουμε απαξ ανά δεκαετία και έλατα δεν υπάρχουν...
Φυσικά αγαπάμε τα δώρα, τις γιορτές και τις μαζώξεις :inlove:
Αυτά :yahoo:

REALZEUS έγραψε:Τα φωτόσπαθα πραγματικά με έκαναν να γελάσω γιατί δείχνουν μια αθωότητα ψυχής. :metalo: :lol:
Λέω να μου πάρω εκείνο το ημιαυτόματο αεροβόλο τυφέκιο που ζαχαρώνω με τα ίδια λεφτά περίπου με το φωτόσπαθο. Τα φυσίγγια για τα πυροβόλα παραέγιναν ακριβά και πρέπει να τρέχεις σε σκοπευτήριο κάθε τρεις και λίγο... :offtopic:

:lol: :lol: :lol: Παρανόηση :yahoo:
Τα λέμε φωτόσπαθα γιατί μοιάζουν με τα "όπλα" του Star Wars αλλά είναι φωτιστικά στοιχεία για φωτογραφία & βιντεο τα συγκεκριμένα :iconcool: :ninja: [ https://www.youtube.com/watch?v=N_tUJbjNv68 ]
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#456234 Σταματηστε να πηγαινετε τα παιδια σας σε 100 δραστηριοτητες αθληματα και ειδικα ομαδικα απο πολυ μικρη ηλικια να μαθουν "πειθαρχια" και δωστε πιο πολυ εμφαση σε ελευθερο παιχνιδι και σωστη σωματικη αναπτυξη και ασκηση ---> ενοργανη και μονο και αυτη μεχρι ~12 που ξεκιναει και γινεται πιο "αυστηρα".
Γενικη φυσικη κατασταση και λιγο απ ολα τα σπορ (σαν παιχνιδι και μονο, χωρις τακτικες και πειθαρχιες και αρες μαρες κουκουναρες).
Εχουν πολυ χρονο να "εξειδικευτουν" αργοτερα.