Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#455827 Μια χαρα ειναι η τιμολογηση, μια χαρα ειναι και οι κινητηρες. Μετα θα λεγανε οτι δεν παει το αμαξι.

< >
Άβαταρ μέλους
By dstou
#455836 Έρχεστε στα λόγια μου ένας ένας. Να κάνει και ο Νασς ένα τεστ ντράιβ να μας πει για τα περεταίρω, εγώ έκανα το στατικό τεστ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#456095 Μιλάει ο Busso τώρα:

Καταρχάς, αν με ενδιέφερε αμάξι αυτής της κατηγορίας, δεν θα κοιτούσα ΑΝ τρέχει τον κώλο του ή αν στρίβει σαν το Όριεντ εξπρές aka τρένο.

Θα κοιτούσα να μου αρέσει, image, ποιότητα κατασκευής, άνεση, τεχνολογία κλπ.

Κάπου εκεί θα έβαζα ένα μεγάλο Χ στο Στέλιο της Alfa Romeo. Απογοήτευση αυτά τα αστεία ψευτοπλαστικά που τολμούν να σου ζητήσουν για δαύτα ένα σκασμό χιλιάδες ευρώ.

Στο στυλ μου είναι το Volvo XC60, αλλά με R-Design. Μπήκα και δεν ήθελα να βγω. Τέλειο. Πανέμορφο.
Βγαίνει με 2λτ βενζίνης; Σούπερ είναι.

Η άποψή μου δεν αλλάζει και θα την ξαναπώ. Αν υπάρχει το χρήμα, θα πήγαινα σε Macan.

Αν δεν υπάρχει, θα ήθελα να δω την 3άδα των Mercedes Benz GLC, Audi Q5 & Volvo XC60.
Να συμπληρώσω ότι μου άρεσε και η GLC Coupe. Δεν περίμενα ότι θα το πω αυτό αλλά στην έκθεση είχε μια GLC43 Coupe που ήταν ΜΟΥΡΛΙΑ.

Η απόφαση θα έβγαινε διά της ατόπου απαγωγής.

Δεν θα έπαιρνα F-Pace μιας και δεν μου αρέσει, όπως και δεν θα έπαιρνα Land Rover. Σε Άγγλο θα πήγαινα μόνο στο μεγάλο, το Range Rover Sport και αυτό κατόπιν πολλής σκέψης καθότι η νέα Cayenne είναι επική.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#456099
dstou έγραψε:Ναι, είναι γεγονός, είναι πολύ μαούνα το 90άρι. Είχε βέβαια και 2 60άρια στη σειρά. Παρεμπιμτό, ΄κάπου νομίζω ο Βολβοδίας είπε ότι το αμάξι θα το οδηγάει η γυναίκα του στην Αθήνα. Προσωπικά εμένα μου φάνηκε ογκώδες και το 60άρι και σκεφτόμουν ακριβώς αυτό, πως θα πήγαινα με αυτό μέσα στην Αθήνα αν το είχα, δε συζητάω για τη γυναίκα μου.
Άσχετο, η έκθεση είναι παρωδία, πήγα γιατί είχα πρόσκληση από φίλο και τον είδα για λίγο, αλλιώς δεν υπήρχε περίπτωση.

Αθηνα...εντάξει τωρα, γλυφαδα :lol:
Γενικά το μέγεθος δεν μας απασχολεί, πέραν απο το μήκος στο γκαράζ μας. Αθηνα οποτε πάμε, πάμε με μετρο, κι αν πάμε με το αυτοκίνητο πάω κατευθείαν σε πάρκινγκ...ασε που θα παίξει και η 360 κάμερα.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#456125
Nikos! έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:To κορυφαιο Volvo εντωμεταξυ, δεν τραβηξε τοσα πολλα βλεμματα στην εκθεση... :whistlink:
Ολοι χαζευαν το XC60...

Κι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ.

Έσβησε από το χάρτη τη Stelvio.

Μιλάμε για αμαξάρα από τα λίγα.

< >


Δεν ξερω αν λεμε το ιδιο πραγμα, ή αν εγινε κατανοητο το υπονοουμενο μου [Σ.Χ mode on] :lol:

Εννοω το V90 CC Τ6... :inlove:

Aν ειναι να μιλαμε για Volvo, ΑΥΤΟ ειναι το εργαλειο...Ολα τα αλλα χαρισμα σας και τα Suvlakia και τα Tzatzikia και τα υβριδια και το λουρι της μανας... :lol:

Καταπληκτικο -ανασηκωμενο- station, imo σημα κατατεθεν της Volvo η συγκεκριμενη κατηγορια, με ακομα καλυτερο φινιρισμα απο την σειρα 60.

Οδηγικα τα ειπε και ο Randy Probst του Motortrend, σε ενα video που εβαλα πιο πριν, αλλα σιγα μην το ειδε κανεις... :whistlink:
Διπλα ψαλιδια εμπρος, πολυ καλυτερη αισθηση τιμονιου, χαμηλοτερο κεντρο βαρους απο τα...μπαουλοντιβανα χωρις να χανεται η δυνατοτητα ρεαλιστικου off-roading. Για camel trophy και κρεμασμενους τροχους, οκ δεν κανει, αλλα προσωπικα δεν θα με απασχολουσε καθολου...
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#456136 Βασικά συμφωνώ με το .. Τα υπερυψωμένα SW είναι η καλύτερη λύση.
Πόσο κάνει το V90cc?
Άβαταρ μέλους
By dimik
#456141 +10000000000000 για το V90, είδα ένα χθες στον δρόμο σε αυτό το γκρί χρώμα και το ερωτεύτηκα, στα μάτια μου φάνηκε σαν ιδανικός συνδυασμός λιμουζίνας και SUV.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#456144
kostis20 έγραψε:Βασικά συμφωνώ με το .. Τα υπερυψωμένα SW είναι η καλύτερη λύση.
Πόσο κάνει το V90cc?
Στην έκθεση είχαν δίπλα δίπλα xc90 και v90cc. Απ όσο θυμάμαι το 2ο ήταν 10.000€ φθηνότερο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#456147 Βεβαια V90 σημαινει καμια 20εκ μεγαλυτερο αυτοκινητο...Στην κατηγορια που συζηταμε, για Volvo θα περιμενουμε το νεο V60. Προς το παρον μονο Audi Α4...κι εγω θεωρω την κατηγορια ιδανικη για οικογενειακο, αν και δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες, αλλα.....

Εντωμεταξυ επειδη ειναι στο μεγαλυτερο cluster η ποιοτικη αναβαθμιση σε σχεση με το XC60 ειναι εμφανεστατη.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#456168
Zeus έγραψε:Εντωμεταξυ επειδη ειναι στο μεγαλυτερο cluster η ποιοτικη αναβαθμιση σε σχεση με το XC60 ειναι εμφανεστατη.

Το οποιο εχει εμφανεστατη διαφορα σε σχεση με το V40.

Το XC60 ειναι μεγαλο αυτοκινητο και το XC90 τεραστιο!!


Ποτε ειπαμε ερχεται το XC40?
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#456174 Φεβρουαριο...πρωτες παραδοσεις Μαιο (ΜΥ19). Με τον 1.5 kinetic θα ειναι στα 30.5 με στανταρ ψηφιακο πινακα οργανων, την κεντρικη οθονη, bluetooth κτλ....προσπαθουν λεει σε αυτη την τιμη να εχει και τα led..

Το ακουσες πρωτα εδω :iconcool: :lol:

Θεωρω το μεγεθος της κατηγοριας του 60, ιδανικο..πιο μεγαλα αν δεν υπαρχει αναγκη ειναι λιγο μαουνες για Ελλαδα
Άβαταρ μέλους
By GTS
#456177 Για τον κινητηρα ακουσες ισχυ/ροπη, χαρακτηριστικα λειτουργιας? Αυτοματο θα ειναι?
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#456180 Δεν ρωτησα να σου πω..αλλα ο Τ3 θα ειναι 3κυλινδρος 156HP και μονο με χειροκινητο.

https://volvo-tools-prd-media.s3.amazon ... o_XC40.pdf

Θα αργησει να ολοκληρωθει η γκαμα...περιμενουμε υβριδικα, διπλοσυμπλεκτα...
Άβαταρ μέλους
By vagmag
#456188
Zeus έγραψε:Φεβρουαριο...πρωτες παραδοσεις Μαιο (ΜΥ19). Με τον 1.5 kinetic θα ειναι στα 30.5 με στανταρ ψηφιακο πινακα οργανων, την κεντρικη οθονη, bluetooth κτλ....προσπαθουν λεει σε αυτη την τιμη να εχει και τα led..

Το ακουσες πρωτα εδω :iconcool: :lol:

Θεωρω το μεγεθος της κατηγοριας του 60, ιδανικο..πιο μεγαλα αν δεν υπαρχει αναγκη ειναι λιγο μαουνες για Ελλαδα


30;;;; άρα λίγο καλά εξοπλισμένο και αυτόματο κοντά 40 ;;;; Τετρακίνητο άραγε ;;;;
:yahoo: