Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#456007 Μετά το θέμα του NikosEvoX ζήλεψα οπότε ας κάνω κι εγώ ένα update του αυτοκινήτου μια και πλέον η κρίση των 30s είναι πιο έντονη από ποτέ .
-Το αυτοκίνητο βάφτηκε ολόκληρο μιας και είχε μικρά σημαδακια γύρω γύρω
-Τα καθίσματα τα έντυσα στο εργοστασιακό χρώμα άλλα με νάπα δέρμα
-Big brake kit με τη βοήθεια του κ. Παναγιώτη (quadra21)

Επόμενες αλλαγές είναι να δώσω την KW Variant 3 και να μπει η Ohlins Road & Track, καθώς και μεμβράνη προστασίας χρώματος εμπρός ωστέ να μην έχω τύψεις στα track days

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#456011
Nikos! έγραψε:Δώσε πόνο!

< >


BTW Νίκο το αμάξι το χρησιμοποιώ κι εγώ μόνο για βόλτα μια φορά το μήνα κι αν.... οπότε ψάχνομαι για λάστιχα και κλείνω είτε προς AD08R ή τα νέα Federal 595 RS-RR
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#456012
Miatakias έγραψε:
Nikos! έγραψε:Δώσε πόνο!

< >


BTW Νίκο το αμάξι το χρησιμοποιώ κι εγώ μόνο για βόλτα μια φορά το μήνα κι αν.... οπότε ψάχνομαι για λάστιχα και κλείνω είτε προς AD08R ή τα νέα Federal 595 RS-RR

Αύριο θα πάρω λαστιχαδες για τα ad08r και τα dunlop gt600, τι διαστάσεις φοράς?

Εγώ 245/40/18.

< >
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#456014
Nikos! έγραψε:
Miatakias έγραψε:
Nikos! έγραψε:Δώσε πόνο!

< >


BTW Νίκο το αμάξι το χρησιμοποιώ κι εγώ μόνο για βόλτα μια φορά το μήνα κι αν.... οπότε ψάχνομαι για λάστιχα και κλείνω είτε προς AD08R ή τα νέα Federal 595 RS-RR

Αύριο θα πάρω λαστιχαδες για τα ad08r και τα dunlop gt600, τι διαστάσεις φοράς?

Εγώ 245/40/18.

< >


215/45/17 εμπρός και 245/40/17 πίσω. Πιστεύω και τα federal θα ταίριαζαν στο Evo μιας κι εχουν πλαινά μπετό
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#456038
Miatakias έγραψε:Μετά το θέμα του NikosEvoX ζήλεψα οπότε ας κάνω κι εγώ ένα update του αυτοκινήτου μια και πλέον η κρίση των 30s είναι πιο έντονη από ποτέ .
-Το αυτοκίνητο βάφτηκε ολόκληρο μιας και είχε μικρά σημαδακια γύρω γύρω
-Τα καθίσματα τα έντυσα στο εργοστασιακό χρώμα άλλα με νάπα δέρμα
-Big brake kit με τη βοήθεια του κ. Παναγιώτη (quadra21)

Επόμενες αλλαγές είναι να δώσω την KW Variant 3 και να μπει η Ohlins Road & Track, καθώς και μεμβράνη προστασίας χρώματος εμπρός ωστέ να μην έχω τύψεις στα track days

Εικόνα


< >


ωραιος!! :metalo:

γιατι να την δωσεις την kw variant 3? εχει πολύ καλο ονομα σαν αναρτηση.Δεν εισαι ευχαριστημένος?
για πες για τα φρενα,τι βαλατε? τακακια? εντυπώσεις?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#456039
Nikos! έγραψε:
Miatakias έγραψε:
Nikos! έγραψε:Δώσε πόνο!

< >


BTW Νίκο το αμάξι το χρησιμοποιώ κι εγώ μόνο για βόλτα μια φορά το μήνα κι αν.... οπότε ψάχνομαι για λάστιχα και κλείνω είτε προς AD08R ή τα νέα Federal 595 RS-RR

Αύριο θα πάρω λαστιχαδες για τα ad08r και τα dunlop gt600, τι διαστάσεις φοράς?

Εγώ 245/40/18.

< >


Νικο οπωσδήποτε τιμες από Φωκα,Χοιμες,και Κυριαζης.
Miatakias έγραψε:
215/45/17 εμπρός και 245/40/17 πίσω. Πιστεύω και τα federal θα ταίριαζαν στο Evo μιας κι εχουν πλαινά μπετό

@μιατακιας τα federal rs-rr είναι εντελως πισταδορικο ελαστικο.Τα rs-r είναι πολύ πιο ηπιας χρησης.
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#456052
dimviii έγραψε:
Miatakias έγραψε:Μετά το θέμα του NikosEvoX ζήλεψα οπότε ας κάνω κι εγώ ένα update του αυτοκινήτου μια και πλέον η κρίση των 30s είναι πιο έντονη από ποτέ .
-Το αυτοκίνητο βάφτηκε ολόκληρο μιας και είχε μικρά σημαδακια γύρω γύρω
-Τα καθίσματα τα έντυσα στο εργοστασιακό χρώμα άλλα με νάπα δέρμα
-Big brake kit με τη βοήθεια του κ. Παναγιώτη (quadra21)

Επόμενες αλλαγές είναι να δώσω την KW Variant 3 και να μπει η Ohlins Road & Track, καθώς και μεμβράνη προστασίας χρώματος εμπρός ωστέ να μην έχω τύψεις στα track days

Εικόνα


< >


ωραιος!! :metalo:

γιατι να την δωσεις την kw variant 3? εχει πολύ καλο ονομα σαν αναρτηση.Δεν εισαι ευχαριστημένος?
για πες για τα φρενα,τι βαλατε? τακακια? εντυπώσεις?


καντην ενα refresh και θα εισαι κουκλος.
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#456083
popolaros έγραψε:
dimviii έγραψε:
Miatakias έγραψε:Μετά το θέμα του NikosEvoX ζήλεψα οπότε ας κάνω κι εγώ ένα update του αυτοκινήτου μια και πλέον η κρίση των 30s είναι πιο έντονη από ποτέ .
-Το αυτοκίνητο βάφτηκε ολόκληρο μιας και είχε μικρά σημαδακια γύρω γύρω
-Τα καθίσματα τα έντυσα στο εργοστασιακό χρώμα άλλα με νάπα δέρμα
-Big brake kit με τη βοήθεια του κ. Παναγιώτη (quadra21)

Επόμενες αλλαγές είναι να δώσω την KW Variant 3 και να μπει η Ohlins Road & Track, καθώς και μεμβράνη προστασίας χρώματος εμπρός ωστέ να μην έχω τύψεις στα track days

Εικόνα


< >


ωραιος!! :metalo:

γιατι να την δωσεις την kw variant 3? εχει πολύ καλο ονομα σαν αναρτηση.Δεν εισαι ευχαριστημένος?
για πες για τα φρενα,τι βαλατε? τακακια? εντυπώσεις?


καντην ενα refresh και θα εισαι κουκλος.


Δεν έχει χιλιόμετρα.... Με ταλαιπωρεί γενικα στη ρύθμιση.
Η Όλινς έχει ρύθμιση bound-rebound μαζί και μια που οδήγησα μου άρεσε σαν χαρακτηριστικά λειτουργιας. Με τη KW ακόμα παιδεύομαι ενώ κι όταν τη πήγα για ρύθμιση σε κάποιον από τους ειδικούς μόνο στα Μέγαρα δούλευε καλά
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#456085
dimviii έγραψε:
Nikos! έγραψε:
Miatakias έγραψε:
Nikos! έγραψε:Δώσε πόνο!

< >


BTW Νίκο το αμάξι το χρησιμοποιώ κι εγώ μόνο για βόλτα μια φορά το μήνα κι αν.... οπότε ψάχνομαι για λάστιχα και κλείνω είτε προς AD08R ή τα νέα Federal 595 RS-RR

Αύριο θα πάρω λαστιχαδες για τα ad08r και τα dunlop gt600, τι διαστάσεις φοράς?

Εγώ 245/40/18.

< >


Νικο οπωσδήποτε τιμες από Φωκα,Χοιμες,και Κυριαζης.
Miatakias έγραψε:
215/45/17 εμπρός και 245/40/17 πίσω. Πιστεύω και τα federal θα ταίριαζαν στο Evo μιας κι εχουν πλαινά μπετό

@μιατακιας τα federal rs-rr είναι εντελως πισταδορικο ελαστικο.Τα rs-r είναι πολύ πιο ηπιας χρησης.


Ναι Δημήτρη, το γνωρίζω. Βασικά είχα ψιλικαταλήξει στα AD08R μέχρι που είδα πως στα ίδια λεφτά παίρνεις sport cup 2. Τώρα απλά μπερδεύτηκα και κάνω υπομονή μέχρι να καταλήξω ή να σκεφτώ κάτι άλλο.

Τα φρένα μου είναι δίσκοι Brembo με αλουμινένιες καμπάνες από QUADRA21 και δίσκοι τακάκια από Brembo από Cayman του 2007 ( ο συνδιασμός επιλέχθηκε γιατί δεν ήθελα με τπτ να βάλω αποστάτες κι αυτά χωράνε στο χιλιοστό)
Άβαταρ μέλους
By Miatakias
#533932 Μετά από δυο χρόνια και ακριβώς στη μέση του 30s mid life crisis.... σκέφτομαι να δώσω το S.
Ήταν το καλύτερο αυτοκίνητο που είχα πότε, αλλά θέλω να κάνω μια μικρή υπερβολή ακόμα κι αν το μετανιώσω :metalo: .
Οι επιλογές:
- Να κάτσω στα αυγά μου. Η αξία τω καλών μεταχειρισμένων S2k είναι πιο πάνω από πότε (άρα δεν έχω χάσει χρήματα, ίσα ίσα το ανάποδο). Είναι υπεραξιόπιστο και υπερευχάριστο.
- 996 Porsche (μόνο 2wd και μάνιουαλ) και η αξιοπιστία στο πάτωμα σχεδόν. Τα ίδια και τα 997 προ φεισλιφτ
- Μ3 Ε46 κουπέ. Τα ψάχνεις με το τουφέκι και τα καλά αμάξια έφτασαν τα 30κ. Το Ε92 δε θα το προτιμούσα, μου φάνηκε πολύ βαρύ
- Ζ4Μ . Αμαξάρα, αλλά δε θέλω πάλι κάμπριο. Επίσης δεν έχω οδηγήσει ποτέ.
- Corvette C6. Αμαξάρα, αξιόπιστο γενικά αλλά νομίζω η τιμή θα πίασει πάτο στο μέλλον ( θα ήθελα να καταφέρω όπως με το Σ να κρατήσει κάποια αξία στο μέλλον). Εσωτερικό Playschool τουλάχιστον

Να ακούσω καμιά γνώμη κι εμπειρία αν έχει κανείς; Τα παραπάνω είτε τα εχω δει αγγελίες και κάποια από κοντά κι οδηγήσει.
Το αυτοκίνητο θα κάνει μαξ 2000-3000κμ το χρόνο κι αν....
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#533934
Miatakias έγραψε:- Μ3 Ε46 κουπέ. Τα ψάχνεις με το τουφέκι και τα καλά αμάξια έφτασαν τα 30κ. Το Ε92 δε θα το προτιμούσα, μου φάνηκε πολύ βαρύ


Σαφώς ανώτερο αυτοκίνητο η Ε92 και αξίζει μόνο και μόνο για τον V8. :inlove: