Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By elteo
#455872 G έχει συνηθίσει μάλλον την ομορφιά της 1 series. :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#455879
Focusman91 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Πολύ αμάξι γι' αυτά τα λεφτά, πως πολλή και η φτήνια και η ασχήμια.
Το sc βλέπεται κάπως περισσότερο. Και είναι και πιο σπάνιο στο δρόμο...

< Note >
Το 3θυρο είναι σπάνιο αλλά ωραίο. Δεν θα ήθελα να μπλεξω με το group αλλά αν, θα ήταν η επιλογή μου.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#455902 Όντως. Πιο πολύ προς το αδιάφορο θα έλεγα.

< >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#455918 Το μ'ονο που χαλάει το εσωτερικό είναι η περιοχή γύρω απο τους αεραγωγούς.Κατα τα άλλα μια χαρά ειναι.
Και εξωτερικά ειδικά αμα φοράει LED είναι πολύ ωραίο.
Π'ετυχα ένα FR τις προάλλες στη Μαλακάσα και πήγαινε πολύ καλά :x Και πηγαίναμε πάνω απο τη 2η δεκάδα χιλιομέτρων... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#455938
kostis20 έγραψε: Και πηγαίναμε πάνω απο τη 2η δεκάδα χιλιομέτρων...


Ε εντάξει με 20-25 χ.α.ω. πηγαίνει άνετα και Model T. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#464138 Μιας και ψωνίσαμε, ας αφήσουμε το άλλο τόπικ και ας τα λέμε από εδώ.

Πάμε σε κάποια πράγματα που ψάχνω:

Εδώ έχουμε την έκδοση του λογισμικού του 8 ιντσών infotainment μου

Εικόνα

Αυτό που ψάχνω είναι πως γίνεται να αποκτήσω πρόσβαση στο Full Link, δηλαδή στο να συνδέσω το κινητό με το infotainment και να γίνει σαν ταμπλέτα με εφαρμογές. Έτσι θα έχω Google Maps και λοιπές γαμάτες εφαρμογές.

Εικόνα

Με ψάξιμο στο νετ όμως, μάλλον πρέπει να πληρώσω στην αντιπροσωπεία για να πάρω activation code και ίσως να μου αλλάξουν θύρες usb με κατάλληλες που σηκώνουν περισσότερο ρεύμα.

Το άλλο θέμα είναι ο αισθητήρας αυτόματου φωτός και βροχής.

Εδώ βλέπετε την καλωδίωση προς τον καθρέφτη

Εικόνα

Εικόνα

Ο guru του είδους aka StefanCupra, λέει ότι δεν βλέπει έτοιμη καλωδίωση για τον αισθητήρα φωτός /βροχής οπότε αν θέλω να προχωρήσω σε τέτοιο retrofit, έχει μεγαλύτερο μπελά.
Κρίμα για ένα αστείο κόστος και ενώ το αμάξι ήταν ήδη αρκετά γεμάτο σε έξτρα, να μην έχει αυτό σαν βασικό.


Τέλος, αναμένω τα πετάλια και το footrest από Cupra για να ολοκληρωθεί η σπορ εικόνα του εσωτερικού.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#464144 Ισχυει κατι που ειχα διαβασει (νομιζω ο Nikos το είχε γραψει) οτι το Android auto δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα στην Ελλάδα?
Δηλαδη αν συνδεσεις το κινητο με καλωδιο usb στο αυτοκινητο, δεν λειτουργει το Mirrorlink?
Τελευταία επεξεργασία από Focusman91 και 14 Δεκ 2017, 21:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#464146
Focusman91 έγραψε:Ισχυει κατι που ειχα διαβασει (νομιζω ο Nikos το είχε γραψει) οτι το Android auto δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα στην Ελλάδα?


:hmmm:
Σίγουρα;

Πάντως το κόστος είναι 300 ευρώ όπως μου είχαν πει.
Βέβαια δεν πίεσα για καλύτερη τιμή.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#464149
Giuseppe Busso έγραψε:
Focusman91 έγραψε:Ισχυει κατι που ειχα διαβασει (νομιζω ο Nikos το είχε γραψει) οτι το Android auto δεν εχει ενεργοποιηθει ακομα στην Ελλάδα?


:hmmm:
Σίγουρα;

Πάντως το κόστος είναι 300 ευρώ όπως μου είχαν πει.
Βέβαια δεν πίεσα για καλύτερη τιμή.


http://www.seatcupra.net/forums/showthr ... 228&page=2

Εδω λένε πως αλλο το Android Auto κι αλλο το Full link
Κι οντως εψαξα στο Play store για Android Auto και δεν μου εβγαλε κατι.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#464159 Το android auto για ελλαδα το κατεβαζεις απο αλλου. Δεν υπαρχει επισημα στο play store. Καπου το χα βρει το apk και το κατεβασα αλλα δε θυμαμαι που. :hmmm:

Τωρα σε οτι αφορα το full link απο το λιγο που εψαξα, ενεργοποιειται με την παροχη ενος κωδικου. Το βρηκα 190€ καλυτερη τιμη στο ebay. Απ οτι καταλαβαινω δεν εχουν βρει ακομα τροπο να το σπασουν επειδη ειναι πολυ φρεσκο. Λογικα ειναι θεμα χρονου.

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#464168 Ο αδερφός μου πήγε στη βελμαρ και τους ζήτησε να ενεργοποιησουν το full link με ένα firmware update.

Τώρα παίζει το Apple car play.

Είχε πληρώσει 200 ευρώ.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#464170
Nikos! έγραψε:Ο αδερφός μου πήγε στη βελμαρ και τους ζήτησε να ενεργοποιησουν το full link με ένα firmware update.

Τώρα παίζει το Apple car play.

Είχε πληρώσει 200 ευρώ.

< >


Του άλλαξαν θύρες USB;

Γιατί στο internet βρήκα ότι μάλλον χρειάζεται αυτό επειδή θέλει παραπάνω ρεύμα.

georgex72 έγραψε:https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/android-auto/

Μπορείς να το κατεβάσεις από το link πιο πάνω...

< TAB 2 >



:s_howdy