Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#455736
dimviii έγραψε:κανενα πρόβλημα δεν θα εχει με τα νεοβα,δεν είναι καθαρο σεμισλικ,ειναι από αυτή την ενδιαμεση κατηγορια από σπορ ελαστικο και σεμισλικ


Θες να πεις δηλαδή ότι είναι κάτι σαν τα P Zero Corsa?


dimviii έγραψε:Στην επομενη θα εχει warn.


Φονιάδες των τρολλς, μο-ντερ-έιτορς!!! :protest:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#455738 :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Μπράβο ρε Νίκο! :yahoo:

Καλόστριφτο! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#455741
REALZEUS έγραψε:
Θες να πεις δηλαδή ότι είναι κάτι σαν τα P Zero Corsa?:

επειδή εχω οδηγησει και τα κορσα,αυτα με τις περισπωμένες,και τα νεοβα,το κορσα εχει πολύ πιο σκληρο σκελετο,και αργει να ζεσταθεί περισσοτερο από το νεοβα,αλλα όταν ζεσταθεί το κορσα εχει παραπανω γκριπ.Το νεοβα είναι πιο καθημερινο,δεν βουιζει κιολας στο δρομο.Στη βροχη δεν τα εχω οδηγησει,αλλα βλεπωντας το πελμα,και ξερωντας ότι τα πιρελλια ποτε δεν συμπαθουσαν την βροχη ιδιαιτερα,μαλλον το νεοβα θα είναι αρκετα καλυτερο εκει.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#455753
dimviii έγραψε:
Nikos! έγραψε:Ναι, το πήρα από το ebay, δε βρήκα το λινκ. Έρχεται από Κίνα.

Ελπίζω να μη περάσει τίποτα τελωνείο.

< >


Νικο πριν αρχισεις να παραγγελνεις και να πετας χρηματα,καλο είναι να ρωτήσεις τι γινεται και τι δεν γινεται με το θεμα οθονης.
θα παρεις τηλεφωνο τον Κουτρα που εχει βαλει δεκάδες οθονες σε Χαρια,και θα στα πει όλα.Υπαρχουν καποιες λεπτομέρειες που δεν γνωρίζεις σχετικα με οθονες,συμβατοτητεςκλπ.Κια δεν τις γνωρίζω και εγω για να σε διαφωτισω.
πρωτα ρωτάμε,μετα παραγγελνουμε.Μην πετας χρηματα,θα χρειαστουν αλλου
:rtfm: :lol:


:lol: :lol: :lol:

To έχει βάλει το μισό εβοαμερικανικό φόρουμ, νομίζω είναι εντάξει. :lol:

Άσε τις γκατζετιές σε μένα, εσύ κοίτα να φτιάξεις τα υπόλοιπα. :rtfm: :rtfm: :lol:

Και με τα λάστιχα φαίνεται να καταλήγουμε.

YoLohama :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#455754
junior gt έγραψε:Καλοτάξιδο και καλόστριφτο :yahoo:
Πληθαίνουν οι φτερούγες στο φόρουμ. :)


Ε να σπάσουμε λίγο το μονοπώλιο με τις BMW. :lol:
Άβαταρ μέλους
By tsilis
#455769 Blitzkrieg!! :metalo: :metalo:

Έδρασες αστραπιαία , έκανες τέλεια επιλογή , μπράβο!!!! :s_thumbsup :s_thumbsup

Θα το χαρείς σίγουρα!
Απ´ ότι καταλαβαίνω από τον Διαφωτιστή Ντίμη, το αυτοκίνητο σπέρνει!

Καλόστριφτο και καλή αρχή στις μετατροπές . Ο Διαφωτιστής δεν θα σε αφήσει ν´αγιάσεις! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#455771
tsilis έγραψε:Blitzkrieg!! :metalo: :metalo:

Έδρασες αστραπιαία , έκανες τέλεια επιλογή , μπράβο!!!! :s_thumbsup :s_thumbsup

Θα το χαρείς σίγουρα!
Απ´ ότι καταλαβαίνω από τον Διαφωτιστή Ντίμη, το αυτοκίνητο σπέρνει!

Καλόστριφτο και καλή αρχή στις μετατροπές . Ο Διαφωτιστής δεν θα σε αφήσει ν´αγιάσεις! :lol: :lol:


:lol: :lol: :lol: :lol:

To ξέρω...αν δε το κάνουμε 400 άλογα σε ένα μήνα δε θα ησυχάσει. :lol: :lol:

Ευχαριστώ αγαπητέ. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#455785 Νίκο συγχαρητήρια για την επιλογή σου, μοιάζει εξαιρετικό. Και πολύ ωραίο χρώμα. :thumbsup:
Φυσικά και ζηλεύω λιγάκι αλλά χαίρομαι που έκανες την κίνηση και μετά από χρόνια ψαξίματος πήρες κάτι πλήρες και μοναδικό.
Και σχετικά με το εσωτερικό που ανησυχούσα μήπως είναι πολύ δεύτερο μια χαρά μου φαίνεται, μάλλον πιο εύπεπτο και ποιοτικό από πολλά καινούργια.
Είθε η ιαπωνική αξιοπιστία να φανεί αντάξια της φήμης της. Σου εύχομαι να το χαρείς με πολλά χλμ γεμάτα κέφι, τσαχπινιά και οικογενειακή ευτυχία. Γιατί αν εξαιρέσουμε τη φτερούγα που δεν ξέρω πως την πλασάρεις στην οικογένεια πήρες 4θυρο οικογενειακό σεντάν! Και φυσικά σου δίνεται η δυνατότητα να βάλεις μεγάλη οθονίτσα για να βλέπουν πράματα και τα λάστιχα με την καλύτερη πρόσφυση για ασφάλεια. :roll: :twisted:

Ελπίζω όταν κατέβω Ελλάδα να μου τύχει να με πας καμιά βόλτα και με αυτό, ακόμα θυμάμαι που με είχες πάει με το si.
Θα έλεγα να μελετήσεις όλες τις επιλογές αλλά να μην βιαστείς να το πειράξεις. Πρώτα να το μάθεις λίγο, να δεις τι ρόλο θα αποκτήσει στη ζωή σου και μετά να αποφασίσεις τι βελτιώσεις είναι οι κατάλληλες για σένα.

Εγώ πάντως δεν θα κρατιόμουνα. Αν ήταν στο όνομά μου θα έμπαινε στο γκαράζ μου, έστω και με οδική, δεν θα το άφηνα εκεί.

Κοτσαδόρο παίρνει; :iconcool: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#455787
sknipper έγραψε:Εγώ πάντως δεν θα κρατιόμουνα. Αν ήταν στο όνομά μου θα έμπαινε στο γκαράζ μου, έστω και με οδική, δεν θα το άφηνα εκεί.

+1 (το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα, αλλά φαντάζομαι θα υπάρχει σοβαρός λόγος να μείνει εκεί)
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#455796
sknipper έγραψε:Νίκο συγχαρητήρια για την επιλογή σου, μοιάζει εξαιρετικό. Και πολύ ωραίο χρώμα. :thumbsup:
Φυσικά και ζηλεύω λιγάκι αλλά χαίρομαι που έκανες την κίνηση και μετά από χρόνια ψαξίματος πήρες κάτι πλήρες και μοναδικό.
Και σχετικά με το εσωτερικό που ανησυχούσα μήπως είναι πολύ δεύτερο μια χαρά μου φαίνεται, μάλλον πιο εύπεπτο και ποιοτικό από πολλά καινούργια.
Είθε η ιαπωνική αξιοπιστία να φανεί αντάξια της φήμης της. Σου εύχομαι να το χαρείς με πολλά χλμ γεμάτα κέφι, τσαχπινιά και οικογενειακή ευτυχία. Γιατί αν εξαιρέσουμε τη φτερούγα που δεν ξέρω πως την πλασάρεις στην οικογένεια πήρες 4θυρο οικογενειακό σεντάν! Και φυσικά σου δίνεται η δυνατότητα να βάλεις μεγάλη οθονίτσα για να βλέπουν πράματα και τα λάστιχα με την καλύτερη πρόσφυση για ασφάλεια. :roll: :twisted:

Ελπίζω όταν κατέβω Ελλάδα να μου τύχει να με πας καμιά βόλτα και με αυτό, ακόμα θυμάμαι που με είχες πάει με το si.
Θα έλεγα να μελετήσεις όλες τις επιλογές αλλά να μην βιαστείς να το πειράξεις. Πρώτα να το μάθεις λίγο, να δεις τι ρόλο θα αποκτήσει στη ζωή σου και μετά να αποφασίσεις τι βελτιώσεις είναι οι κατάλληλες για σένα.

Εγώ πάντως δεν θα κρατιόμουνα. Αν ήταν στο όνομά μου θα έμπαινε στο γκαράζ μου, έστω και με οδική, δεν θα το άφηνα εκεί.

Κοτσαδόρο παίρνει; :iconcool: :shifty:


:lol: :lol: :lol: κλαίω για το τελευταίο

Καλό εσωτερικό είναι, όχι όπως το έχω συνηθίσει αλλά συνηθίζεται νομίζω. Σίγουρα δεν αρέσει η φτερούγα και το χρώμα, δεν είναι wife approved αλλά δε πειράζει, έχουμε άλλα για μετακινήσεις...αυτό είναι για μένα και κάπου εκεί έληξε η συζήτηση. :lol:

Άστα, δε κρατιέμαι και θέλω να περάσει ο καιρός σύντομα...γιατί έχω μπροστά μου 4 δύσκολες εβδομάδες, κάθε εβδομάδα θα είμαι και σε κάποια άλλη χώρα και μάλιστα σε μια θα είμαι σε δυο διαφορετικές. :lol:

Σίγουρα δε θα βιαστώ, πρώτα επειγόντως λάστιχα...μετά θα το μάθω και μετά όλα τα άλλα. Σιγά-σιγά, να είμαστε καλά καιρό μπροστά μας και χρόνο έχουμε. Την υγειά μας να έχουμε, κι όλα τα άλλα θα γίνουν. :metalo:

Εννοείται, όποτε κατέβεις Ελλάδα, ρίξε ΡΜ και ελπίζω να βρεθούμε. :s_howdy

Ευχαριστώ και πάλι αγαπητέ. :)
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#455798 Ντίμη...
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... -RE71R.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... sition.htm

Το πρώτο φαίνεται καλό. Ενδιαφέρον το review του τύπου με το WRX STI.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#455802
Nikos! έγραψε:Ντίμη...
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... -RE71R.htm
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Bridg ... sition.htm

Το πρώτο φαίνεται καλό. Ενδιαφέρον το review του τύπου με το WRX STI.


Δεν μου λεει κατι το ριβιου του Σουμπαρουδακια.Το ότι είναι καλυτερο στο στεγνο το 071,μπορει να στεκει εάν λαβουμε υποψιν τις επιδοσεις του 070 ,που θα είναι καλυτερο σαν αντικαταστατης του. Δεν το εχω οδηγησει το 071,δεν μπορω να ξερω αν στεκει το ότι κραταει τις επιδοσεις του πολύ παραπανω από το 30% του γιοκοχαμα.Συνηθως και τα μπριτζεστον ετσι συμπεριφερονται. Ο σκληρος παλι σκελετος των μπριτζστον είναι απολαυστικος στο στεγνο όταν πας γρηγορα,αλλα απολυτος στο βρεγμενο.Ασε που δεν μπορεις να τα φερεις σε θερμοκρασια λειτουργιας σε βρεγμενο ΠΟΤΕ.Το εχω βιωσει με 070 και με 050Α.Να εχει αλλαξει τοσο πολύ στο 071? μπορει....μπορει να λεει και πιπες όμως ο σουμπαρουδακιας.
Το ζητουμενο όμως εδώ δεν είναι να βρουμε το καλυτερο στο στεγνο,γιατι το ξερουμε ποιο είναι αυτό(τροφεο/μισλεν καπ) αλλα αυτό που θα τα κανει όλα καλα στο κάθε μερα.
Δεν το εχω οδηγησει αυτό το ελαστικο για να ξερω από πρωτο χερι,ουτε καποιος γνωστος μου το εχει φορεσει.
γενικα τα ριβιους από το νετ θελουν προσοχή στην αξιολογηση,και σιγουρα να διαβασεις πολλα ώστε να βγαλεις μια σουμα σχετικα παντα ασφαλη.