Για μοτοσικλέτες, σκούτερ και άλλα δίτροχα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#455627 Προστασία φυσικά θα έχει παντού.
Αυτό όμως:

https://www.motorparts.com.gr/eshop/eks ... fan-revit/μπουφάν-δερμάτινο-revit-blake-black-detail.html

Έχει level 2 σε ώμους και αγκώνες ενώ αυτό για παράδειγμα:

https://www.motorparts.com.gr/eshop/eks ... fan-revit/μπουφάν-revit-williamsburg-black-detail.html

Έχει level 1.

Σε όλα όσα κοιτάω μπαίνει μεγάλη προστασία πλάτης που θα αγοραστεί μαζί.

Επίσης μου πέρασε από το μυαλό και ξεχωριστή προστασία με απλό μπουφάν από πάνω.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#455629 Έχουν πάνω από 100€ διαφορά.

Στον εξοπλισμό ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις.
Αν μπορείς να πας τόσα ψηλά δες και Dainese, Scott

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#455634 Τα Scott τα είδα στο μαγαζί αλλά δεν τα ήξερα.
Να τα ελέγξω?

Τα λεφτά φυσικά είναι θέμα αλλιώς θα πήγαινα για αυτό:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By nikos
#455642 Δες παντως το https://www.motorparts.com.gr/eshop/eks ... etail.html εκτος φουλ προστασια, οποτε δεν αγοραζεις εξτρα προστασια πλατης, εχει πολλες ρυθμισεις-εξαερισμους, συνδεση με παντελονι με το φερμουαρ που διαθετει ακομα και με αλλης μαρκας

.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#455647 Αν και από τη φωτογραφία δεν φαίνεται στο στυλ που προτιμώ θα το δω και από κοντά όταν ξαναπάω γιατί και άλλα που είχα δει και δεν μου άρεσαν ζωντανά ήταν καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
By nikos
#455653 Εγω το λεω σαν αξεσουαρ-εξοπλισμο που δεν εχουν ακριβοτερα. Πηγα να δω ενα ixs και δεν εβγαινε η αδιαβροχη! Του λεω:ρε μαστορα αν δε βρεχει γιατι να την εχω να κοβει τον εξαερισμο ή οταν το πλενω να μου καταστραφει σαν προστασια? Δε μου απαντησε

.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#455980 Θα ελεγχθούν και αυτά αλλά η αλήθεια είναι πως αν δεν μου αρέσει και το σχέδιο δύσκολα γίνεται δουλειά. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#456036
NickTG έγραψε:Τα Scott τα είδα στο μαγαζί αλλά δεν τα ήξερα.
Να τα ελέγξω?

Τα λεφτά φυσικά είναι θέμα αλλιώς θα πήγαινα για αυτό:

Εικόνα


Το βασικό στον εξοπλισμό εργασίας είναι να μην σε κουράζει. Αν σε κουράζει-ζεσταίνει κλπ κλπ μοιραία θα τον φοράς πιο σπάνια
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#456042 Ένα μπουφάν είναι, πόσο να κουράζει! :s_tongue

Εντάξει, αν δεν είναι κάτι άνετο όσο και να μου αρέσει δεν θα το πάρω.
Πάντως χωρίς εξοπλισμό δεν κυκλοφορώ.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#456045 Από πολύ έως πάρα πολύ.

Τα μπουφάν μηχανής πρέπει να είναι εφαρμοστα. Αν δεν ταιριάζει η γραμμή του στον σωματοτυπο σου, δεν αντέχεται.

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#456055 Υποθέτω αυτό θα φανεί στη δοκιμή.
Το καλοκαιρινό που πήρα το φόρεσα κάνα μισάωρο στο μαγαζί.
Θα κάνω το ίδιο και με το άλλο.
Άβαταρ μέλους
By soch
#472646 Μετά από 8 χρόνια χρήσης του Schuberth C3, σκέφτομαι αγορά νέου κράνους (πάντα σπαστού).
Μιας και το C3 με άφησε ικανοποιημένο, λέω να κάνω την αναβάθμιση σε C3 pro, το οποίο βρίσκω σε Αγγλία/Γερμανία με συμπαθητικές τιμές λόγω ύπαρξης του νεώτερου C4.
400€ το μονόχρωμο
Εικόνα
450€ με γραφικά
Εικόνα
Από την άλλη ρίχνω μια ματιά σε εναλλακτικές και έπεσα πάνω στο ολοκαίνουριο Nolan N100-5 το οποίο σε μονόχρωμο έχει εδώ Ελλάδα 300€
Εικόνα

Να το τολμήσω για Nolan; Δεν έχω εμπειρία με τη συγκεκριμένη εταιρεία, είναι αρκετά πιο κάτω ποιοτικά από τη Schuberth;
Άβαταρ μέλους
By xenos
#472679 E όπως και να το κάνεις, είναι πιο κάτω. Τα 8 χρόνια που λες μου φαίνονται άπειρα! :lipsealed: Κάθε πότε το χρησιμοποιείς; :hmmm: Δεν είχε γίνει σώβρακο το εσωτερικό του;