Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#455592 245-40-18 σε 8,5 αρα ζαντα
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#455598
REALZEUS έγραψε:Καλόστριφτο Νίκο!!! :yahoo:

Τι διαστάσεις έχουν τα λάστιχα; Θέλω να τσεκάρω πριν προτείνω. :iconcool:


070? :inlove:
τα εχω οδηγησει σε 225 45 17 σε εβο 8 ,φοβερο ελαστικο .Στην Ιαπωνια βγαινει σε 245-40-18 πρωτη τοποθετηση στα sti.
Δεν το εφερναν επισημα στην Ευρωπη. :rant:


Η |λογοκρισία| των Ιαπωνων δεν σταματει στα αυτοκίνητα,συνεχιζεται και στα ελαστικα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#455601
vagmag έγραψε:Michele pilot sport ή ακομα καλύτερα cup 2 βγαίνουν ;


cup 2 βγαινουν αλλα ειναι αρκετα σκληροπυρηνικα σαν τα τροφεο.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#455612 Η οθόνη πως θα μπει?
Καλοταξιδο! Πολύ ωραίο!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#455613
dimviii έγραψε:κανουν για βροχη,εχουν σκληρα πλαινα,οχι σαν τα ντανλοπ ,απλα ειναι λιγο θορυβωδη,οχι όμως βουητα σαν τα 888 πχ. Σεμι δεν ειναι,αλλα δεν ειναι και απλο σπορ ελαστικο.
Θα ετρωγα το κοσμο να βρω ντανλοπ μηπως εχει ξεμεινει καμια 4αδα σε καποιον.Βρηκα στο αμαζον με ένα γρηγορο ψαξιμο 4αδα ,αλλα δεν στελνει Ελλαδα.Πολυ ακριβα 1300 δολλαρια 4αδα. :lipsealed:
Με 1300 μεγαλε περνουμε τροφεο που κανουν τη καροτσα λαστιχο . :rtfm:
Κοιτα και Τσεχια μηπως βρεις τιποτα που πας συχνα.

εντιτ και τα federal rsr ειναι καλα,χωρις θορυβο,σκληρο πλαινο,και καλη αποδοση στο βρεγμενο.

Σκέφτομαι και τα re050 πάντως.

Διαβάζω όμως ότι τα pss είναι για extra load. Όχι ε?

Πραγματικά δε ξέρω...

Dunlop δεν υπάρχουν.

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#455614
dimviii έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Καλόστριφτο Νίκο!!! :yahoo:

Τι διαστάσεις έχουν τα λάστιχα; Θέλω να τσεκάρω πριν προτείνω. :iconcool:


070? :inlove:
τα εχω οδηγησει σε 225 45 17 σε εβο 8 ,φοβερο ελαστικο .Στην Ιαπωνια βγαινει σε 245-40-18 πρωτη τοποθετηση στα sti.
Δεν το εφερναν επισημα στην Ευρωπη. :rant:


Η |λογοκρισία| των Ιαπωνων δεν σταματει στα αυτοκίνητα,συνεχιζεται και στα ελαστικα.


Ωραίο και το 070, αλλά σκεφτόμουν το νέο P Zero 4 Corsa. Λάστιχο δρόμου με επιδόσεις semi (πρόσφυση αντίστοιχη του προηγούμενου Trofeo) για χρήση σε πίστα. Και σε αντίθεση με το θεϊκό καινούριο Trofeo R, κάνει και για καθημερινή χρήση και για βροχή. Δυστυχώς όμως βγαίνουν από 19'' και πάνω. Σε 18άρες υπάρχει το κανονικό P Zero 4 που έχει και αυτό πλαϊνά-νταμάρια και θα ήταν η επιλογή μου από τη στιγμή που δεν βρίσκεται το λάστιχο που εξελίχθηκε για το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Καθαρόαιμο semi σε αυτοκίνητο δρόμου που πρέπει να κυκλοφορεί και στην βροχή δεν θα έβαζα πάντως. Μια υδρολίσθηση και χάθηκαν όλα. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#455617
Focusman91 έγραψε:Η οθόνη πως θα μπει?
Καλοταξιδο! Πολύ ωραίο!

< Note >


αλλαζει το κομματι με αντιστοιχο εργοστασιακο που παιρνει την μεγαλη οθονη.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#455618
Focusman91 έγραψε:Η οθόνη πως θα μπει?
Καλοταξιδο! Πολύ ωραίο!

< Note >
Θα βγαλει την υπάρχουσα πηγη και θα βαλει αλλη με οθόνη.
Το 050 ειναι ωραιο λαστιχο στο στεηνο οταν ζεσταθει. Μεχρι να ζεσταθει ειναι αλλο θεμα. Στην βροχη ειναι αρκετα.μιεχ.

< >