Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#446885
Zorz έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:5 λίρες νομίζω. Μόλις έκλεισα και easybus λεωφορείο

:lipsealed: :help:

Easybus ούτε στον εχτρό μου. Μόνο μια φορά το έκανα το λάθος, φτάνοντας στο Luton. Το αυτό ισχύει και για το ίδιο το Luton παρεμπιπτόντως.

Τι να το κάνω κατόπιν εορτής αγαπητέ; Έχω ήδη κλείσει :s_dunno Τόσες μέρες περίμενα :(
Πάντως τα δρομολόγια βλέπω ότι γίνονται operate από National Express, A6 πήγαινε και Α7 γύρνα :hmmm:

Zorz έγραψε:Για τα τρένα, το κλείσιμο του Overground (η γραμμή Gospel Oak - Barking) δεν σε αφορά. Εδώ κοιτάς:
http://www.nationalrail.co.uk/service_d ... te=&TOC=sx

Χρήσιμο link :thumbsup:

Zorz έγραψε:Στο πήγαινε, θα σε βόλευε πολύ καλύτερα το τρένο από το Stansted. Με το λεωφορείο (ανάλογα με τη μέρα, καθημερινή/αργία κλπ) θα πήξεις στη κίνηση.

Στην επιστροφή κοιτάς αν έχει νωρίτερα δρομολόγια το τρένο για να φτάσεις έγκαιρα:
https://www.stanstedexpress.com/travel- ... imetables/
Διαφορετικά, uber όπως λες μέχρι Liverpool Street κι από εκεί λεωφορείο National Express.

Στο Stansted express γράφει:
We apologise to customers for the inconvenience of not being able plan journeys over the Christmas period on Stansted Express trains between Stansted Airport and London Liverpool Street. A revised train service will be running throughout this period (excluding the 25th December). We hope to upload the revised schedule as soon as possible.

Επίσης, τα bus τα έκλεισα σύνολο 15.80 πήγαινέλα 2 άτομα
Το τρένο ξεκινάει από 23 λίρες το single ticket (42 return). Εκτός από την κίνηση, πού πόσο να είναι στην τελική-τουλάχιστον Σάββατο πρωί για το πήγαινε-σε τι άλλο υπερτερεί για να μπω; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#447079 Το national rail έχει και εφαρμογή στο κινητό.
+1 υπέρ του τραίνου από/για Stansted καθώς και εναντίον του Luton γενικότερα (αν και λιγότερο έντονα από όσο λίγο παλιότερα).
Δεν ξέρω που τις βρήκες αυτές τις τιμές αλλά στο stansted express εγώ βλέπω 21 λίρες αλερετούρ με 40 για την πρώτη θέση. Αν αργήσεις θα πάει 28 και 42.8.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#447167 Εγώ είπα τιμές για 2 άτομα. 21 είναι για ένα άτομο όπως σωστά γράφεις. Επειδή όμως δεν έχει τρένο στην επιστροφή την ώρα που θέλω κοιτάμε για single. Οπότε το single (2 άτομα) ξεκινάει από 23 (non refundable).

Και σε κίνηση να πέσει το coach όμως πόση ώρα να το κάνει; 2 ώρες από την 1:15 που δίνει; οκ παλευεται. Ήδη έχουν φύγει πολλά :oops: Αν δεν πάμε στο ξενοδοχείο τελικά, θα το ξανασκεφτώ. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#453596 Η πιθανότητα φιλοξενίας εκμηδενίστηκε και οι 324 λίρες φαίνονται πολλές, ειδικά μετά από τα έξοδα κουμπαριάς που είχαμε πρόσφατα. Σκέφτομαι την αλλαγή σε διαμονή εκτός κέντρου και ενοικίαση ΙΧ :hmmm: Το κέντρο εντάξει το έχουμε δει στην τελική και μια μέρα μόνο θα κατέβουμε με τα μέσα για ψώνια. Το ΙΧ θα το θεωρούσα χρήσιμο ειδικά για τις 25 που είναι όλα εκτός. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#455127
Dimitris_P έγραψε:Η πιθανότητα φιλοξενίας εκμηδενίστηκε και οι 324 λίρες φαίνονται πολλές, ειδικά μετά από τα έξοδα κουμπαριάς που είχαμε πρόσφατα. Σκέφτομαι την αλλαγή σε διαμονή εκτός κέντρου και ενοικίαση ΙΧ :hmmm: Το κέντρο εντάξει το έχουμε δει στην τελική και μια μέρα μόνο θα κατέβουμε με τα μέσα για ψώνια. Το ΙΧ θα το θεωρούσα χρήσιμο ειδικά για τις 25 που είναι όλα εκτός. :s_dunno
Θύμησέ μου για ποιο λόγο έρχεστε, τι θέλετε να κάνετε; Γιατί για πολύ συγκεκριμένες ανάγκες συμφέρει το αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#455242 - Για βόλτα, όχι κάτι συγκεκριμένο, να δούμε το Λονδίνο τα Χριστούγεννα + τα παιδιά
- Κέντρο εννοείται δεν κατεβαίνεις με αμάξι, οπότε για ψώνια και βόλτες με τα μέσα
- Ανήμερα που δεν κυκλοφορεί τίποτα. Τα παιδιά μένουν East Dulwich
- μινι εκδρομές/βόλτες εκτός κέντρου.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#455593
Dimitris_P έγραψε:- Για βόλτα, όχι κάτι συγκεκριμένο, να δούμε το Λονδίνο τα Χριστούγεννα + τα παιδιά
- Κέντρο εννοείται δεν κατεβαίνεις με αμάξι, οπότε για ψώνια και βόλτες με τα μέσα
- Ανήμερα που δεν κυκλοφορεί τίποτα. Τα παιδιά μένουν East Dulwich
- μινι εκδρομές/βόλτες εκτός κέντρου.
Θα είστε και κοντά στο ποδηλατοδρόμιο του Herne Hill. http://www.hernehillvelodrome.com

Και προς τα πού κοιτάτε/βρήκατε; Ανάλογα με το που θέλετε να πάτε μπορεί να κάνει μεγάλη διαφορά σε χρόνο ταξιδίου. Αν θέλετε να πηγαίνετε κάθε μέρα στα παιδιά τότε πρέπει να βρείτε προς τα εκεί. Αν όμως θέλετε Oxford-Cambridge κλπ τότε όχι.
Ίσως αν ο καιρός λέει και εφόσον είστε κάτω από το ποτάμι μπορείτε να πάτε για οικογενειακό bonding σε κανένα Chessington.
Και βόλτα παραλία στο Brighton.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#455978 Όταν λέω τα παιδιά εννοώ οι φίλοι μας εκεί. Δεν υπάρχουν μικρά παιδιά :)
Μέχρι στιγμής έχω κλεισμένο (με δωρεάν ακύρωση) το premier inn που είναι κέντρο καράκεντρο. Θέλοντας να ρίξω τις τιμές κοιτάω για πιο έξω σε συνδυασμό με αυτοκίνητο αν και δεν βλέπω κάτι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#461333
Dimitris_P έγραψε:Κοίτα τώρα τι μου κάνουν :x

http://www.newsbomb.gr/kosmos/news/stor ... savet-pics




αστο ρε Δημήτρη μην πας... :(







Δώσμου να πάω εγώ... :lol: .
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#461335 Και να ήθελα δεν ακυρώνεται/αλλάζει :shifty:

Απλώς να μείνουν μακρυά από primark :x
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#461336 Primark, χριστουγεννιατικα θα έχει ήδη μακελειό. Δεν χρειάζεται τους τζιχαντιστες.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#461405 Zara είναι fiat της αυτοκίνησης :rtfm:
Primark είναι λίγο παραπάνω, seat ας πούμε :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#461406 Primark ειναι η Tata αλλα οπως νομίζει καθενας.

< >