Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By 224v
#455543 Έδειξα τις φωτογραφίες και την περιγραφή της εξόρμησης στη "σύζυγο", και αποφασίσαμε να προσπαθήσουμε να την μιμηθούμε, αρκεί να βρούμε κατάλληλο καιρό, και χρόνο. Προσωπικά δεν έχω πάει ποτέ πάνω απο την Ναύπακτο.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#455644 Οπότε έχουμε:

Από Ναύπακτο προς Άνω Χώρα.

Από Καρπενήσι προς Άνω Χώρα. Εναλλακτικά Καρπενήσι - Κλαυσί - Ανιάδα

Μικρό τουρ που περιέγραψα 1 σελίδα πριν.
Άνω Χώρα, Αμπελακιώτισσα - προς Περδικόβρυση - Κρυονέρια, Κάτω Χώρα και πίσω.

Εννοείται μπορείς να το διευρύνεις με τουρ γύρω από τη λίμνη κ στα γύρω χωριά.

Ενδιαφέρον στο πολύ κοντινό μέλλον έχει και η παραδεξιά διαδρομή στα χωριά της Φωκίδας / Αιτ/νίας που Ξεκινάει από Λίμνη Μόρνου, Κροκύλειο, Πενταγιούς, Αρτοτίνα - Γραμμένη Οξυά. Προς το παρόν είναι άσφαλτος ως εκεί. Σύντομα θα ασφαλτοστρωθει και το κομμάτι προς Γαρδίκι Φθιώτιδας. Φέτος μισοστρώθηκε το κομμάτι στο νομό Φθιώτιδας.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#457976 Χρωσταω κατι φωτογραφιες και ζηλεψα απο τον JimClark, αν και στο τροπο παρουσιασης δεν τον πιανει κανεις.

Οπως ειπαμε πρωτη μερα ειχε επισκεψη στην Μονη Κηπίνας



μετα περπατημα στο χωριο Καλαρίτες











και τελος στο Συρρακο.





Απο τον δρομο της επιστροφης προς την βαση μας περασαμε και απο τον Καλαριτικο ποταμό.



Επόμενη μέρα περπατήσαμε λίγο γυρω απο το καταφυγιο των Μελισσουργών.













Αργοτερα ο καιρος εκλεισε και οι κορυφες ασπρισαν.



και αφηνοντας τον βουνο



ΥΓ. Αν τις παραεβαλα μικρες καντε κλικ να τις δειτε πιο μεγαλες
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#468149 Παιδια για Καστοριά ,Φλώρινα ,Νυμφαίο πώς συμφέρει να πάμε απο Αθήνα?
Για πείτε ,αξίζει να πάω την άλλη βδομάδα 02/01 εως 07/01.Με τα παιδιά εννοείται...
Δεν έχω πάει ποτέ στη περιοχή. :(
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#468170 τρελο μαχημι στο φαγητο ο dimik.Δεν υπαρχει προταση που δεν περιεχει και ταβερνα :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#468208 Μεχρι που να ερθω να σε παρω; Θα βγαλει μεχρι Πατρα η μπεμπεκα;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#468211 Θα έρθουμε με το Golf, σε περίπτωση που βρούμε χιόνια δεν θέλω να ξαναζήσω την εμπειρία να βάλω τις κουβέρτες στην BMW! :ninja:
Επίσης, δεν υπάρχει λόγος να φορτώσω την καλή μου με καμιά 2000 χιλιόμετρα, καλύτερα να τα πληρώσουν άλλοι. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#468225 Δεν έχω κλείσει τίποτα...Δυστυχώς δεν υπάρχει η δυνατότητα προγραμματισμού το τελευταίο καιρό .
Είχα κανονίσει για Πράγα αλλά το ακύρωσα.
Με βολεύει και από Γιάννενα .Τοτε παίζει να μείνω και δυο μέρες Αρτα που υπάρχει και σπίτι,οπότε να πάμε και Μελισσουργούς πχ