Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#449825 Όταν λες 30 ευρώ μπριζολίδι ελπίζω να εννοείς 30 ευρώ όλο το τραπέζι για 2 άτομα.

Πάντως στο Βελιγράδι όπου και να πήγα ήταν έξτρα φιλικοί, ίσως επειδή πέτυχα ξενοδόχα που παραθερίζει στην Ασπροβάλτα και στη γωνία είχε μπαράκι Μύκονος (όπου πίναμε σχεδόν τζαμπαντάν απλά επειδή ήμασταν Έλληνες), αλλά την ξινίλα που λες δεν την πρόσεξα. Σε αντίθεση πχ με τους Βούλγαρους που εντάξει - είναι γάμησετα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#449827 Πολύ ωραία και αναλυτική περιγραφή.
Edit γίνεται μόνον για 2 ώρες από την δημοσίευση, μετά δεν γίνεται.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#449831
Corto Maltese έγραψε:Όταν λες 30 ευρώ μπριζολίδι ελπίζω να εννοείς 30 ευρώ όλο το τραπέζι για 2 άτομα.

Πάντως στο Βελιγράδι όπου και να πήγα ήταν έξτρα φιλικοί, ίσως επειδή πέτυχα ξενοδόχα που παραθερίζει στην Ασπροβάλτα και στη γωνία είχε μπαράκι Μύκονος (όπου πίναμε σχεδόν τζαμπαντάν απλά επειδή ήμασταν Έλληνες), αλλά την ξινίλα που λες δεν την πρόσεξα. Σε αντίθεση πχ με τους Βούλγαρους που εντάξει - είναι γάμησετα.


εντάξει με την ισοτιμία πρέπει να ήταν 28€ και ναι ήταν μόνο το πιάτο μου.. ήταν rib eye που κόστιζε γύρω στα 6€/100gr και σκέφτηκα πάνω από 300gr δε θα είναι αλλά αυτός μου έφερε μία κομματάρα στα 480g. Το κρέας ήταν Σέρβικης παραγωγής ενώ είχε και Σκωτσέζικης παραγωγής με τη διπλάσια τιμή αν θυμάμαι καλά..Πήρα το φτηνό δλδ :lol: ..

https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... grade.html <-- το εν λόγω εστιατόριο

Γενικά ήταν φιλικοί και εξυπηρετικοί στα μαγαζιά, αλλά και στο δρόμο οι περισσότεροι κάτοικοι και τσεκαδόροι στάθμευσης (Υπερβολή το ξινοί)... Οι 3 πολύ κακές εμπειρίες ήταν στα περίπτερα όπου στα 2 από αυτά άρχισαν να φωνάζουν στα σέρβικα όταν η κοπέλα μου αντί να τους σώσει το προιόν να χτυπήσουν το barcode, τους έδινε λεφτά να πληρώσει.. Μιλάμε φωνές σε υστερικό επίπεδο..

Άλλο εστιατόριο που φάγαμε τέλεια στο Βελιγράδι στην πλατεία του Ελ.Βεν--> https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... grade.html

@HF, δε νομίζω να είχαν περάσει οι 2 ώρες..
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#450106 Σκανταρλια είναι να χαρείς τη κηδεία μου. Η stara hercegovina που πήγες μάλλον είναι πιο κοντά στο κλασικό barbecue της χώρας, το άλλο είναι άλλη μια από τα κλασικά εστιατόρια που βλέπεις ανά την Ευρώπη και έχει άπειρα στο Βελιγράδι.
Cevap το μάξιμουμ που παίζει είναι τυλιχτο με μπέικον, κανονικά ούτε αυτό θα έπρεπε να έχει. Δηλαδή εκείνο με το λιωμένο τυρί είναι έγκλημα πολέμου αν ήταν γεμιστό. Επίσης, δε νομίζω να υπάρχει πιο φιλική χώρα για τους Έλληνες στην υφήλιο αλλά η αλήθεια είναι ότι σε traffic δε νομίζω να βρεις πολλούς να ξέρουν αγγλικά.
Ωραίο ταξίδι έκανες, ζηλεύω.

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#504512 http://www.capital.gr/epixeiriseis/3287 ... -stin-pgdm

Φαίνεται οτι έκλεισε και το τελευταίο κομματι που έλειπε όποτε την επόμενη φορά δε θα εχει καν παράκαμψη .

Άντε να μπει και καμία Σερβία στήνουν ΕΕ να ξεμπλοκάρει το κομματι Ουγγαρία Σερβία και μετά η μετάβαση θα ειναι παιχνιδάκι
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#504517 Με 3 γκισέ ανοιχτά στα σέρβικα διόδια, δε θα γίνει ποτέ παιχνιδάκι
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#504530 Η κινηση στα συνορα ποτε πεφτει σε νορμαλ επιπεδα μετα τον καλοκαιρινο φορτο;
Μεσα Σεπτεβρη να ειναι οκ ή ολος ο Σεπτεβριος ειναι με μεγαλες ουρες αραγε
Άβαταρ μέλους
By bebes
#504534
KiloMeater έγραψε:http://www.capital.gr/epixeiriseis/3287686/aktor-egkainiastike-odiko-ergo-227-ekat-stin-pgdm

Φαίνεται οτι έκλεισε και το τελευταίο κομματι που έλειπε όποτε την επόμενη φορά δε θα εχει καν παράκαμψη .

Άντε να μπει και καμία Σερβία στήνουν ΕΕ να ξεμπλοκάρει το κομματι Ουγγαρία Σερβία και μετά η μετάβαση θα ειναι παιχνιδάκι

Το καλοκαίρι λόγω ενος ατυχήματος και απίστευτου μποτιλιαρίσματος στον αυτοκινητόδρομο Βουδαπέστης Νόβι σαντ, βγήκα απο τον "παλιό" και πέρασα τα διόδια απο Σουμπότιτσα.
Ενα τεταρτάκι έκανα να περάσω απο Ουγγαρία στη Σερβία
Άβαταρ μέλους
By 224v
#565695 Η κορη μου ανακοινωσε ότι θα πανε για σκι στη Σερβια… παρεα 2 αυτοκίνητα... τι πρασινη καρτα χρειαζεται?? θα περασει φυσικα Σκοπια, αρκει να συνενοηθει εδώ με την ασφαλιστικη??
Άβαταρ μέλους
By mirage
#565722 Ναι ενα τηλ στην ασφαλιστική και τέλος. Θα της την ζητήσουν στα σύνορα της Βόρειας Μακεδονίας και πουθενά αλλού.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#565806
Arrow έγραψε:Φαντάζομαι θα έχει χειμερινά ελαστικά?

< Sport

εχει ένα μηνα ακομα για να παει, όμως σιγουρα σημερα δεν εχει χειμερινα, της το ειπα για να το λαβει υπ'οψιν της. ισως ψαξει να βρει άλλο οχημα που να εχει…
Άβαταρ μέλους
By 224v
#565969
Arrow έγραψε:Υποθέτω ζλατιμπορ κοπαονικ θα πάει, εννοείται ότι θες χειμερινά

< Sport


Ναι εκει μου ειπε, και καταλαβαίνω το θεμα χειμερινα… θα είναι 2 αμαξια και προφανως θα το λυσουν το θεμα εστω και προσωρινα για τη συγκεκριμενη εκδρομη.