Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#444246
Zorz έγραψε:
...είναι ανέμπνευστο και έχει συγκριτικά πιο απλό φινίρισμα, αλλά από ποιότητα δεν υπολείπεται από ένα Α3.


...θα συμφωνησω γενικοτερα, απλως στις φωτο του παραδειγματος βλεπουμε περισσοτερο διαφορετικο στυλ σχεδιασης, απο τις διαφορες του φινιρισματος, αυτες θα μπορουσαμε να τις διακρινουμε πιο ξεκαθαρα σε μεγενθυνση, με εντονες γωνιες, σε σημεια που συνδεονται διαφορετικα υλικα στο ταμπλω πχ...
Άβαταρ μέλους
By JBT
#444278
NickTG έγραψε:
JBT έγραψε:
NickTG έγραψε:Ούτε εδώ επιτρέπεται πάντως.


το θέμα δεν είναι να βρούμε που δεν επιτρέπεται, αλλά σε ποια τριτοκοσμικά μέρη του κόσμου τούτου δείχνεται ανέχεια :vava:



Δεν θα έλεγα ότι είναι κάτι τόσο ενοχλητικό.


Αυτό δεν το κάνει λιγότερο παράνομο όμως.

Κι έχει φυσικά τον λόγο που ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ παντού, άσχετα εάν δεν δίνουν και πολλοί σημασία.

Παμπαρακτ γιατί ο μονστερ θα λέει πάλι ότι γίναμε σπαζοκλαμπατζιδες :s_empathy

Ναι ο μονστετ :s_music
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#444295
JBT έγραψε:Παμπαρακτ


Η πλάκα είναι ότι συνέχισες την προσβολή και συγκεκριμένα προς το πρόσωπό μου, δίχως ουσιαστικά να γνωρίζεις.

Σου έγραψα στην αρχή
Giuseppe Busso έγραψε:Δεν έχουν στενά διπλής κατεύθυνσης; Και εδώ Ευρώπη είναι. Τι νιαουρίζεις πάλι;


λέγοντας ψέμματα ότι πρόκειται περί στενού, για να δω μέχρι που θα φτάσει η σπαζοκλαμπανίασή σου.

Δεν πρόκειται για στενό, αλλά για δρόμο διπλής κατεύθυνσης με διπλή διαχωριστική γραμμή στην άσφαλτο, πράγμα που απαγορεύει τη μετάβαση στο αντίθετο ρεύμα, εκτός από τα σημεία που σταματά η διπλή διαχωριστική και έχει διακεκομμένη γραμμή για είσοδο σε στενό.
https://www.google.gr/maps/place/%CE%9C ... 8279?hl=el
(μπες στο λινκ και πλοηγήσου προς το δρόμο, θα δεις και άλλους ανάποδους)

Αλλά συνέχισες να λες τα δικά σου ότι δεν έχω παιδεία και είμαι παράδειγμα προς αποφυγή.

Ναι, είμαι λίγο τσογλάνι γιατί αφενός δεν γουστάρω να μου τη λένε, δίχως λόγο, είμαι και Πειραιώτης (το νου σου :iconcool: ) και αφετέρου σε έναν πιο κόσμιο τρόπο ενός λάθους, θα ζητούσα συγγνώμη γιατί εγώ φοράω το παντελόνι μου. Δεν με φοράει αυτό.

Αν και δεν υπήρχε λόγος, ούτε συγγνώμη να ζητήσω γιατί αφενός δεν το πάρκαρα εγώ το αυτοκίνητο του φίλου μου αλλά ο ίδιος, ο οποίος είναι μάλιστα και κεντροευρωπαϊκής καταγωγής κατά το ήμισυ.

Αλλά όπως είπα, ήθελα να αφήσω κάνα-δυο μέρες να υπάρξει λίγο παιχνιδάκι, λίγο εξέλιξη, λίγο σασπένς...

Βρήκες τώρα να την πεις σε άνθρωπο, επαγγελματία οδηγό ουσιαστικά, που οργώνει καθημερινά την αθηναϊκή ζούγκλα και πατάει πάνω στο γράμμα του νόμου για να είναι καλυμμένος.


Δεν με χέζεις ρε Κώστα;
Άντε σύνελθε που διανύεις παρατεταμμένη περίοδο.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#444305
morpheus έγραψε:Αν και το συγκεκριμενο δεν είναι και το καλύτερο δείγμα τους, η πουτάνα η Audi έχει ένα τρελό σερί σε επιτυχημενα εσωτερικά... Για τα γούστα μου μακράν τα καλύτερα interior εδώ και μια 15ετία τουλάχιστον...
Kαι μου την δίνει που δεν την ακολουθούν οι άλλοι 2... και άντε η Merc είναι σε καλό δρόμο τελευταία (χεστήκαμε βέβαια :lol: ), η BMW είναι πάντα κάνα-δύο MY πίσω...


Συμφωνώ εν μέρει και λέω εν μέρει γιατί ούτε σε όλα τα Audi έχω μπει, ούτε σε όλες τις μπεμβεδομέρκες.
Να κρίνω από φωτογραφίες;

Τέλος πάντων, η φιλοσοφία εσωτερικών της Audi ίσως ταιριάζει σε μένα, καλύτερα από ότι των άλλων δύο μεγάλων.

Αποκορύφωμα το παρακάτω ΤΤ mk3 που είναι για μένα το τέλειο γήινο εσωτερικό...
Εικόνα

@Ζορζ
Έχεις μεγάλο δίκαιο για τη χρήση της λέξης ποιότητα.
Σαφώς και εννοούσα το φινίρισμα των ποιοτικών υλικών της καμπίνας του Α3, πως είναι το κορυφαίο στην κατηγορία.
Νομίζω δεν χωράει αμφιβολία στη συγκεκριμένη δήλωση. Είναι ένα πραγματικό γεγονός.
Ποιότητα κατασκευής, συνοχής και αντοχής στο χρόνο, θα το δείξει η πορεία.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#444436 GB ποτέ δεν σε προσεβαλα, αλλά όπως βλέπω ίσως και να έπρεπε :hmmm:

Το ότι δεν υπάρχει οδική παιδεία σχεδόν καθολικά στην ελινικη κοινωνία είναι κάτι που μάλλον εσύ ΔΕΝ βλέπεις.

Συνέχισε τώρα να πιστεύεις ότι αυτό που έγινε ακόμα επιτρέπεται. Όταν ξεκαβαλησεις απ τα "παντελωνατα" που φοράς, θα είσαι έτοιμος για συζήτηση.

Το ότι πιστεύεις ακόμα ότι υπέθεσα ότι έχει διπλή γραμμή κάτω και παρανομησε για να βρεθεί εκεί, σε κάνει και κάτι άλλο

Πάντως κι ο άλλος ο άξεστος ο niktg είπε αυτό που λέω εγώ. Αλλά αρνείσαι να νιώσεις.

Κάτσε με τα παντελωνατα σου. Και να θυμάσαι ότι τέτοιες παπαριες έχεις πει για ΠΟΛΛΟΎΣ (γιανικ ακούει;) και τελικά σαν μωρακι τα γύρισες όλα τούμπα. Αχ μωλε :help:
Άβαταρ μέλους
By Thanix
#444508 Το τιμόνι πάντως σαν ταψι για πιτα φαινεται...ποιοτητα εχει καλη αλλα σαν σχεδιασμος στα ματια μου ειναι σαν ενα ταμπλο με ενα τιμονι... μαλλον δεν ειμαι πολυ μινιμαλ τυπος :hmmm:

Τζομπαρε τι σερβιετες φορας στην περιοδο, γιατι εχω θεμα με τις δικες μου :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#444632 Πωωωωω! Τοχει παρκαρει εκτος θεσης! :lipsealed: :thumbsdown:

Παει και η Ευρωπη! :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#444644 Στους κάθετους αεραγωγούς δε στέκεται καλά η kenu. I'll pass

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#445206
Άβαταρ μέλους
By markvag
#445227 Μόνο σε μένα δεν αρέσει το τελείωμα του Α7 πίσω;;; :hmmm:

Και φυσικά το ότι είναι ίδιο με το προηγούμενο... :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#445241 Ναι. Σιωπή λοιπόν.

< >
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#445257
markvag έγραψε:Μόνο σε μένα δεν αρέσει το τελείωμα του Α7 πίσω;;; :hmmm:

Και φυσικά το ότι είναι ίδιο με το προηγούμενο... :lol:

Ναι. Το μοναδικο ωραιο Audi, R8 εξαιρουμενου.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#445267
mirage έγραψε:Ναι. Σιωπή λοιπόν.

< >


+1

Ίδιο δεν είναι αλλά το προηγούμενο προς το παρόν μου αρέσει περισσότερο. Ενδιαφέρουσα πάντως η ύπαρξη τετραδιεύθυνσης.