Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#444428
GTS έγραψε:Λιγο που κοιταξα παντως αυτες τις τιμες δεν τις βρισκω. Πανω απο 100 μου δινει.


https://www.premierinn.com/gb/en/hotels ... 1=DB&SID=4
Price breakdown
Sat 23 Dec Room 1 £134.00
Sun 24 Dec Room 1 £62.00
Mon 25 Dec Room 1 £59.00
Tue 26 Dec Room 1 £69.00
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#444434 Η υπομονή του Ζυγού

Hey Dimitris
Your booking at hub by Premier Inn London Covent Garden is confirmed
:superman:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#445014 Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος μετάβασης Stansted->κέντρο πρωινή ώρα; (~09:30)
Με επηρεάζει το tlf rail closure και overground closure για το τρένο; https://tfl.gov.uk/status-updates/plann ... s-calendar
Ή μήπως καλύτερα coach ? :hmmm:

Για την επιστροφή που είναι ξημερώματα (θέλω να μαι stansted στις 05:00) είναι πιο απλά, παίρνω uber και πάω liverpool street όπου παίρνω από εκεί το μέσο, σωστά;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#445094 Λεωφορείο.
Ελπίζω να έκλεισες μαζί με τα εισιτήρια της RyanAir.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#445992
popolaros έγραψε:easybus


Γιατί το Stansted - Waterloo έχει 11.95 και Stansted - Baker str έχει 3.95 για την ίδια ώρα;

Μάλλον συμφέρει να πάρω προς Baker και μετά ένα Uber προς τον προορισμό, βγαίνει 6-9 λίρες το uber. Καλύτερα από τα +16 του coach για waterloo, που θα ήθελε κι άλλη συγκοινωνία (ή uber) προς το ξενοδοχείο
Άβαταρ μέλους
By GTS
#446425
Dimitris_P έγραψε:Η υπομονή του Ζυγού

Hey Dimitris
Your booking at hub by Premier Inn London Covent Garden is confirmed
:superman:


To standard room εχει παραθυρο?
Άβαταρ μέλους
By GTS
#446427
Giuseppe Busso έγραψε:Λεωφορείο.
Ελπίζω να έκλεισες μαζί με τα εισιτήρια της RyanAir.


Στο Hub το πρωινο/φαγητο ποσο κανει εξτρα?
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#446497 5 λίρες νομίζω. Μόλις έκλεισα και easybus λεωφορείο

Έχει κάποιος "μονιμάς" εκεί να προτείνει κάποιο θέατρο χωρίς να πρέπει ν'αδειάσει η κάρτα; Στις κλασσικές μεγάλες παραστάσεις, πχ phantom of the opera, βατές θέσεις ξεκινούν από 50-60 λίρες το άτομο.. :s_cry
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#446522
GTS έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Λεωφορείο.
Ελπίζω να έκλεισες μαζί με τα εισιτήρια της RyanAir.


Στο Hub το πρωινο/φαγητο ποσο κανει εξτρα?


Έξτρα και το είχα αγοράσει για 2 άτομα. Καλό για την τιμή του.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#446685
Dimitris_P έγραψε:5 λίρες νομίζω. Μόλις έκλεισα και easybus λεωφορείο

Έχει κάποιος "μονιμάς" εκεί να προτείνει κάποιο θέατρο χωρίς να πρέπει ν'αδειάσει η κάρτα; Στις κλασσικές μεγάλες παραστάσεις, πχ phantom of the opera, βατές θέσεις ξεκινούν από 50-60 λίρες το άτομο.. :s_cry



Πηγαινε στην leicester square που τα πωλουν..
Βγαζουν καλες προσφορες καθημερινα (στα επισημα κιοσκια των θεατρων)...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#446776 Σιγά μη βρω Χριστουγεννιάτικα. Θα στείλω κάποιον. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#446842
Dimitris_P έγραψε:5 λίρες νομίζω. Μόλις έκλεισα και easybus λεωφορείο

:lipsealed: :help:

Easybus ούτε στον εχτρό μου. Μόνο μια φορά το έκανα το λάθος, φτάνοντας στο Luton. Το αυτό ισχύει και για το ίδιο το Luton παρεμπιπτόντως.

Για τα τρένα, το κλείσιμο του Overground (η γραμμή Gospel Oak - Barking) δεν σε αφορά. Εδώ κοιτάς:
http://www.nationalrail.co.uk/service_d ... te=&TOC=sx

Στο πήγαινε, θα σε βόλευε πολύ καλύτερα το τρένο από το Stansted. Με το λεωφορείο (ανάλογα με τη μέρα, καθημερινή/αργία κλπ) θα πήξεις στη κίνηση.

Στην επιστροφή κοιτάς αν έχει νωρίτερα δρομολόγια το τρένο για να φτάσεις έγκαιρα:
https://www.stanstedexpress.com/travel- ... imetables/
Διαφορετικά, uber όπως λες μέχρι Liverpool Street κι από εκεί λεωφορείο National Express.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#446850 Εγώ είχα κλείσει πακέτο εισιτήρια Ryan με National Express για στάση Βικτώρια. Κανένα πρόβλημα. Από εκεί περπάτησα κάνα χιλιόμετρο παρέα με τη βαλίτσα με ροδάκια (είναι εφικτό στο Λονδίνο-στην Αθήνα όχι) μέχρι το St.James Park Premier Inn και ήμουν άρχοντας.

Επίσης χρησιμοποίησα και τρένο για να πάω από Λονδίνο στο Γκίλφορδ αλλά και από το Γκίλφορδ για να πάω στο Gatwick. Ευχαριστημένος και με αυτή την επιλογή.

Κοινώς, ευχαριστημένος γενικά. Και τα σκατά του Λονδίνου, μου άρεσαν. :lol: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#446863
Giuseppe Busso έγραψε:.....

Κοινώς, ευχαριστημένος γενικά. Και τα σκατά του Λονδίνου, μου άρεσαν. :lol: :inlove:



+1... :inlove:
Πραγματικά το Λονδίνο έχει τόσα ωραία πράγματα να δεις που δεν το χορταίνεις.
Έχω πάει τόσες φορές , σε διαφορετικές εποχές του χρόνου και κάθε φορά ήταν πιο ωραία από την προηγούμενη..
Επίσης έχω μείνει και στα περίχωρα του Λονδίνου (καμμιά ώρα με το αμάξι) , σε σπίτι κοντά σε λειβάδια κ.λ.π , εκεί κ αν ήταν όμορφα...
Δεν λέω ότι θα ζούσα εκεί , όχι , αλλά για τουριστικός προορισμός ειναι super...