Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By MEGAS
#442799 ok noted.
μηπως ξερεις σε τι τιμες παιζουν..??
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#442802 Μα τι τα κοιτάτε τα Sports πακέτα σε τέτοιο αυτοκίνητο ...
Εγώ μόνο τα luxury Pakets εχω ανοίξει και εχω παίξει, δεν βλέπω το λόγο για επιδόσεις σε τέτοιο αμάξι
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#442804 1500 ευρώ μπορει και 2000...δεν γνωρίζω ακριβώς. Όπως καταλαβαίνεις πολύ καλή μπιζνα για να βγάλουνε τους μισθούς στην polestar..

Επιστρέφοντας στις τιμές πάντως, θυμήθηκα ένα συγκριτικό στην Ολλανδία όπου ένα fully loaded 2.0tfsi Q5 κόστιζε 96Κ και το αντίστοιχο Τ5 XC60 92..μικρή διαφορά.
Επομένως τώρα που το ξανασκέφτομαι, για τις εδώ τιμές παίζει η διαφορά να βγαίνει απο τους φόρους που όπως ξέρετε μπαίνουν και σε κάθε έξτρα..μπορει να ειναι βέβαια και απλά brand name που όπως και να το κάνουμε στην υπόλοιπη Ευρώπη έχει καλύτερο η volvo σε σχέση με την Ελλάδα..


< >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#442808
KiloMeater έγραψε:Μα τι τα κοιτάτε τα Sports πακέτα σε τέτοιο αυτοκίνητο ...
Εγώ μόνο τα luxury Pakets εχω ανοίξει και εχω παίξει, δεν βλέπω το λόγο για επιδόσεις σε τέτοιο αμάξι

Βελτιώνει την λειτουργία του κιβωτίου/κινητήρα σε sport mode...βασικά ομως συμφωνούμε, όπως άλλωστε και η υπόλοιπη αγοραστές στην Ευρώπη που το προτιμούν όντας άνετο κι όχι σπορ.

Απλά αν κάποιος το θέλει σπορ, μπορει να το έχει στα ίδια επίπεδα με τα ανταγωνιστικά μοντέλα ( r-design, polestar, performance ελαστικά)


< >
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#442809 Μήπως οι τιμές του Volvo είναι χωρίς ΤΤ? Εν τω μεταξύ έχω το Σαρακάκη ακριβώς απέναντι...ένα απόγευμα που θα χω κέφι θα μπω μία μέσα.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#442817 Όχι τα ΤΤ ειναι μεσα. Θα ρωτήσω ομως να μάθω αν χρησιμοποίησαν κάποιο κόλπο με τις κλίμακες.

Πάντως το D5 inscription με σχεδόν όλο τον κατάλογο βγαίνει 93644 κι ένα αντίστοιχα εξοπλισμένο Q5 2.0tdi 99191..


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#442910
Zeus έγραψε:Ναι, κι εδώ κρύβεται υπερτατη |λογοκρισία| της volvo. Αν θελεις καλύτερη απόκριση απο κιβώτιο/κινητήρα ειναι απαραίτητο.. δεν ειναι τα άλογα που κερδίζει (γιατί ειναι αστεία) αλλα το software που το μεταμορφώνει, ειδικά όπως λένε το κιβώτιο. Και προφανως ειναι επιλογή τους να συμπεριφέρεται χωρις ετσι. Στην Αμερική κράζουν ήδη απο τα 90ρια γι αυτό.


< >


Δια καπου διαβασα ότι Βολβο και Πολσταρ χωρισαν.
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#442946 Καλα..ειναι σαν την ανακοίνωση για τα ηλεκτρικά...δεν ειναι ακριβώς ετσι...εκτός αν αυτο σου κανει για καινοτόμο μη Volvo σχέδιο...

Εικόνα

Το πρώτο polestar μοντέλο με φημολογούμενα 600 άλογα..στις 17 τα αποκαλυπτήρια..
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#443982
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#443989 Στο μυαλό μου εισαι!


< >
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#444050 Πολύ ωραίο είναι :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#444087 Επιτελους...να ξέρουμε και ακριβως ποσο πουλάει το νέο! :iconcool:
https://youtu.be/d8ePcYE528c


ΥΓ: Το νέο συναρμολογείται στο Torslanda στη Σουηδία..
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#444089 Ένα υπέροχο και υπερσύγχρονο αυτοκίνητο. Χωρίς πολλά πολλά.
Άβαταρ μέλους
By MEGAS
#444320 Polestar 1 has a plug-in hybrid powertrain with a petrol engine driving the front wheels and two electric motors driving the rear wheels. The combined maximum power from the petrol engine, the electric motors and the Integrated Starter Generator (ISG) is 600 hp and a torque of 1000 Nm.
:dizzy: :dizzy:

100 κιλα ροπη...το ξεφτιλισανε!

https://www.polestar.com/polestar-1/

Εικόνα