Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#419194 Αν έχει το κουβαδάκι ικανοποιητική άνεση και ποιότητα κύλισης , δεν θα μπορεί μετά "αυτός--> VW-Renault κτλ" να πουλήσει τη μαούνα που θα του αποφέρει περισσότερα yellows.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#419219
kostis20 έγραψε:Ναι δε πολυαρεσει στη γυναίκα dim το volvo και ψάχνουμε για δικό της...
Εντωμεταξυ είδα και μερικά 500x 1.4 170 PS 4x4 με το 9αρι αυτόματο γύρω στα 19-18000€ μτχ με λίγα χιλιόμετρα...
Τι λέτε?

< A3003 >

Είχα οδηγήσει Captur και 500x στην έκθεση αυτοκινήτου του 2015. Πιο ωραίο στο δρόμο μου φάνηκε το 500χ.
Το Captur μου είχε φανεί λίγο εχμμμ αχαρο... Ειδικά ο ντίζελ ακούγεται πολύ άσχημα.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#419224
Focusman91 έγραψε:Το Captur μου είχε φανεί λίγο εχμμμ αχαρο... Ειδικά ο ντίζελ ακούγεται πολύ άσχημα.

< Note >
Αυτό.
Κακή ηχομόνωση το 1.5 και πλαδαρο στον δρόμο. (Δική μου αίσθηση σε σχέση με τα σκληροτερα Juke και προηγούμενο QQ)
Μου είχε αρέσει όμως με τον 0,9.
Αν είναι για αγορά καινούριου σε 2, 3, 4 μήνες θα έρθει το f/l.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#419227 δεν εχω οδηγησει juke και Κασκαι,αλλα το Καπτουρ πλαδαρο δεν θα το ελεγα.
Οντως το μοτερ εκτος από υπνος, είναι και πολύ θορυβωδες.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#419252
Asimov έγραψε:Κωστή ακριβό δεν είναι του κουβαδακι 20 χιλιάρικα;
Με 22 παίρνεις Kuga ξέρω γω...

Ναι αλλά παραείναι μεγάλο Χρήστο το Kuga. Επίσης δε θάλω να πάρω SUV τέτοιου μεγέθους(kuga) χωρίς τετρακίνηση.
Ψάχνουμε για αντικαταστάτη του MINI.Oπότε χρήση πόλης αλλά να μπορεί να βγει και άνετα εκτός πόλης,ειδικά σε εκδρομές που το Α5 δεν κάνει...Κανένα νησάκι κτλ.Για τα χιόνια και τετρακίνηση να είχα πάλι χειμερινά θα χρειαζόταν.
Δυστυχώς για να πάρω κανονικό τετρακίνητο SUV πρέπει να δώσω γύρω στα 28000 ευρώ. Θα δω ξανά και το Scross ,αλλά έτσι όπως το έχουν κάνει αποκλείεται να αρέσει στη γυναίκα... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#419253 S-Cross :lipsealed: :lol:

To C-HR της Toyota; Γύρω στο 20αρι δεν βγαίνει αυτό;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#419254 Ειχα ενα Capture νοικιαρικο με τον 1.5. Εκανα μια διαδρομη πρπ 80 χλμ με αυτο. Γενικα αδιαφορο αυτοκινητο ενω και η θέση οδηγησης δε με βολεψε καθόλου. Ισως να φταιει η κουραση του ταξιδιού αστραπη αλλα και το επομενο πρωι που το παρεδωσα δεν αλλαξαν οι εντυοωσεις μου.
Θα κοιτουσα το C-HR κι εγω.
< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#419387
dimviii έγραψε:δεν εχω οδηγησει juke και Κασκαι,αλλα το Καπτουρ πλαδαρο δεν θα το ελεγα.
Οντως το μοτερ εκτος από υπνος, είναι και πολύ θορυβωδες.



Το Juke 1.6 με τα 190 άλογα από τα πρώτα που έχω οδηγήσει πάντως με ενθουσίασε, άνετα το αγόραζα για αυτοκίνητο συζύγου. Μέχρι και το εσωτερικό είναι σε πολύ υψηλά στάνταρντς με τις έγχρωμες οθόνες του, τα δέρματα του κοκ.

Με αυτό αντικατέστησε συνάδελφος κ@λογκαζος το GTI-R με τα 300+ άλογα όταν έγινε οικογενειάρχης και 5 χρόνια τώρα δεν έχει κάνει κιχ ενώ έχει πολύ φτηνή συντήρηση αναλογικά με το τι προφέρει. Του είχε βγει 19.000€ με μια προσφορά τότε.
Το μόνο κακό είναι η εμφάνιση απ έξω που είναι love it or hate it.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#419395 Το Τζουκ είναι τέλειο αλλά πλέον τα δείχνει τα χρονακια του. .

< Note >
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#419405 CHR ,Juke αποκλείονται ,τα βρίσκω χάλια.
Το capture απο λίγο που το είδα ,εχει πολυ ωραίους χώρους+πορτμπαγκαζ ασε που το πίσω κάθισμα είναι συρόμενο.
Παίζει και το 2008 που μου αρέσει,αλλα και αυτό σε allure φτάνει τα 20000+.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#419421 Kadjar;
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#419422 Είναι μεγάλο .Και επίσης δε μου αρέσει καθόλου.


< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#419427 Ignis; :hmmm:
Panda; :hmmm:

ΑΣΧ; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#419434 Το Ignis ειναι γουτσου για γυναικα, θα το παρει κατευθειαν.