Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elvet
#411791 Δεν μου αρέσει που κατάφεραν ενήλικες να πλακωθούν για @ρχίδι@ συζήτηση
Δεν μου αρέσει που συζητούσαν για @@ 4 σελίδες
Δεν μου αρέσει που ακόμα και η αφορμή της κόντρας ήταν λάθος γιατί τη δίδυμη κύηση (υποβοηθούμενη ή όχι) την καθορίζουν τα ωράρια και όχι τα σπερματοζωάρια, άρα τα @@
Δεν μου αρέσει που ο @ρχιδοκαυγάς έγινε στο θέμα για τις ψυχασθένειες (μπορεί βέβαια να είναι και ενδεικτικό)
Δεν μου αρέσει που συζητήσεις χωρίς @@ γίνονται σε πολύ περιορισμένα τοπικά, αν κι εκεί μπορούμε να πλακωθούμε για πλάκα.
Δεν μου αρέσει που αραιώνουν οι ενεργοί χρήστες του φόρουμ μειώνονται οι θεματικές συζητήσεις, εκτός από τις @@ συζητήσεις
Δεν μου αρέσει που τα σχέδια μου για το καλοκαίρι, όπου θα τιμούσα το αρχαίο ρητό «μη μου τους όρχεις τάραττε» άλλαξαν και θα πέσει δουλειά
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#411852 Μιλώντας για δουλειά, στο καινούργιο σχολείο ανακάλυψα και πάλι την χαρά της διδασκαλίας.
Μου αρέσει!
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#412077 Μου άρεσε που βοήθησα 3 ανθρώπους για να βρούν δουλειά (εκτελούσα χρέη διερμηνέα, όσο μπορούσα)
Δεν μου αρέσει που ξεκινησα για έναν γνωστό μου αλλά η συμπεριφορά του δεν ήταν σωστή γιατί είχε υφάκι (εμοτικόν που βαράει |λογοκρισία| θέλει εδώ...)
Δεν μου αρέσει που υπάρχει μια κόντρα μέσα μου (συναίσθημα ή λογική για την εργασία)
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#412148
Χρήστος Λάππας έγραψε:Μιλώντας για δουλειά, στο καινούργιο σχολείο ανακάλυψα και πάλι την χαρά της διδασκαλίας.
Μου αρέσει!

Ευχομαι αυτο το αίσθημα να υπάρχει και σε πολλούς άλλους δασκάλους καθηγητες εκει εξω!!

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#412190 Μπράβο Χρήστο :)

RXristos έγραψε:Ευχομαι αυτο το αίσθημα να υπάρχει και σε πολλούς άλλους δασκάλους καθηγητες εκει εξω!!


Για εδώ δεν ξέρω, αλλά έξω σίγουρα

Δασκάλα έκανε στοματικό σεξ σε μαθητή της σε πάρκο του Μιζούρι!
http://www.protothema.gr/world/article/692325/daskala-ekane-stomatiko-sex-se-mathiti-tis-se-parko-tou-mizouri/

:s_cry
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#412513
RXristos έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Μιλώντας για δουλειά, στο καινούργιο σχολείο ανακάλυψα και πάλι την χαρά της διδασκαλίας.
Μου αρέσει!

Ευχομαι αυτο το αίσθημα να υπάρχει και σε πολλούς άλλους δασκάλους καθηγητες εκει εξω!!


Ευχαριστώ!

Ok, για εμένα η διδασκαλία ήταν πάντα τρόπος ζωής (για αυτό και όταν κάποιος προσπαθεί να μου πει τι είμαι επαγγελματικά και τι δεν είμαι βάσει εισοδήματος, το βρίσκω προσβλητικό και αστείο). Παίζει όμως τεράστιο ρόλο και το περιβάλλον, καθώς και τα guidelines που θέτει το φροντιστήριο στο κατά πόσο οι εκπαιδευτικοί έχουν όρεξη για διδασκαλία.
Π.χ. είναι δύσκολο να κάνεις σωστά την δουλειά σου και να την απολαμβάνεις όταν σου ακυρώνονται συνεχώς μαθήματα, σου αλλάζουν τάξεις την τελευταία στιγμή (κάνε αυτή και όχι εκείνη), όταν δεν υπάρχουν βιβλία, τετράδια, μαρκαδόροι, όταν υπάρχουν επαναλαμβανόμενες λεπτομέρειες που σου χαλάνε το μάθημα (να χτυπάνε τηλέφωνα και να πρέπει να διακόψεις τάξη για να τα σηκώσεις μια και δεν υπάρχει γραμματέας, ή να πρέπει να βγεις από την τάξη για να ανοίξεις την εξώπορτα που δεν ανοίγει απ’ έξω!, ή να διακόψεις τάξη για να μιλήσεις με γονείς). Και φυσικά -ίσως πάνω από όλα- όταν δεν πληρώνεσαι για μήνες και όταν ξέρεις ότι δεν πρόκειται ποτέ να πληρωθείς.

Όλα αυτά είναι τακτοποιημένα στο καινούργιο, για αυτό και είμαι με τεράστια χαμόγελα εδώ και δυο βδομάδες. Αν ήταν και λίγο πιο κοντά, ή αν είχα ένα πιο μικρό αυτοκίνητο, θα ήταν τέλεια.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#412663
Χρήστος Λάππας έγραψε:
RXristos έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Μιλώντας για δουλειά, στο καινούργιο σχολείο ανακάλυψα και πάλι την χαρά της διδασκαλίας.
Μου αρέσει!

Ευχομαι αυτο το αίσθημα να υπάρχει και σε πολλούς άλλους δασκάλους καθηγητες εκει εξω!!


Ευχαριστώ!

Ok, για εμένα η διδασκαλία ήταν πάντα τρόπος ζωής (για αυτό και όταν κάποιος προσπαθεί να μου πει τι είμαι επαγγελματικά και τι δεν είμαι βάσει εισοδήματος, το βρίσκω προσβλητικό και αστείο). Παίζει όμως τεράστιο ρόλο και το περιβάλλον, καθώς και τα guidelines που θέτει το φροντιστήριο στο κατά πόσο οι εκπαιδευτικοί έχουν όρεξη για διδασκαλία.
Π.χ. είναι δύσκολο να κάνεις σωστά την δουλειά σου και να την απολαμβάνεις όταν σου ακυρώνονται συνεχώς μαθήματα, σου αλλάζουν τάξεις την τελευταία στιγμή (κάνε αυτή και όχι εκείνη), όταν δεν υπάρχουν βιβλία, τετράδια, μαρκαδόροι, όταν υπάρχουν επαναλαμβανόμενες λεπτομέρειες που σου χαλάνε το μάθημα (να χτυπάνε τηλέφωνα και να πρέπει να διακόψεις τάξη για να τα σηκώσεις μια και δεν υπάρχει γραμματέας, ή να πρέπει να βγεις από την τάξη για να ανοίξεις την εξώπορτα που δεν ανοίγει απ’ έξω!, ή να διακόψεις τάξη για να μιλήσεις με γονείς). Και φυσικά -ίσως πάνω από όλα- όταν δεν πληρώνεσαι για μήνες και όταν ξέρεις ότι δεν πρόκειται ποτέ να πληρωθείς.

Όλα αυτά είναι τακτοποιημένα στο καινούργιο, για αυτό και είμαι με τεράστια χαμόγελα εδώ και δυο βδομάδες. Αν ήταν και λίγο πιο κοντά, ή αν είχα ένα πιο μικρό αυτοκίνητο, θα ήταν τέλεια.

:thumbsup: :thumbsup: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#412691 Ο Χρήστος αναφέρεται στα αυτονόητα και το χαίρεται και καλά κάνει, εγώ αναρωτιέμαι για πόσα ακόμα χρόνια σε αυτή τη χώρα θα παλεύουμε για τα αυτονόητα που όταν τα βρούμε μπροστά μας μας φαίνεται σαν παράδεισος.

Μπράβο Χρήστο, πάντα τέτοια και ακόμα καλύτερα, οι καλύτεροι άνθρωποι βγαίνουν από τους καλύτερους δασκάλους και αυτοί με την σειρά τους βοηθούνται στο λειτούργημα τους από το καλό σχολείο.
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#412727 :)
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#412836 Μεγάλη υπόθεση να έχεις μεράκι και να αγαπάς την δουλειά που κάνεις. Μπράβο Χρήστο! :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#412944 :s_howdy