Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#411869 Babako με τρομαζεις...
Θεωρω ευκολακι την υπόθεση μου μετα τον <ξαφνικο θανατο> του κινητού.

Και τα παιδιά στην βοντα ειπαν να μην ανησυχώ..

Τώρα ναι υγρασία το αδιάβροχο το θεωρω τραβηγμενο..

Ανασκουμπώνομαι λοιπον
Άβαταρ μέλους
By g8777
#411870 Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο υπουλη ειναι η υγρασια ΧαιΦαι.
Η Αρβατο εχει ΞΕΦΤΥΛΙΣΕΙ τον Σροντιγκερ και το κωλογατο του:
"Τι μας λετε κυριε Ερντιγκερ; Ποια γατα και ποιο διλλημα; Εδω το κουτι εχει παρει υγρασια, λυπαμαι ειστε εκτος εγγυησης."
Στα ισια και να ξαναφαει.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#411919
dimik έγραψε:Γιατί ρε μάνγκες εσείς τα πετάτε φάτσα φόρα πάνω στα μαλακά ταμπλώ μόλις μπουκάρετε στην κούρσα αμαλαχειναούμ;


Ο ΑΝΤΡΑΣ Ο ΣΩΣΤΟΣ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ , ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΑΕΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ , ΠΡΑΤΤΕΙ
Άβαταρ μέλους
By corsair
#411923
JasonLouk έγραψε:Θα με εκπλήσσει πάντα που ο κόσμος επιλέγει να πηγαίνει σε μαγαζιά τύπου Vodafone αντί απευθείας στο κατασκευαστή.


Ειναι ενα mild law of natural selection. Παντα θα υπαρχουν αυτοι που ανακατεβουν εναν τριτο ασχετο σε μια υποθεση 2 μερών. Τοσα χρονια βλεπω την επικη κλαψα τους στα φορουμ. Δεν υπαρχει learning curve σε καποια πράγματα εχω καταληξει επειτα απο επιπονες και μακροχρονιες παρατηρησεις του φαινομενου τουτου.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#411926 Τι να κανουμε...Δεν ειμαστε ολοι τέλειοι σε αυτή τη ζωη :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#411927
corsair έγραψε:
JasonLouk έγραψε:Θα με εκπλήσσει πάντα που ο κόσμος επιλέγει να πηγαίνει σε μαγαζιά τύπου Vodafone αντί απευθείας στο κατασκευαστή.


Ειναι ενα mild law of natural selection. Παντα θα υπαρχουν αυτοι που ανακατεβουν εναν τριτο ασχετο σε μια υποθεση 2 μερών. Τοσα χρονια βλεπω την επικη κλαψα τους στα φορουμ. Δεν υπαρχει learning curve σε καποια πράγματα εχω καταληξει επειτα απο επιπονες και μακροχρονιες παρατηρησεις του φαινομενου τουτου.


Ποιες 2 μέρες;
Θες να πεις ότι η Samsung μάλιστα έχει 1-2 hr service;
Και ειδικά σε αλλαγή οθόνης ή πλακέτας γίνεται σχεδόν πάντα εφόσον υπάρχει το ανταλλακτικό ή δεν έχουν φόρτο εργασίας.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#411932 Ας μην ειμαστε αδικοι κορσαιριε. Το κινητο ερχεται πακετο με την εγγυηση του. Δεν τα αγοραζεις ξεχωριστα. Ε, ο τυπικος καταναλωτης ποιο ειναι το πρωτο πραγμα που θα κανει; Θα το επιστρεψει εκει που το αγορασε. Τι πιο φυσιολογικο;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#411937
g8777 έγραψε:Ας μην ειμαστε αδικοι κορσαιριε. Το κινητο ερχεται πακετο με την εγγυηση του. Δεν τα αγοραζεις ξεχωριστα. Ε, ο τυπικος καταναλωτης ποιο ειναι το πρωτο πραγμα που θα κανει; Θα το επιστρεψει εκει που το αγορασε. Τι πιο φυσιολογικο;


Ακριβως... την εγγυηση την παρέχει ο κατασκευαστης. Κανεις αλλος. Γιατι τρεχουν σε ασχετους με ξεπερνα.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#412002
Giuseppe Busso έγραψε:
corsair έγραψε:
JasonLouk έγραψε:Θα με εκπλήσσει πάντα που ο κόσμος επιλέγει να πηγαίνει σε μαγαζιά τύπου Vodafone αντί απευθείας στο κατασκευαστή.


Ειναι ενα mild law of natural selection. Παντα θα υπαρχουν αυτοι που ανακατεβουν εναν τριτο ασχετο σε μια υποθεση 2 μερών. Τοσα χρονια βλεπω την επικη κλαψα τους στα φορουμ. Δεν υπαρχει learning curve σε καποια πράγματα εχω καταληξει επειτα απο επιπονες και μακροχρονιες παρατηρησεις του φαινομενου τουτου.


Ποιες 2 μέρες;
Θες να πεις ότι η Samsung μάλιστα έχει 1-2 hr service;
Και ειδικά σε αλλαγή οθόνης ή πλακέτας γίνεται σχεδόν πάντα εφόσον υπάρχει το ανταλλακτικό ή δεν έχουν φόρτο εργασίας.

http://www.micro-tech.com.gr/?page_id=213

Εδώ ναι σε μια ώρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#412006
Geo f1 έγραψε:Babako με τρομαζεις...
Θεωρω ευκολακι την υπόθεση μου μετα τον <ξαφνικο θανατο> του κινητού.

Και τα παιδιά στην βοντα ειπαν να μην ανησυχώ..

Τώρα ναι υγρασία το αδιάβροχο το θεωρω τραβηγμενο..

Ανασκουμπώνομαι λοιπον



Είχαν προσπαθήσει και το Nexus μου να το βγάλουν με υγρασία ενώ μάλιστα ήταν γνωστή προβληματική παρτίδα.
Το κινητό φυσικά δεν είχε πλησιάσει ποτέ σε νερό.

Με ένα mail στο συνήγορο του καταναλωτή έγινε η δουλειά μου αλλά με καθυστέρηση.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#412326 Κάποιες σκόρπιες εντυπώσεις για το note 4x που κοντεύει να κλείσει βδομάδα.
Φανταστική η μπαταρία. Μια μέρα σίγουρα τη βγάζει, με βαρβατη χρήση. (Δεδομένα ανοιχτά, facebook, messenger, viber κλπ)
Δεν λαγκαρει. Άντε να χει κρασαρει μια φορά το google maps και το φεησ το πουκ)
Ηχείο μέτριο. Καλύτερο απ του Honor 7 lite, λιγακι χειρότερο απ το P9 lite.
Έχει το knock on σύστημα που είχαν τα Lg g κάτι και είναι τέλειο!
Για τις κάμερες τα είπαμε, μέτριες.
Θέμα με το σήμα μέχρι στιγμής όχι.
Χορταστική οθόνη, γρήγορο δακτυλικό αποτύπωμα αλλά δεν μπορώ να κατεβάσω τη μπάρα λειτουργιών μέσω αυτού ή σκρολλαρω φωτογραφίες. Ίσως όμως και λιγάκι αδιάφορο.
Καλή φασαρα για τα 160κατι € που έδωσα!