Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#411281 Εικόνα

Βαι βαι βαι βαι...Τι φολα ηταν αυτο το πραγμα παναγιτσαμ...

Ακου Κορτο..ακου και προβληματισου..

Ο Gay Pritchie σοδομισε τον μυθο του Αρθουρου.

Αρθουρος χωρις Μερλιν Κορτο. :omg:

O Λανσελοτ να βολοδερνει Μυκονοοοοοοοος (ειναι και πουτανιαρης βλεπεις), που να τρεχει τωρα στα Λονδινα.

Με κουλουβαχατα τα μυθικα προσωπα

-Mordred vs Uther
Εικόνα

-Arthur vs Τινουσισαισυ

Εικόνα


Giunevere σε ρολο Μερλιν XS:
Εικόνα
:s_hang :s_hang :s_hang
ΠΟΥΕΙΝΑΙΟ FAO :protest: :protest: :protest: :protest:

Ακου ρε μλκ . :help:

Εισαγωγη με Deleted scene απο Τwo Towers (Mαχη στο Helms Deep) . :s_omg
Η κλασικη σταμπα του Pritchie , χαρακτηρες απο τον Λονδρεζικο υποκοσμο να παπαρολογουν με λεκτικα Mexican Standoff.
Λιγο Underworld στο υπογειο γιατι η Beckinsale πριαπισε 3 galaxy clusters οποτε αφου δεν δειχνουμε τιποτα απο μωρακια ας παιξουμε με τις ΘΥΜΗΣΕΣ. :sleep:
Ενα 2ωρο γεματο αγχος και τρεχαλα να προλαβουμε μην κλεισει το Harrod's, ουτε ανασα δεν πηραμε να δουμε κανα χαρακτηρα. :s_sorry
DAVID BECKHAM :omg: σε ρολο κωλοπετσωμενου ΕΜΘ. :s_shout Ρε μλκ Gay, ενταξει, ο Vinnie Jones θα ηταν too obvious, συμφωνω. :s_yes Γιατι πρεπει να διαλεξεις απο τους σκατιφλωρους homoεθνεις σου; :s_dunno Ετοιμους στους ειχα.
Εικόνα

Οριστε, Αθηναϊκος 2001, να τρωει η μανα και του παιδιου να μην δινει. :s_yummy Κλαους Κινσκι απο τα Λιντλ, τζαμπα θα σου ρχοταν οι περισσοτεροι, με ενα τσονικολα και 2 τραγουδιαρες ειχες καθαρισει. Πληρωνε γαμησιατικα στο ομορφοπαιδο τωρα. :s_roses

Και κει που λες οτι τελειωσει ο εφιαλτης πανω στο 2ωρο, διαβαζεις για σειρα 6 ταινιων. :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic

Με ποιους θα κατεβεις μωρε Μαντονιασμενε; Αυτοι εσκασαν σα τα μπλαρια απο το πρωτο φιλικο και συ μου λες για πορεια στους ομιλους; Ουτες ο Καρβουνιδης :s_roses δεν τους ανασταινει πλεον, τι 6 ταινιες και παπαριες.

ΛΟΙΠΟΝ :adminpower:

Ταινια με Αρθουρο , ΜΙΑ:

Εικόνα

Μερλιν, ΕΝΑΣ:

Εικόνα

Excalibur, ΕΝΑ:

Εικόνα

ΤΕΛΟΣ ΤΩΡΑ. ΟΥΣΤ. :x :x :x
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#411333 Ναι, διαβάζω βεβαια οτι παίζει αυτή:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Àstrid_Bergès-Frisbey

Εικόνα

Που ο g πως τον λένε ξέχασε να μας την αναφέρει :rtfm:

Λόγος να δεις την ταινία λεω εγω :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#411751 Είδα back 2 back τα John Wick.
Με ψιλοχάλασε το εντελώς παραμύθι, δηλαδή όλοι μέσα στο "παιχνίδι".
Ούτε ένας μπάτσος να τον σταματήσει, περπατούσε ματωμένος και χτυπημένος μέσα στον κόσμο δίχως να τρέχει τίποτα και όλοι κοιτούσαν σαν να μη τρέχει τπτ κλπ. Μικρά σημείο αλλά ίσως έδιναν το κάτι παραπάνω
Άβαταρ μέλους
By corsair
#411793
Dimitris_P έγραψε:Είδα back 2 back τα John Wick.
Με ψιλοχάλασε το εντελώς παραμύθι, δηλαδή όλοι μέσα στο "παιχνίδι".
Ούτε ένας μπάτσος να τον σταματήσει, περπατούσε ματωμένος και χτυπημένος μέσα στον κόσμο δίχως να τρέχει τίποτα και όλοι κοιτούσαν σαν να μη τρέχει τπτ κλπ. Μικρά σημείο αλλά ίσως έδιναν το κάτι παραπάνω



αρκέσου σε κάτι του Φώσκολου να μην έχεις τετοιες αγωνίες, να μην αναγκαζομαι και γω να χάνω οτι εχει μεινει απο το μαλλι μου απο τις παρατηρησεις αυτες :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#412068
corsair έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Είδα back 2 back τα John Wick.
Με ψιλοχάλασε το εντελώς παραμύθι, δηλαδή όλοι μέσα στο "παιχνίδι".
Ούτε ένας μπάτσος να τον σταματήσει, περπατούσε ματωμένος και χτυπημένος μέσα στον κόσμο δίχως να τρέχει τίποτα και όλοι κοιτούσαν σαν να μη τρέχει τπτ κλπ. Μικρά σημείο αλλά ίσως έδιναν το κάτι παραπάνω



αρκέσου σε κάτι του Φώσκολου να μην έχεις τετοιες αγωνίες, να μην αναγκαζομαι και γω να χάνω οτι εχει μεινει απο το μαλλι μου απο τις παρατηρησεις αυτες :rtfm:

Νομίζω ότι δεν είχε ούτε ένα fuck και στις δύο ταινίες.
Άβαταρ μέλους
By Wagner669
#413918 Wonder Woman

α - 2 κατι ωρες ωδη στη Gal Gadot
β - παιζει ολο το προνταξιον να ηταν φεμηνηστριες, λεσβιες, ερωτευμενες με την πρωταγωνηστρια
Δεν εξηγειται αλλιως αυτο το υπερθεαμα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By dstou
#415079
Μύθοι που "καθιέρωσε" ο κινηματογράφος


:lol:

http://www.alfavita.gr/arthron/kosmos/ayta-ginontai-mono-sto-sinema-mythoi-poy-kathierose-o-kinimatografos

Θα προσθέσω και μερικούς άλλου που έχω εύκαιρους:
Στις αμερικάνικες ταινίες πρωταγωνιστούν στα πλάνα κυρίως (έως και 100%) αμερικάνικα αυτοκίνητα
Πολλές αμερικάνικες ταινίες γυρίζονται στον Καναδά, αλλά το πλασάρουν ως Ούσα
Στις καουμπόικες ταινίες δεν υπήρχαν μέχρι το 1990 μαύροι καμπόυδες, παρά το γεγονός ότι ιστορικά μετά τον εμφύλιο το 20-25% των καμπόυδων ήτο (κατά)μαυροι.
Οι Ινδιάνοι στις παλιές ταινίες παρουσιάζονταν συνήθως σαν απολίτιστοι και αιμοβόροι, ήγουν κακοί.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#415095 Είδα χθες το Split.
Μου άρεσε, οι ηθοποιοί -με αποκορύφωμα τον πρωταγωνιστή- ήταν πολύ καλοί, πέρασε ψυχαγωγικά το δίωρο αλλά ως εκεί. Ήταν μια μετριοκαλή ταινία.