Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#410508 Είναι από την Merc και θα έρθει και η ώρα της στο τελευταίο βίντεο, έτσι είχες πεί.
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#410752 Καλησπέρα κύριοι και καλό απόγευμα! :yahoo:

Πρώτα από όλα σας ευχαριστώ που είδατε τα βίντεο αλλά και που κάνατε κριτική! :inlove:

Ας απαντήσω σε έναν – έναν.

@belgarion
Το θέμα με τις φωτογραφίες το είχα αναφέρει και παλαιότερα.
Δεν θέλω να χρησιμοποιώ φωτογραφίες άλλων.
Αυτό έχει να κάνει με θέμα copyright (πχ τις κατεβάζω από το google) αλλά και ότι είμαι φωτογράφος και τρομάζω στην ιδέα ότι κάποιος θα πάρει να χρησιμοποιήσει τις φωτογραφίες μου, άνευ άδειας μου. Ε δεν μπορώ να το κάνω εγώ.
Έτσι χρησιμοποιώ φωτογραφίες δικές μου και μόνο.
Σε κάποια αυτοκίνητα έχω, σε άλλα όχι. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν υπήρχαν φωτογραφίες σε κάποια επεισόδια.
Όσο αφορά τον φωτισμό.
Κάνω ότι καλύτερο μπορώ μιας και τεχνικά είναι δύσκολο κομμάτι να έχεις καλό φωτισμό μέσα σε αυτοκίνητο.
Τα βίντεο γυρίζονται συνήθως απόγευμα για να έχει λίγη δροσούλα ή τουλάχιστον ανεκτό επίπεδο ζέστης – μην πεθάνω μέσα στο αμάξι – έτσι ο ήλιος έχει πέσει κάπως και χτυπάει περίεργα μέσα και πίσω μου, θα προσπαθήσω να κάνω καμία πατέντα.

@axel12p
Ναι θέλω να πάρω κάτι τέτοιο, βασικά όχι κάμερας αλλά κάτι άλλα πιο μεγάλα και στενά, τα πουλάνε στα πανηγύρια (λολ).
Για κάτι ακριβότερο δεν είμαι ακόμα.

@KiloMeater
Η οροφή έχει πέσει, βασικά η ταπετσαρία.
Θα φτιαχτεί κάααποια στιγμή και αυτή. Για την ώρα κάνω πλάκα μαζί της. :lol:

@panos2171
Ακριβώς! :iconcool:

@ 21quarda
η Merc θα πάρει αρκετά επεισόδια, δεν ξέρω πόσα ακριβώς. Και αυτό λόγο ότι έχει βγάλει τα περισσότερα και πιο κουλά προβλήματα από όλα.
Βασικά θα είναι σε parts. :metalo:

Σας ευχαριστώ και πάλι!
Και αν δεν σας κάνει κόπο, κάνε like, share και subscribe, έτσι να βλέπω τα νούμερα να ανεβαίνουν λίγο, να χαίρομαι!

:yahoo:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#410763 Ακόμα δεν το έφτιαξες το γερμανικό ρημάδι;;; :lol:

Ούτε μέχρι το αεροδρόμιο δεν φτάνει;;; :innocent: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#410768 Θάνο έχω διαβάσει όλο το νήμα και κατανοώ αυτό που λες περί copyright, απλά μου άρεσε στο βίντεο με το berlingo που είχε δικές σου φωτογραφίες. Το ζωντάνεψε στα μάτια μου ρε παιδί μου, είδα στιγμές από την ζωή σου μαζί του , δεν ξέρω πόσο καλύτερα να το πω αλλά μου άρεσε αυτό. Άρα δεν σου λέω βάλε γενικά φωτογραφίες, ότι δικές σου έχεις όμως βαλτες.
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#411220 Αυτό ακριβώς!
Το επόμενο με την BMW θα γίνει χαμός απο φωτογραφίες :lol:

Απο το Ibiza πρέπει να έχω μια μόνο και απο το Subaru πάλι μια και αυτή αν την βρω...
Θα μου πεις, τόσα χρόνια πίσω σιγά μην είχε περάσει απο το μυαλό μου να τα βγάζω φωτογραφίες (πόσο δε τα μπουρδέλα λολ) μη τα χρειαστώ κάααποια στιγμή.
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#411249
Νίκος Παππάς έγραψε:Περιμένω εναγωνίως BMW, Subaru. Mercedes

Από το Redmi Note 4


Ενδιάμεσα είναι και Daihatsu, Seat, Suzuki :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#411338 Εντάξει... Θάνο, υπάρχει και το fair use, δεν πιστεύω να τίθεται θέμα copyright με το να δείξεις 4-5 φωτογραφίες, ευρέως διαθέσιμες στο internet για 3-4 δευτερόλεπτα η κάθε μία! :hmmm:

Είναι και για εκπαιδευτικό σκόπο... :shifty: :innocent: :lol: :lol:

Άβαταρ μέλους
By axel12p
#411353
htanso21 έγραψε:@axel12p
Ναι θέλω να πάρω κάτι τέτοιο, βασικά όχι κάμερας αλλά κάτι άλλα πιο μεγάλα και στενά, τα πουλάνε στα πανηγύρια (λολ).
Για κάτι ακριβότερο δεν είμαι ακόμα.


Σε κάτι σαν το παρακάτω αναφέρεσαι;
Εικόνα
Αν και παρά το γεγονός πως είναι Κινέζικο, δεν νομίζω να το πουλάνε το συγκεκριμένο στα πανηγύρια :lol:

Τις προάλλες, αγόρασα το παρακάτω, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη
Εικόνα

Κοστίζει γύρω στα 35€ και παίρνει μπαταρίες Sony βιντεοκάμερας ή ΑΑ (με τον κατάλληλο προσαρμογέα).
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#411450
axel12p έγραψε:Σε κάτι σαν το παρακάτω αναφέρεσαι;
Εικόνα
Αν και παρά το γεγονός πως είναι Κινέζικο, δεν νομίζω να το πουλάνε το συγκεκριμένο στα πανηγύρια :lol:



Πολύ ωραίο αυτο!
Ξέρεις πόσο πάει και τα λοιπά;
Γιατί αυτό που είχα στο μυαλό μου, καμία σχέση!

Και βασικά δεν είμαι τώρα στο να ρίξω χρήματα στο vlog.
Όχι ακόμα. ίσως αργότερα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#411453 Θες εκείνο το λεντοβιντεοπροβολέα;
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#411471
htanso21 έγραψε:
Πολύ ωραίο αυτο!
Ξέρεις πόσο πάει και τα λοιπά;
Γιατί αυτό που είχα στο μυαλό μου, καμία σχέση!

Και βασικά δεν είμαι τώρα στο να ρίξω χρήματα στο vlog.
Όχι ακόμα. ίσως αργότερα.


Yongnuo YN360

Τιμή γύρω στα 70€ από eBay συν φυσικά την μπαταρία (πρέπει να παίρνει και αυτό τις κλασικές της Sony).
Γενικά οι Κινέζοι της Yongnuo έχουν βγάλει εξαιρετικά VfM φωτογραφικά προϊόντα.

Άβαταρ μέλους
By htanso21
#411484 Ωραίο! μπαινει στην λιστα, αλλα οχι για τώρα!
ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#411486
Dimitris_P έγραψε:Θες εκείνο το λεντοβιντεοπροβολέα;


Σε ευχαριστώ Δημήτρη μου, αλλα οχι ακομα, θα δουμε :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#411497 Για δοκιμή εννοούσα και βλέπεις.