Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#411334 Σωστό, δεν το πρόσεξα. :oops:
Οπότε, απ΄ οτι έχω διαβάσει για τις συγκεκριμένες περιπτώσεις γίνεται, ....αν και δεν μου έτυχε :lol:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#411349
bibendum έγραψε:δεν ειπε μεταφορα. Ειπε να βαλει σε αλλο λογαριασμο λεφτα cash στο ταμειο.

Ναι, μόνο cash. Το άλλο προφανώς και δεν.. :rtfm:
Red Garland έγραψε:κα. Αναλήψεις μετρητών έως του ποσοστού του 100% συνολικά, από χρηματικά ποσά τα οποία, μετά τις 22/07/2016, κατατίθενται σε τραπεζικούς λογαριασμούς των δικαιούχων νομικών και φυσικών προσώπων, σε μετρητά, τηρουμένων των διατάξεων της νομοθεσίας για την πρόληψη και καταστολή της νομιμοποίησης εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες και της χρηματοδότησης της τρομοκρατία.

Αυτό κοιτούσα κι εγώ. Απλά είπα μήπως το έχει προβάρει κάποιος από σας.
Thanks.
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#411384 100% γίνεται. Από 22/7/16 όπως γράφτηκε, ό,τι μετρητό έχεις βάλει μπορείς να το βγάλεις συσσωρευμένο. Υπάλληλος της τράπεζας μπορεί να ενημερώσει ακριβώς τί έχει μπει σε κασέρι και άρα τί ποσό μπορεί να βγει σε κασέρι.
Φυσικά μην περιμένεις να βγάλεις καμιά 50 χιλιάρικα. Θέλει ραντεβού και ίσως συγκεκριμένο κατάστημα. Για ποσά λίγων χιλιάδων λογικά είναι οκ αυθημερόν.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#411457 Αυτό ισχύει χρόνια τώρα, ασχέτως cc. Για αναλήψεις άνω των 10Κ, πρέπει να ενημερώσεις την τράπεζα και η τράπεζα μπορεί να στα φέρει μέχρι και 2 μέρες μετά. Το μεγαλύτερο ποσό που έχω ακούσει να γίνεται ανάληψη είναι 1,4 εκ. ευρώ... :omg: :help:

Στην πράξη βέβαια, για γνωστούς πελάτες δεν υπήρχε θέμα για 10-15Κ ή και παραπάνω, προ cc φυσικά. Και φυσικά για τέτοια ποσά 99,99% τα είχαν χωρίς πρόβλημα, αλλά αν ήθελες πχ 50 ή 100Κ πιθανότατα θα τα έπαιρνες την επόμενη ή την μεθεπόμενη...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#411615 Ερώτηση για την πιστωτική που απέκτησα πρόσφατα. Τι πρέπει να πληρώσω;
Στο e-banking βλέπω το παρακάτω:
17/07/2017 ημ/νία πληρωμής
23/06/2017 ημ/νία έκδοσης
262 € νέο υπόλοιπο
262 € ελάχιστη καταβολή

0,00 € μελλ/κές δόσεις
0,00 € τρέχουσα οφειλή
7.000,00 € πιστωτικό όριο ( καμία αλλαγή)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#411620 ΟΚ, αλλά όταν κλικάρω να πληρώσω μου βγάζει τρέχουσα οφειλή 0,00 € .
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#411628 Μόλις βγήκε ο λογαριασμός, δεν είναι "ληξιπρόθεσμο" το ποσό. Έχεις μέχρι τις 17/07/2017 να πληρώσεις όλο το υπόλοιπο χωρίς να μπουν τόκοι υπερημερίας.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#411640 'Όλο το ποσό . Περίεργο ε ;
Έχω κάνει copy-πάστε αυτά που βλέπω στην οθόνη.

edit: θυμάμαι όμως όταν κάναμε τα χαρτιά για την κάρτα στην τράπεζα να με ρωτάνε αν θέλω πλήρη εξόφληση του ποσού ή ελάχιστη καταβολή και να τους απαντώ όλο το ποσό στη λήξη.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#411741
rocsta έγραψε:100% γίνεται.

dimitrisB έγραψε:Ρώτησα σήμερα στην τράπεζα και επαληθεύω : Γίνεται. :)

Ευχαριστίες!
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#411985 Στο e-banking της εθνικής από σήμερα εμφανίζει σε εικονίδιο ( δεξιά) το ποσό του αφορολόγητου που μαζέψαμε μέχρι τώρα μέσα στο 2017 , αυτό για την εφορία , με τις αγορές από κάρτες. Μιλάμε για φακέλωμα κανονικό , ημ/νία , περιγραφή( π.χ ΑΛΦΑ ΒΗΤΑ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ) , κατηγορία(π.χ καύσιμα) , ποσό .
Άβαταρ μέλους
By elteo
#411988 Aπό την στιγμή που πληρώνεις με χρεωστική αυτά φαίνονταν και στις κινήσεις σου. Σιγά το φακέλωμα.