Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#410782 Αριάνι με 2 πιτόγυρα.

Ποίηση. :eat:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#410841
PeterPan έγραψε:Εγώ πίνω ακόμη κ σήμερα γάλα, όταν μπορώ βιολογικό. πχ το βράδυ όταν δε μπορώ να κοιμηθώ, με κέικς κ στην Ελλάδα με τον γύρο...




:lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By italakias
#410868 Καποιες παρατηρησεις.
Ο καθε ανθρωπος εχει δικο του στομαχι.
Αλλον τον πειραζει το γαλα και αλλον οχι.
Η νεα μοδα με την λακτοζη ειναι απατη κατα την αποψη μου.
Το γαλα ειναι αχρηστο γιατι ο ανθρωπινος οργανισμος απο καποια ηλικια και μετα δεν μπορει να απορροφησει τις ουσιες απο το γαλα.
Απο το τυρι ή το γιαουρτι ομως μπορει περισσοτερο γιατι ειναι ζυμωμενα και ετσι προλαβαινει το πεπτικο συστημα να κανει την απορροφηση πρωτου καταληξουν στην λεκανη της τουαλετας.
Παντως το γαλα για οσους εργαζονται σε περιβαλλον με σκονες κανει καλο γιατι καθαριζει απο που περναει.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#410871
italakias έγραψε:Παντως το γαλα για οσους εργαζονται σε περιβαλλον με σκονες κανει καλο γιατι καθαριζει απο που περναει.


Με αναθυμιάσεις βασικά.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#410875 Αναθυμιάσεις από χημικά, προϊόντα καύσης κλπ.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#410877
REALZEUS έγραψε:Αναθυμιάσεις από χημικά, προϊόντα καύσης κλπ.


βαφεια αυτοκινητων πχ.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#410883
dimviii έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Αναθυμιάσεις από χημικά, προϊόντα καύσης κλπ.


βαφεια αυτοκινητων πχ.


Και αυτό. Εγώ έχω να κάνω με φλεξογραφικά μελάνια διαλύτη. Καλή μαστούρα. :lol: Κάνει και για μετά το καρτ όταν έχεις 10 γύρους μπροστά σου ένα δίχρονο καπνιστήρι. :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#410898
REALZEUS έγραψε:
PeterPan έγραψε:Εγώ πίνω ακόμη κ σήμερα γάλα, όταν μπορώ βιολογικό. πχ το βράδυ όταν δε μπορώ να κοιμηθώ, με κέικς κ στην Ελλάδα με τον γύρο...




:lol: :lol: :lol:

και όμως :lol:
σαν το αϋράν των τούρκων :lol:

δεν τρολάρω :) :lol:
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#410899
italakias έγραψε:Παντως το γαλα για οσους εργαζονται σε περιβαλλον με σκονες κανει καλο γιατι καθαριζει απο που περναει.


Νομίζω υπάρχει και κανονισμός για δωρεάν παροχή γάλακτος σε χώρους που υπάρχουν τέτοιες αναθυμιάσεις.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#410906 Οι μέρες που δεν έχω πιει γάλα στα 33 μου χρόνια το πρωί όταν σηκώνομαι πρεπει να ειναι μετρημένες :lol:
Η μόνη διαφορά είναι οτι πλέον το ρίχνω στο σμουθι μου :s_airkiss
Άβαταρ μέλους
By DAP
#410956
panos2171 έγραψε:
italakias έγραψε:Παντως το γαλα για οσους εργαζονται σε περιβαλλον με σκονες κανει καλο γιατι καθαριζει απο που περναει.


Νομίζω υπάρχει και κανονισμός για δωρεάν παροχή γάλακτος σε χώρους που υπάρχουν τέτοιες αναθυμιάσεις.


Σε εγκαταστασεις πετρελαιοειδων οσοι εργαζονται σε υπαιθριο χωρο δικαιουνται ενα μπουκαλι γαλα ημερησιως.Να το πιουν ομως,οχι να το παρουν σπιτι....Τουλαχιστον ετσι ηταν στο καιρο μου.....
Άβαταρ μέλους
By markvag
#410957
rx8_drifter έγραψε:Οι μέρες που δεν έχω πιει γάλα στα 33 μου χρόνια το πρωί όταν σηκώνομαι πρεπει να ειναι μετρημένες :lol:
Η μόνη διαφορά είναι οτι πλέον το ρίχνω στο σμουθι μου :s_airkiss


Ελπίζω στο σμούθι να βάζεις και κινόα! :rtfm: