Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By taxidiwtis
#409015 Το έχω στο νου μου , μάλλον ομως για του χρόνου .. φέτος το πρότζεκτ έπεσε θυμα χεαρκατ με τη ψιλη , λογω λοιπων εξόδων .
Άβαταρ μέλους
By g8777
#409393


Αυτα ειναι. :metalo:

Προφανως οχι για μας τους κοινους θνητους, αλλα και παλι... :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By citastak
#409536 Είναι απίστευτο πόσο εύκολο είναι να μετατραπείς από κοινός θνητός σε δυνατός χομπίστας και να κάνεις πράγματα που ούτε καν σου είχαν περάσει από το μυαλό μερικούς μήνες πριν!!!
:metalo:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#410902 σήμερα καβάλησα ένα ΚΤΜ strada 1000 χωρίς να ξέρω τι να περιμένω ή να περιμένω τι να περιμένω :lol:


σοκαρίστηκα εννοείται. μπαίνω κι εγώ στο κλαμπ μέσα στην εβδομάδα :s_biggrin

υπάρχει ένα παρατημένο στην ομήγυρη 9άρι ελληνικής προέλευσης και θα ξεκινήσω από εκεί πριν ακουμπήσω χρήματα (εάν ακουμπήσω τελικά γιατί πρέπει να δω τι θα γίνει με την μέση μου)

:twisted:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#410949 Λογικό είναι ότι σοκαρίστηκες, η πρώτη φορά που οδηγάς κούρσα είναι σαν την πρώτη φορά που οδηγάς σπορ αυτοκίνητο. Αυτό το χαζό χαμόγελο...
Όμως, το να αγοράσεις κάτι τόσο σκληροπυρηνικό είναι απόφαση αμφίβολης κατάληξης. Πχ να το πουλάς σε ένα χρόνο έχοντας κάνει 3 βόλτες.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#410951 Τζάμπα θα το πάρω. Θα κάνω την δοκιμή μου κι αν δεν μου κάτσει, δεν έχασα τίποτε απολύτως.

Τι επιτάχυνση ήταν αυτή ρε παιδιά.... :help:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#410952 Το κακό με δαύτα είναι ότι πρέπει να ξενιτευτείς για να κάνεις μία βόλτα. Γράφεις 70-80 χλμ για πλάκα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#410966 αρχές σεπτέμβρη έχει έναν αγώνα αντοχής εδώ πέρα πάνω. μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβω το ποδηλατάκι κι αν τελικά αντέχει η μέση, ξεκινώ προετοιμασία.

μόνο 200 χιλιομετράκια είναι ο αγώνας :s_music :s_music
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#411372
JBT έγραψε:αρχές σεπτέμβρη έχει έναν αγώνα αντοχής εδώ πέρα πάνω. μέσα στην εβδομάδα θα παραλάβω το ποδηλατάκι κι αν τελικά αντέχει η μέση, ξεκινώ προετοιμασία.

μόνο 200 χιλιομετράκια είναι ο αγώνας :s_music :s_music
Επειδή ίσως έχω χάσει κάτι ή δεν έχω καταλάβει καλά, ξεκινάς ποδήλατο εντός της εβδομάδας, με κάποιο ποδήλατο που δεν ξέρεις καν, και σε 10 εβδομάδες θα πας όχι βόλτα αλλά αγώνα 200χλμ;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#411383 Το μόνο που με ανησυχεί είναι τα κωλομερια μου :help:

:lol:
Άβαταρ μέλους
By JBT
#413588 λοιπόν

το πρωί έκανα τα 20 χιλιομετράκια μου με τα μποφόρ να με χτυπάνε αλύπητα :( :(

στις λίγες κατηφοριές που είχε δηλαδή δεν μπορούσα να επιταχύνω χωρίς πετάλι :( :( :( :(

την άκουσα στερεοφωνικά με λίγα λόγια γιατί είχα να ανοίξω και το μαγαζί :lol: :help:

50κάτι λεπτάκια έκανα πάντως. όχι κι άσχημα πιστεύω :s_biggrin

το θέμα είναι ότι μαζί με μένα την άκουσε κι η μέση μου λίγο και θέλω να πιστεύω ότι οφείλεται στο ότι είχα ένα μικρό (αλλά όχι και τόσο ελαφρύ) σακίδιο πλάτης. να έφταιγε αυτό; κατ'άλλα στις προηγούμενες 3 βόλτες ίδιας απόστασης σχεδόν δεν είχα πρόβλημα :ninja:

και κάτι άλλο που σκεφτόμουν: αυτά τα carbon ποδηλατάκια αξίζει να τα αγοράσει κάποιος με σκοπό να τα κρατήσει χρόνια; αυτά δεν είναι που έχουν κάτι "ημερομηνία λήξης";
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#413722 τωρα στα γεραματα σας πιασαν οι καυλες για ποδήλατα.Ρε πηγαινε βαλε ένα δισκατο στο αλυσοπριονο να δεις χαρα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#413760 50 κάτι λεπτά για 20 χιλιόμετρα είναι μια χαρά για πρωτάρη με κόντρα αέρα.
Η μέση είναι λογικό να σε ενοχλεί εφόσον έχεις ιστορικό και κουβαλάς σακίδιο. Γενικώς, να αποφεύγεις το σακίδιο, ειδικά στην κούρσα που είσαι σκυφτός.
Γιατί τα κάρμπον να έχουν ημερομηνία λήξης; Ίσα-ίσα που (θεωρητικά) το συγκεκριμένο υλικό δεν έχει μνήμη κόπωσης, όπως το αλουμίνιο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#414039 Πώς τα βλέπουμε αυτά τα ποδήλατα:
για εμένα
για τη σύζυγο
για τον μικρό (4) (ο μεγάλος - 7 - έχει).

Χρήση: στα πάρκα και τις εξοχές της Σκωτίας, για 1 μήνα το χρόνο.

Είναι κάποιο χαρακτηριστικό τους που πρέπει να αποφύγω; Έχουμε να προτείνουμε κάτι άλλο ή από κάπου αλλού;