Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#410659 Λοιπον σκεψεις για κρας τεστ και συμβουλες. Παραμονη κανα 5ημερο. Επιθυμητες ημερομηνιες γυρω απο 10/7

1) Τζια
2) Πηλιο
3) Σεριφος

Αν εχετε καταλυμματα να προτεινετε, ιδεες και λοιπα ευπροσδεκτα.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#410742
popolaros έγραψε:Έχει να προτείνει κάνεις ξενοδοχείο για Ναύπλιο; Όχι κάτι ουαου , decent καταστασεις

< >

Amfitriti Palazzo
Grand Sarai
Belvedere
Ναυσιμέδων

Αυτά έχω δοκιμάσει (και δυο-τρία ακόμη που δεν αναφέρω καν).
Το πρώτο θέλει φυσική κατάσταση (σκαλοπάτια) ή αυτοκίνητο (έχεις θέμα με το parking αν πέσεις με πολύ κόσμο), αλλά έχεις θέα (εκτός από 2-3 δωμάτια).

< >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#410750
bibendum έγραψε:Λοιπον σκεψεις για κρας τεστ και συμβουλες. Παραμονη κανα 5ημερο. Επιθυμητες ημερομηνιες γυρω απο 10/7

1) Τζια
2) Πηλιο
3) Σεριφος

Αν εχετε καταλυμματα να προτεινετε, ιδεες και λοιπα ευπροσδεκτα.

Πήλιο έμεινα περισυ στις Ορειαδες στο Μουρεσι. Οικογενειακή επιχείρηση, ιδιοκτήτες ένα φιλικότατο νεαρό ζευγάρι με την σκυλίτσα τους, χειροποίητο πρωινό και πολύ καλές τιμές.


< Note >
Άβαταρ μέλους
By rocsta
#410758 Πήλιο επίσης κλασσικό πλέον η Αμανιτα στην Τσαγκαράδα. Πολύ όμορφος παραδοσιακός ξενώνας με σούπερ πρωινά.

< >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#410836 Για 5 μέρες εγω ψηφιζω Σέριφο μονοκουκι.
Πήλιο έχει πολύ χλμ και ανεβα κατεβα βουνά, Τζια δεν τρελαινομαι, Σέριφος είναι απλα υπέροχη.
Παραλίες θεϊκές, χώρα πανεμορφη, ταβερνάκια κλπ.
Μένεις στο χωριό και λιμανι που είναι και το κάμπινγκ στο Λιβάδι δλδ και απο κει το γυρίζεις.
Πολλά και ωραία δωμάτια και με Νορμάλ τιμες.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#410839 Θεέ από την Πέμπτη που φεύγω και πάω Ελαφόνησο, βάρα 50άρια στην Αθήνα. ΘΕΕ ΑΚΟΥΣ ΕΕΕ;;;
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#410847
Giuseppe Busso έγραψε:Θεέ από την Πέμπτη που φεύγω και πάω Ελαφόνησο, βάρα 50άρια στην Αθήνα. ΘΕΕ ΑΚΟΥΣ ΕΕΕ;;;


φαε και 3 αστακομακαροναδες για μενα. :eat:
εκει πολύ παλια πηγαινε ο γεροΚαραμανλης με κοτερο σχεδόν κάθε καλοκαιρι.Στο Σιμο.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#410862
bibendum έγραψε:Λοιπον σκεψεις για κρας τεστ και συμβουλες. Παραμονη κανα 5ημερο. Επιθυμητες ημερομηνιες γυρω απο 10/7

1) Τζια
2) Πηλιο
3) Σεριφος

Αν εχετε καταλυμματα να προτεινετε, ιδεες και λοιπα ευπροσδεκτα.

:omg:
ΗΦ, δεν έχει κλείσει ακόμα καμπινγκ σέριφο και του επιτρέπεις να γράφει??
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#410901
bibendum έγραψε:Λοιπον σκεψεις για κρας τεστ και συμβουλες. Παραμονη κανα 5ημερο. Επιθυμητες ημερομηνιες γυρω απο 10/7

1) Τζια
2) Πηλιο
3) Σεριφος

Αν εχετε καταλυμματα να προτεινετε, ιδεες και λοιπα ευπροσδεκτα.

Πήλιο αν γουστάρεις διαδρομές στριφτερες και αυτό το συνεχές πάνω κάτω στο βουνό.

Σέριφο, αν δεν θες τα παραπάνω.

Τζιά, αφού λες Σέριφο τι να την κάνεις την Τζιά;

Έξτρα μπόνους για Σέριφο. Μεγα Λιβάδι. Ταβέρνα Κύκλωπας.

ΛΗΞΙΣ

Από το Redmi Note 4
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#410907
dimviii έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Θεέ από την Πέμπτη που φεύγω και πάω Ελαφόνησο, βάρα 50άρια στην Αθήνα. ΘΕΕ ΑΚΟΥΣ ΕΕΕ;;;


φαε και 3 αστακομακαροναδες για μενα. :eat:
εκει πολύ παλια πηγαινε ο γεροΚαραμανλης με κοτερο σχεδόν κάθε καλοκαιρι.Στο Σιμο.


Ντίμη μας πέρασες για τίποτα αριστερούς ώστε να τρώμα αστακομακαρονάδες;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#411376 Πήλιο Μούρεσι έχω μείνει πριν 3-4 χρόνια στο Αντίς Ονείρου (οικογενειακό-καλή οικογένεια όχι άξεστοι, περιποιημένο, πολύ καλό χειροποίητο πρωινό, μείναμε πολύ ευχαριστημένοι) http://www.adisoneirou.gr/

Αλλά γιατί να πας εκεί τόσα χλμ και ανέβα κατέβα τα βουνά ενώ θα είναι και εποχή με κίνηση; Να πας σε νησί, πιο κοντινό και να είσαι και πιο κοντά σε θάλασσα. Και ανάλογα με τον καιρό διαλέγεις πλευρά του νησιού για παραλία, όχι συνέχεια τα ίδια. Βέβαια εκεί έχεις την επιπλέον δυσκολία του καραβιού....

Και σε ποιο νησί να πας. Τζια ναι, είναι και κοντά, αλλά θέλει και λίγο ψάξιμο. Σέριφος επίσης γνωστή αλλά πιο μακριά, πιο Αιγαίο (αν έχει μελτέμια). Αλλά άλλο στυλ. Ανάλογα λοιπόν και το τι ζητάς. Και τι δίνεις φυσικά.

Όπου και να πας καλά θα περάσεις, αρκεί να βρεις αυτά που προτιμάς. Κι εγώ ούτε τουριστικό γραφείο είμαι να ξέρω τι διαθέτει το κάθε μέρος, ούτε μέντιουμ να ξέρω τι θέλεις εσύ! Και τότε ρε φίλε αφού δεν έχεις τίποτα να πεις γιατί ανοίγεις το στόμα σου;;; .....Σιωπή.... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#411458 Έχουμε καμιά καλή πρόταση για διαμονή Πήλιο από την πλευρά του Αιγαίου? Εκεί γύρω από Αγ. Ιωάννη, με καμιά θέα θάλασσα κτλ.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#411460 εχουν απαντησει rocsta και dimik 1-2 σελιδες πιο πριν μετα απο ερωτηση μου.