Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#401106 Θεωρητικά έχεις δίκιο, αλλά ξέρω γω ούτε τα βασικά;
Άβαταρ μέλους
By Chris
#401109 Πιστευω πως υπαρχει ηδη ενας στρατός πισω απο το Λεμπρον και μια ομαδα πισω απο το Ρουβα που θα ρυθμισουν τετοιες λεπτομερειες.

Τελοσπαντων, σε βαθος 20ετιας μιλαω, ποιος ζει ποιος πεθαινει, πως τα φερνει η ζωη, λες και θα ειμαστε εμεις εδω να επιβεβαιωσουμε ή οχι, κλπ κλπ
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#401145 Ο Ρουβάς παίζει σοβαρή μπαλίτσα με Κουλη, για πρωθυπουργός μάλλον είναι λίγο too much, αλλα μια καρέκλα στην Π.Φ.Φ την έχει πιστεύω.
Και είναι αρκετά έξυπνος ώστε να εχει έξυπνους συμβούλους :s_cool
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#406150 Τις προάλλες βρέθηκα μια βόλτα απ τη ΔΕΗ στο φράγμα που έκανα πρακτική φοιτητης για να δώ τους μηχανικούς και επ ευκαιρία ρώτησα για τη Μεσοχώρα (224v ακούει :lol: )

Ουδέν νεώτερον... Το έργο ειναι σκαλωμένο μιας και εχει "συνδεθεί" με τις περιβαλοντικές μελέτες της εκτροπής του Αχελώου (αν και αναντι αυτής) και η φάση ειναι ζήσε Μάη μου να φάς τριφύλι... Ακόμα και τώρα να ξέμπλεκε, θα χρειαστουν εκτεταμένες επισκευές για να μπορέσει να μπει σε λειτουργία. Ειναι να το κλαίς...

Για την Φλώρινα δυστυχώς δεν έμαθα τπτ μιας και μολις είχε γίνει το κακό, αλλά απ όσο διαβάζω ειναι τεράστια η ζημιά :s_sad
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#406165 Για τη Μεσοχώρα και τη Συκιά, αυτό το άρθροείναι αρκετά αναλυτικό και πρόσφατο. Πέρα από το ηθικοπλαστικό υφάκι σε μερικά σημεία (ας όψεται η πηγή και τα κίνητρα τους :iconcool: ), είναι ακριβές τουλάχιστον σε όσες λεπτομέρειες γνώριζα ηδη.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#406175 Πολύ ενδιαφέρον zorz, στα βασικά που μπορώ να κάνω κάποια σύγκριση μ αυτα που εχω ακούσει είναι όπως τα παρουσιάζει. :s_howdy

το 2020 είναι το πιο αισιόδοξο σενάριο, πάρε και κατάλαβε...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#407524 Τις τελευταίες μέρες έχουμε συνεχείς διακοπές και αυξομειώσεις τάσης. Άντε να δω πότε θα κάψει καμιά συσκευή να τρέχουμε.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#407603
Χρήστος Λάππας έγραψε:Τις τελευταίες μέρες έχουμε συνεχείς διακοπές και αυξομειώσεις τάσης. Άντε να δω πότε θα κάψει καμιά συσκευή να τρέχουμε.


Σε ποια περιοχή;
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#407607 Ελληνικό.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#410799 Εδώ έχει πέσει 2 φορές (1 ώρα την πρώτη φορά και 10λεπτα τη δεύτερη). Περιμένω να τριτώσει... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#413802 Είναι λογικό κάθε δίμηνο σε διαμέρισμα 35τμ με λειτουργία ενός laptop, ψυγείου, φουρνακίου (1 φορά τη μέρα για 15'), θερμοσίφωνα 3-4 φορές/βδομάδα να έρχονται λογαριασμοί της τάξης των 90€ σε επαρχία;
Τελευταία επεξεργασία από panos2171 και 03 Ιούλ 2017, 20:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#413804
panos2171 έγραψε:Είναι λογικό κάθε δίμηνο σε διαμέρισμα 35τμ με λειτουργία ενός laptop, ψυγείου, φουρνακίου (1 φορά τη μέρα για 15'), θερμοσίφωνα 3-4 φορές/βδομάδα να έρχονται λογαριασμοί της τάξης των 90€;

Μήπως φταίνε και τίποτα δημοτικά τέλη και δε ξέρω τι άλλα έχει μέσα?
Δεν πάς σε κανάν ιδιώτη πάροχο...