Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#405953 Καλά... όντως σε νιώθω, μερικές φορές είναι ΓΤΠΚ...

Αλλά το σκυλί είναι ιστορία της αστυνομίας ή του τελωνείου. Και βλέπω πως από τότε που ανέλαβε η φραπόρτ έχουν αυξηθεί οι έλεγχοι γενικά και με σκυλιά ειδικότερα, νομίζω τους έχει ζητήσει η φραπόρτ να σοβαρευτούνε και, ως ήταν αναμενόμενο, το ξεσκίσανε... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#405958 Πιο σκυλι; Η τυπισσα εκανε το Bloodhound. Ειρωνικο ηταν.
Αμα θελουν να σοβαρευτουν να κοψουν τον ενικο ευγένειας, να μαθουν τροπους και φυσικά κανα αγγλικο δεν εβλαψε.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#405967
markvag έγραψε:Τώρα, αν τους πέτυχες και σε άσχημη στιγμή... :ninja:


Επαγγελματισμός <0
Άβαταρ μέλους
By mirage
#405969 Η κακια η στιγμή.

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#406039
mirage έγραψε:Πιο σκυλι; Η τυπισσα εκανε το Bloodhound. Ειρωνικο ηταν.


A... :oops: :lol:

mirage έγραψε:Αμα θελουν να σοβαρευτουν να κοψουν τον ενικο ευγένειας, να μαθουν τροπους και φυσικά κανα αγγλικο δεν εβλαψε.

< >


Δεν νομίζω να θέλουν... :( Ξαναλέω βέβαια πως τα κριτήρια είναι με βάση του ποιος είναι φθηνότερος και όχι καλύτερος...


drdino έγραψε:
markvag έγραψε:Τώρα, αν τους πέτυχες και σε άσχημη στιγμή... :ninja:


Επαγγελματισμός <0



Καλά, προφανώς, δεν τους δικαιολογώ. Απαρέδεκτοι να συμπεριφέρονται έτσι σε οποιονδήποτε, πόσο μάλλον σε μία γυναίκα μίας κάποιας ηλικίας.


Dimitris_P έγραψε:Το hand dryer το έφτιαξαν τουλάχιστον;


Να πάω να δω ρε γμτ... Το ξεχνάω συνέχεια! :lol: :lol:

Στον εμπορευματικό πάντως έβαλαν paper towel dispenser (και μάλιστα 2, εκεί που δεν είχε ούτε 1 και κόβαμε κωλόχαρτο για να σκουπίσουμε τα χέρια - όταν είχε και κωλόχαρτο that is... :vava: :help: )



Μόλις μου ήρθε στο e-mail ο νέος κανονισμός του αεροδρομίου από τη Φραπόρτ... Έχω διάβασμα! :sleep: Θέλω να δω αν θα περιέχει κανένα μαργαριτάρι καλό (αν και δεν νομίζω)...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#407346 Ανέλκυση του ουραίου τμήματος με τον SNECMA M53 του Mirage που έπεσε πριν 20 μέρες στην Σκόπελο:

Άβαταρ μέλους
By Morx
#407382
Πέμπτης 15 Ιουνίου 2017, ολοκληρώθηκε η αποστολή ανέλκυσης μειζόνων συγκροτημάτων (καταγραφέας, ουραίο τμήμα και κινητήρας) του αεροσκάφους M-2000


Ε βεβαια, αστα εκει στον πατο της θαλασσας μισο μηνα αφου ειναι τοσο σημαντικα, να καψει το αλατι και το ιωδιο τα μικροβια .... !!! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#407383
REALZEUS έγραψε:Ανέλκυση του ουραίου τμήματος με τον SNECMA M53 του Mirage που έπεσε πριν 20 μέρες στην Σκόπελο:

https://www.youtube.com/watch?v=7nvavk5fgxE


Αεροδικειο με την μία Δια μου. Οι προκάτοχοι του, οταν τα ριχνανε, τα ριχνανε σε μπαμπακι πάνω. Ατσαλάκωτα και φρεσκοπλυμενα τα βγάζανε. Αυτός εδω ο κουλομαρίας ρε το σακάτεψε :x Μην πεσεις σε nooba...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#410090 http://www.nzherald.co.nz/business/news ... d=11880500
The Gig Economy: Pilots paying to fly
association president Tim Robinson said the pay-to-fly schemes were very worrying.

''Pilots are paying for all their own training their type rating - they go into an airline to begin to fly and they're having to pay for the privilege of getting their first 100 to 200 hours. They're paying for that while there are fare paying passengers in the back of the airplane." he told the Herald.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#410091 Τους πηρε κανα 20αρι χρονια να ανησυχήσουν αλλα κατι ειναι κι αυτο.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#410789 Μάλλον κάτι τέτοιο έπαθαν:


H προσευχή είναι στο engine out ή severe vibration checklist;


In other news: http://www.thessnews.gr/article/41153/s ... -makedonia

Τον στεγνωτήρα δεν φαντάζομαι να τον σούφρωσε αυτός;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#410961
drdino έγραψε:
Τον στεγνωτήρα δεν φαντάζομαι να τον σούφρωσε αυτός;


Τον στεγνωτήρα τον αποσυνδέουμε και τον αφαιρούμε λίγο πριν εμφανιστείς στο αεροδρόμιο για τρολάρισμα... :rtfm: :svivhaha: :svivhaha: