Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#400504 Οι ΗΠΑμερικανικες ειναι *όλες* hoppy σε σχέση με τις ευρωπαϊκες. ΙΡΑ, hefeweizen, porter... γενικά τους αρέσει πολυ εκει να τις κάνουν hoppy
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#400505 Δοκίμασε Αντρέα τα Σκωτσέζικα δηλητήρια να δεις τι πάει να πει λυκίσκος... :lol:
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#400506 Δεν μου αρέσουν οι hoppy.
Θα δοκιμάσω βεβειαως, αλλά δεν τρέφω και καμια μεγάλη συμπάθεια
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#400508 Όντως είναι πολύ ιδιαίτερες μπύρες. Ούτε εγώ τρελαίνομαι για τόση πικρίλα. Είναι σαν να πίνει σκέτο espresso όμως, σε ξυπνάει. :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#400972 Συμβαίνει τώρα! :s_tongue

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#400978 Ε πες τώρα, έχει καμία σχέση αυτό το νέκταρ με την ελληνικές weiss? :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#400990 Μιλάμε για διπλή τιμή αν θυμάμαι καλά στο μπουκάλι βέβαια.
Και με αυτό στο μυαλό μια χαρά είναι για μένα οι ελληνικές.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#401073 Σας εχει τυχει να πινετε βαρελισια μπιρα και να λετε οτι ειναι ΄μπομπα' ;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#401074
NickTG έγραψε:Μιλάμε για διπλή τιμή αν θυμάμαι καλά στο μπουκάλι βέβαια.
Και με αυτό στο μυαλό μια χαρά είναι για μένα οι ελληνικές.

2.6 κάνει σε κάβα το μπουκάλι, ναι είναι διπλή τιμή αλλά παραπάνω από διπλά καλή

και εκεί που πάω συνήθως για μπύρα κάνει τάληρο νομίζω (?) αλλά με αυτό το τάληρο μπορεί να πιώ πολλές :shifty:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#401075
bibendum έγραψε:Σας εχει τυχει να πινετε βαρελισια μπιρα και να λετε οτι ειναι ΄μπομπα' ;

ποτέ, ίσως κάποιες φορές να μην τηρούνται οι κανόνες που πρέπει να διατηρείται, πχ δεν πρέπει να είναι κοντά σε ζέστες..
και έτσι να υπάρχει αλλοίωση, αλλά μούφα μπύρα δε νομίζω να παίζει γενικά :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By makis_kanatselis
#402389 Την προτείνω. ....απίστευτη γεύση. ...

Αλήθεια. ..μήπως ξέρει κάποιος αν παίζει να την βρω για αγορά (μου την είχε στείλει σε καλάθι πελάτης παρέα με ένα κρασί και δεν θέλω να τον ρωτήσω γιατί θα μου φέρει καφάσια και δεν θέλω υποχρεώσεις. ..)Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#402396 Την βρίσκεις σε κάβες, σε σούπερ μάρκετ και σε καλές μπυραρίες σε βαρέλι. Εξαιρετική μπύρα.
Άβαταρ μέλους
By makis_kanatselis
#402400 Αθηνα είμαι ναι....i love you guys. ..θα φροντίσω να έχω πάντα στο ψυγείο. ...όσοι δεν την έχετε δοκιμάσει κάντε το.

.