Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#388619 Με τοσο xigh end συσκευες που βλεπω τι να ρωτησω κι εγω τωρα για ένα... J3.... που μου δινει η Wind... ( πανω στην ωρα γιατι δυστυχως το Νοκια = Windows phone κάθε τοσο χανει κι εφαρμογες μια που το συγκεκριμενο δε σηκωνει τα 10αρια...

Τελος παντων...

Ποσο ευκολο δυσκολο είναι να μεταφερω τα παντα, από το ένα τηλεφωνο στο άλλο? Κυριως επαφες μια που φωτο μπορω να τις παρω manual....
Πρεπει να κανω καποια προεργασία?
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#388883 μιση μερα με ενα red mi 4a

ισως το καλυτερο budget κινητο που εχω δει απο σοβαρη μαρκα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#389315 Πριν κάνα χρόνο ήθελε να αλλάξει το κινητό της μία συνάδελφος και της λέω γιατί δεν πουλάς το παλιό, θα στην κάνω εγώ τη διαδικασία. Όντως βάζω τις αγγελίες μου και σκάει τηλέφωνο. Σπαστά Ελληνικά, Πάκι ακουγόταν, λέω ΟΚ κλάιν, δίνουμε ραντεβού στο σταθμό του ηλεκτρικού στη Ν. Ιωνία που με βόλευε κιόλας.

Πάω εκεί και σκάει ο δικός σου μέσα από ένα κατάστημα με κινητά, αυτά τα κλασικά που είναι όλη η βιτρίνα μεταχειρισμένα. Μου λέει δικό μου είναι το μαγαζί, πουλάω εδώ και στέλνω και Πακιστάν. Πριν φύγω με ρωτάει: μήπως έχεις κι άλλα τηλέφωνα ή καμιά άκρη να βρίσκουμε τηλέφωνα? Ψάχνω έλληνα συνέταιρο γιατί έχω πολύ ζήτηση και δεν μπορώ να την καλύψω! :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#389318 το άρθρο του yv περιγράφει μια ιστορία που προσωπικά έχω ξαναδιαβάσει και στην ουσία από ότι έχω καταλάβει τα βάζουν με τις παραεισαγωγές και πώς γίνεται να πουλάνε φθηνά (σίγουρα θα υπάρχει και το συμφέρον επίσημων εισαγωγέων που θίγεται πέρα από την όποια ενδεχόμενη απάτη)

αν όντως τα παίρνουν με εταιρείες σφραγίδες απέξω (ενδοκοινοτικά δεν έχει φπα) και στη συνέχεια τα πουλάνε σε legit ιδίων συμφερόντων χωρίς να αποδίδουν φπα για τη πώληση εμπορεύματος από τις "μαϊμού" έχουμε όμως φπα εξόδων για αγορά εμπορεύματος στις κανονικές (και έξοδα γενικά που μειώνουν το φορολογητέο) και στη συνέχεια απόδοση φπα από τις κανονικές σίγουρα κερδίζουν αρκετά

απλά πρέπει να υπάρχουν εταιρείες που είναι γκρίζες και είναι αυτές που κάνουν την εισαγωγή, οι τελικοί πωλητές σαν επιχειρήσεις είναι μάλλον οκ για να μπορούν να έχουν νόμιμα τα λεφτά τους οι ιδιοκτήτες

απλά αν οι beneficial owners είναι τα ίδια άτομα (τρέχα απόδειξέ το βέβαια αυτό, ειδικά αν έχει παίξει καμιά θυγατρική με έδρα σε εταιρεία εξωτερικού) και κάνουν τρίγωνα τετράγωνα και πολύγωνα τότε είναι θέμα των αρχών να το ερευνήσουν

αλλά για να δουλέψει αυτό αποτελεσματικά θα πρέπει οι ενδιάμεσες επιχειρήσεις που κάνουν τις εισαγωγές να μην πληρώνουν ποτέ τίποτα και για να είναι κάπως καλυμένοι να είναι σε ονόματα άλλων άκυρων ατόμων (αλλοδαπών που δε βρίσκεις ποτέ κτλ..)

αν βέβαια ισχύουν όλα αυτά, γιατί μπορεί όλα να γίνονται νομότυπα και απλά να μην αρέσει στους επίσημους εισαγωγείς ο ανταγωνισμός
Άβαταρ μέλους
By corsair
#389511 καποιος καποια στιγμη στο οχι μακρινο παρελθον... εδω μεσα... ειχε πει οτι οι εργοστασιακες θηκες ειναι οι καλυτερες. Θα ηθελα πολυ να τον δω να βαζει αυτο το πραγμα στο κινητο του:

Εικόνα

https://twitter.com/MKBHD/status/858007 ... 20/photo/1
Άβαταρ μέλους
By g8777
#389638 Υπαρχει περιπτωση να βρουμε σε οποιοδηποτε μερος αυτου του πλανητη καποιο ανωτερο θηλαστικο που να πουλαει ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ μπαταρια για Galaxy S5; :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#389640 Μισό Xiaomi θα την πληρώσεις, δεν αξίζει.


Έπεσε χθες παραγγελιά για Note 4 με τον Snap 625 και την 20ρα μπάντα στα 150€, περιμένω να δω πόσο τίμιο είναι.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#389641 Είναι λίιιιιγο πιο αργός από τον 650. Σίγουρα δεν είναι πιο γρήγορος.

Την έχω καταβρει με τα Xiaomi. Εχω 2 και μάλλον θα xτυπήσω και 3ο. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#389646
elteo έγραψε:Είναι λίιιιιγο πιο αργός από τον 650. Σίγουρα δεν είναι πιο γρήγορος.

Την έχω καταβρει με τα Xiaomi. Εχω 2 και μάλλον θα xτυπήσω και 3ο. :lol:


Καλά για την σύζυγο είναι, αν ανοίγει το FB και το mail 0,345sec αργότερα δεν θα την χαλάσει, έχει το Mi3 εδώ και μερικά χρόνια και είναι απόλυτα ικανοποιημένη από την ταχύτητα, η μπαταρία δεν κρατάει πάνω από μέρα πλέον για αυτό ζητούσε άλλο.

Εγώ περιμένω το επόμενο OnePlus
Άβαταρ μέλους
By alexm
#389649
g8777 έγραψε:Υπαρχει περιπτωση να βρουμε σε οποιοδηποτε μερος αυτου του πλανητη καποιο ανωτερο θηλαστικο που να πουλαει ΑΥΘΕΝΤΙΚΗ μπαταρια για Galaxy S5; :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

http://www.e-shop.gr/samsung-battery-eb ... TEL.034017

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#389650 Bulk. Αρα της πλακας. :( Εδω βγαζουν μαιμου και αυτες με την συσκευασια πλεον. :x
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#389656 άσε ρε που θες και συσκευασία :lol:

αν το έχεις τόσο άγχος πάρε από αντιπροσωπεία