Τεχνικά θέματα. Προβλήματα, προτάσεις, λύσεις, βελτιώσεις.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#380902 Με αυτα που ακουω, ολο και πειθομαι οτι δεν πρεπει καποιος να αγοραζει πολυπλοκα στα ηλεκτρονικα οχηματα που ακομα και οι αντιπροσωπιες δεν ξερουν να βγαλουν ακρη σε Ευρωπαικα κρατη... σφυριγμα στα ιντερκουλερ σημαινει τρυπα σε καποιο σημειο και θα πρεπει ευκολα να το δει καποιος οταν δουλευει και χανει... Τελος παντων νοιωθω πολυ τυχερος που εχοντας το Thesis 3.0, στη Μ.Ανατολη για 150 χλ. χιλιομετρα δεν εβγαλε τετοια θεματα, και ας ηταν του 2003 μοντελλο.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#380917
mousatos έγραψε:Εγώ θα του έκαμνα ένα Italian tuning


KiloMeater έγραψε:βαρέθηκα το πήγα στην αντιπροσωπεία λέω φτιαξτε το

Με πήραν τηλέφωνο, μου λέει δε βρήκαμε τίποτα, πρέπει να το πας στην Εθνική να το ξεμπιυκωσεις.



:iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#380961
drdino έγραψε:Quadra, δεν αναφέρεται σε μηχανικό σφύριγμα αλλά σε buzzer.


KiloMeater έγραψε:Σφυραει κάργα.... Μόλις πατάς γκάζι και περνάει τις 1200rpm

:dizzy:

KiloMeater, για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε κανε μου τη χάρη σε παρακαλώ και πες μας αν το "Σφυραει κάργα" σημαίνει ότι ακούς σφύριγμα από το turbo ή προειδοποιητικό ήχο (alarm) από από τα όργανα του αυτοκινήτου.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#380967
KiloMeater έγραψε:Το turbo απο το χώρο του κινητήρα
Εν πασει περίπτωση τώρα έφτιαξε


πως εφτιαξε? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#380968 Δεν ξέρω αν ειναι το ανταλλακτικό που αλλάξανε ,κάνανε καμία εργασία κτλ σήμερα που το πήγα στην αντιπροσωπεία, αλλά τώρα ειναι οκ
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#380972
KiloMeater έγραψε:Δεν ξέρω αν ειναι το ανταλλακτικό που αλλάξανε ,κάνανε καμία εργασία κτλ σήμερα που το πήγα στην αντιπροσωπεία, αλλά τώρα ειναι οκ


εάν σου αλλαξαν το ιντερκουλερ λογικο είναι να εφτιαξε. Νομιζα ότι δεν το ειχες φτιαξει ακομα.
400 ευρω για ιντερκουλερ και εργασια μια χαρα είναι παντως.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#380973
mousatos έγραψε:Εγώ θα του έκαμνα ένα Italian tuning


KiloMeater έγραψε:βαρέθηκα το πήγα στην αντιπροσωπεία λέω φτιαξτε το

Με πήραν τηλέφωνο, μου λέει δε βρήκαμε τίποτα, πρέπει να το πας στην Εθνική να το ξεμπιυκωσεις.


Του έβαλα βενζινουλα καλή,έριξα και ενα μπουκάλι απο αυτα τα βελτιωτικά απο το βενζινάδικο Σάββατο θα το πάω καμία 70ρια χλμ με Τετάρτη Πέμπτη εθνική :-)
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#380975
KiloMeater έγραψε:Δεν ξέρω αν ειναι το ανταλλακτικό που αλλάξανε ,κάνανε καμία εργασία κτλ σήμερα που το πήγα στην αντιπροσωπεία, αλλά τώρα ειναι οκ


Σου είναι εύκολο να μας πείς το Ρ/Ν ή/και την περιγραφή του ανταλλακτικού που φαίνεται στο παραστατικό που σου έδωσαν;
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#381007 Όπως το υπέθεσα! Αντικατέστησαν την ηλεκτρική αντλία του turbo, η οποία όμως δεν μπορεί να έχει σχέση με το σφύριγμα. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By mirage
#381013
KiloMeater έγραψε:
mirage έγραψε:Γιατι να βγαλει βλαβη η Hydractive. Δεν το συνηθιζει

< >


Γιατι τα υπόλοιπα τα συνήθιζε;

Τα του κινητηρα ειναι κλασσικα για τον THP νομιζω

< >