Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#380664 Δίνω στην Σαμμυ 63 μέρες ζωής ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#380667 τηλεκοντρίζει αλα G6.... :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#380680 Για τους κατόχους S7 δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι καμιά τρελή αναβάθμιση. Εμένα και μόνο το bezeless σχέδιο θα μου αρκούσε βεβαία μιας και δείχνει πιο σύγχρονο. Ένα Plus χρυσό ή ασημί θα το πάρω αν και με προβληματίζει ο δακτυλικός αισθητήρας πίσω. Η λογική λέει ότι αν δεν είσαι ο Αντετοκούμπο λογικά δε φτάνεις να ξεκλειδώσεις με ένα χέρι. :hmmm:

E τσι πούστηδες έτοιμοι ήταν να το μπουμπινίσουν. 150 άτοκες δόσεις και παράδοση 8 μέρες νωρίτερα απο την επίσημη κυκλοφορία.

http://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Samsung-Galaxy-S8plus-64GB-Asimi-SM-G955FZSAEUR.htm

Ο θεός να μας φυλάξει μην εξαϋλωθεί εκεί το δώρο πάσκα. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#380695 http://www.plaisio.gr/search.aspx?mode=gridlist&Skus=2650975%2C2650932%2C2650207%2C2651289%2C2651297%2C2651300&utm_source=Newsletter&utm_medium=Email&utm_campaign=Newsletter-20170329-Samsung-S8&cm_mmc=Plaisio%20Newsletter-_-Newsletter-20170329-Samsung-S8-_-Body-_-Samsung-S8&ref_a=10029442&ref_b=363492

Ευτυχώς που οι Androidαδες δεν είναι πρόβατα και θύματα ΜΆΡΚΕΤΙΝΓΚ σαν τους Απλαιους. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#380696 Λίγα σχόλια μιας και είδα live στο youtube την παρουσίαση της 1 ώρας:

-Ανάμεικτα συναισθήματα

-Αφενός υπάρχει όλο το enfant gâté της τεχνολογίας, αφετέρου η Samsung (και η κάθε εταιρεία φυσικά) είναι ικανή για την καλύτερη κωλοτούμπα

-Το design του έχει μια ταυτότητα αλλά η γνώμη μου είναι ότι θα μπορούσε το κουμπί να είναι μπροστά και ας είχε 0.2-0.3 inches λιγότερο.

-Πισωγύρισμα στη μπαταρία. Epic fail.

-Θετικό ότι οι αποθηκευτικοί χώροι ξεκινούν από τα 64GB

-Θετικό ότι χώρεσε το led indicator ενώ η LG στο G6 δεν το χώρεσε... :shifty: Χέσε μας ρε LG...

-Αδιάβροχο ξανά

-Λογικά κορυφαίες και φέτος κάμερες

-Καινούρια μόδα αυτά τα google assistant; και βάλαν και κουμπί άμεσης ενεργοποίησης πάλι; ναι οκ, καλό σε χώρες όπως ΗΠΑ, UK & AUS που είναι αγγλόφωνες.

-Το S8 Plus αν δείτε σε ένα από τα βίντεο που έβαλα, απλά δεν πιάνεται στο χέρι. Πόσο μάλλον να πατήσεις το finger scanner πίσω.

-Θετικό οι αμέτρητοι τρόποι κλειδώματος και φυσικά οι νέοι όπως iris scanner & face detection.

-4GB RAM και γελάνε και τα Oneplus.... Τσαπού θα τρώει. :lol:




Σαν κάτοχος σερί επί 10 μήνες των S6 Edge Plus (4 μήνες) & S7 Edge (6+μήνες), δεν μπορώ να πω ότι είπα "ΟΥΑΟΥ, το θέλω ΤΩΡΑ...".
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#380701




http://www.androidauthority.com/galaxy- ... ly-760485/

https://www.engadget.com/amp/2017/03/29 ... -hands-on/
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#380754 Σε 3 λεπτά διαφημίσεων έπαιξε η ίδια διαφήμιση για το S8 2 φορές, με μόνη διαφορα ότι η μία ήταν από την wind και η άλλη απο τα public, και οι 2 υπόσχονταν παραλαβή 8 μέρες νωρίτερα από την επίσημη κυκλοφορία
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#380756 διαφημιση για να το παρεις 8 μερες νωρίτερα...
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#380757 Busso το face detection υπήρχε ξεχασμένο απ το Θεό, ήδη απο το s4 mini που είχα...

Ή κι ακομα πιο παλιά στο Sony Neo V. Θα το ψάξω αύριο καλύτερα.

< >
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#380785
dimviii έγραψε:διαφημιση για να το παρεις 8 μερες νωρίτερα...



Νομίζουν ότι πουλάνε iPhone να στήνεται ο κόσμος στις ουρές να κάνει ντου στο μαγαζί για να το πάρει πρώτος :shifty:

Πάντως με αυτές τις οθόνες στα 3000 και 3500 μπαταρίες νομίζω θα ξεπεράσει σε fail αυτονομίας και τα iphone...
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#380795 Εικόνα
Πώς γίνεται πάντως να το πάρεις πρώτος αφού όλοι το πουλάνε 8 μέρες νωρίτερα, σε μισή ώρα έλαβα 3 mail με το ίδιο ακριβώς θέμα
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#380803 Χθές διαπίστωσα οτι το κινεζόφωνο μου υποστηρίζει Google Cardboard και VR γενικότερα.

Θα είναι η πρώτη φορά που το χρησιμοποιώ, σε παλιότερο Nexus που είχα έτρεχε απελπιστικά αργά οπότε δέν το είχα χρησιμοποιήσει, ενώ στο Samsung A3 δέν υποστηριζόταν κάν.

Παράγγειλα ένα VR Box με τηλεχειριστήριο bluetooth. http://www.lmbpro.com/vr-box-vr2-3d-pow ... E%B9%CE%BF

Έχει δοκιμάσει κανείς?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#380806 Εγώ ψήνομαι για τις 36 ατοκες. Θα βλέπεις τα S να περνούν και ακόμα θα ξεχρεωνεις... :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Chris
#380816 Fubar, ναι. Ειναι λιγο κακη πλαστικη κατασκευη, και επισης το κινητο καθεται λιγο μακρια απο τα ματια σου σε σχεση με ενα χαρτινο cardboard, οποτε δεν εχει το ιδιο effect, δε νιωθεις "μεσα" οπως στα απλα. Το χειρηστιριο δεν το χρησιμοποιησα ποτε, βασικα παρατησα ολο το vrbox στην ακρη και συνεχισα με το παλιο μου cardboard, με το κουμπακι στην κορυφη, πολυ ευκολοτερο ετσι. Το μονο πλεονεκτημα που βλεπω ειναι τα straps, οποτε θα μπορεις να δεις ταινια ανετα. Κατεβασε το carboard camera και ξεκινα να τραβας φωτος. Ειχα καμια 20αρια φωτος απο οσα ενδιαφεροντα μερη ειχα παει, και οταν επαθε bootloop το g4, αυτες ηταν ο λογος που στεναχωρηθηκα περισσοτερο. Για οτι αλλο, ρωτα. Ξερει κι ο μπιχλας :shifty:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#380845
RXristos έγραψε:
dimviii έγραψε:διαφημιση για να το παρεις 8 μερες νωρίτερα...



Νομίζουν ότι πουλάνε iPhone να στήνεται ο κόσμος στις ουρές να κάνει ντου στο μαγαζί για να το πάρει πρώτος :shifty:

Πάντως με αυτές τις οθόνες στα 3000 και 3500 μπαταρίες νομίζω θα ξεπεράσει σε fail αυτονομίας και τα iphone...

Όσο κράταγε το προηγούμενο θα κρατάει κι αυτό. Χώρια που απ' ότι είδα αυτό έχει και ρύθμιση για την ανάλυση. Το βάζεις και FHD δηλαδή αν θες, που λογικά θα εκτοξεύει την αυτονομία.