Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#375586 Είπα "όχι εσύ Ευρυδίκη μου" . Το είπα . ( εχώ και print screen :lol: :lol: :lol: )
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#379241 Life
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By St.Devote
#379465 Κώλων συνέχεια ...

Εικόνα

Κυκλοφορεί σε ξένους trackers το ελληνικο Suntan για το οποίο ίσως έχετε ακούσει πολλά. Εγώ είμαι κάπου εδώ

Πολλές περιττες σκηνές γυμνου ( σε ορισμένες περιπτώσεις θαρρείς ότι οι φουτσες των παραθεριστών αγγίζουν τα πατατάκια σου ... ενώ κωλο-μουνο χαράδρες στις βουτιες δίνου και παίρνουν ... κυρίως παίρνουν ). Δεν ξέρω πόσοι θα πούν "πάμε Αντίπαρο φέτος" αλλά εκτιμώ ότι δεν ήταν αυτός ο σκοπός της ταινίες . Ο πρωταγωνιστής - Παπαδημητρίου - είναι πολύ καλός ( εκεί που που απαιτούνται psycho καταστάσεις - εκτιμώ - ότι ανταποκρίνεται πλήρως ). Η νουμίτσα παίζει το ρόλο της νουμίτσας προβάλοντας τα προφανή (από βυζί ...μηδεν ).

Εάν δεν ήταν ελληνική ταινία δεν ξέρω εάν θα το έβλεπα ...

υγ .. το να γραψεις το "τέλος" σε μια ταινία είναι τελικά το πιο δύσκολο κομμάτι σε μια ταινία .... παγκοσμίως.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#379471
St.Devote έγραψε:το να γραψεις το "τέλος" σε μια ταινία είναι τελικά το πιο δύσκολο κομμάτι σε μια ταινία .... παγκοσμίως.

Αυτό είναι μια μεγάλη αλήθεια
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#379623
St.Devote έγραψε:Πολλές περιττες σκηνές γυμνου ( σε ορισμένες περιπτώσεις θαρρείς ότι οι φουτσες των παραθεριστών αγγίζουν τα πατατάκια σου ... ενώ κωλο-μουνο χαράδρες στις βουτιες δίνου και παίρνουν ... κυρίως παίρνουν ). Δεν ξέρω πόσοι θα πούν "πάμε Αντίπαρο φέτος" αλλά εκτιμώ ότι δεν ήταν αυτός ο σκοπός της ταινίες . Ο πρωταγωνιστής - Παπαδημητρίου - είναι πολύ καλός ( εκεί που που απαιτούνται psycho καταστάσεις - εκτιμώ - ότι ανταποκρίνεται πλήρως ). Η νουμίτσα παίζει το ρόλο της νουμίτσας προβάλοντας τα προφανή (από βυζί ...μηδεν ).

Εάν δεν ήταν ελληνική ταινία δεν ξέρω εάν θα το έβλεπα ...

υγ .. το να γραψεις το "τέλος" σε μια ταινία είναι τελικά το πιο δύσκολο κομμάτι σε μια ταινία .... παγκοσμίως.


Προσυπογράφω σε όλα, το ΥΓ δε, ανταποκρίνεται πλήρως.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#379641 Μεγάλη μούφα το σανταν.
Υποτίθεται υπήρχε μια υποτιθέμενη σύνδεση/παραπομπή/αναφορά σε μια υποτιθέμενη 'λολίτα' (υποτίθεται; ) αλλά ούτε καν.
Στο τέλος μένει μόνο ο Παπαδημητρίου ως ένας φουλ ξενέρωτος τύπος που ξελιγώθηκε μόλις του κουνήθηκε το πιπίνι και του έβγαλε μια πιο psycho πλευρά του εαυτού του.

Νομίζω ο σεναριογράφος για τσόντα το πήγαινε αλλά στην πορεία προτίμησε να το γυρίσει σε κοινωνικό/ψυχολογικό.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#380763
gto250swb έγραψε:
g8777 έγραψε:
Zorz έγραψε:

I, Daniel Blake. Τι να λέμε τώρα, ο παππούς ο Loach τα λέει έξω από τα δόντια. :metalo: Το πιο τραγικό είναι ότι θα μπορούσε άνετα να ήταν και ντοκυμαντέρ. Όλα τα βασικά στοιχεία της ταινίας συμβαίνουν στη πράξη καθημερινά. :lipsealed: Άνετα το άξιζε το φοινικόδεντρο και δίκαια το πήρε.


Μπήκα να γράψω ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό, αλλά λέω κάτσε μην την είδε και κανας άλλος.
Τι να λέμε τώρα. Συγκλονιστικη, η ταινία της χρονιάς. :s_yes


Ισως αν δεν υπηρχε αυτη

Εικόνα

Μετα τον Μακουϊν βρηκαμε και δευτερο πουλεν αφροαμερικανου σκηνοθετη. Μπραβο στο παλικαρι δυσκολο να κανεις τριπτυχο χωρις να βγει πλαδαρη-μελοδραματικη η ταινια.



Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Η ζωή στο γκεττο μέσα από τα μάτια της κοινοπραξίας Κλακ Φιλμς - Ντισνευ - Νίκου Φωσκολου.
16 μέρες νηστεία ( ταλιατελλες με σπαραγγια μόνο, πρωί βράδυ) και tattoo μανίκι την Προς Εφεσιους Επιστολή.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#380780
rx8_drifter έγραψε:Πάω για moonlight σήμερα, έχει seal of approval του φορουμζ απ otso ειδα :adminpower:



:thumbsdown: Πολύ ρηχό μου φάνηκε, ούτε οι ερμηνείες με ενθουσίασας, ούτε η ατμόσφαιρα.

Μιας και είχα καιρό να πάω και προφανώς έχω χάσει τις καλές, πήγα στο American Honey.
Βλέπω road trip Murika, φτωχεια, προβληματικές οικογένειες, λέω ρε πστ θα λέει κάτι.

3ωρη νερόβραστη φάση με εφηβους να μινάρουν σε ενα φορδ μινιμπας :s_shout